Volledig scherm
© ANP

Uitslagen en klassement EK allround

Bekijk hieronder de uitslagen van de EK allround.

Uitslagen

Mannen

500 meter
1. Haralds Silovs (Let) 36 35
2. Havard Bokko (Noo) 36,36
3. Sverre Pedersen (Noo) 36,42
4. Patrick Roest 36,59
5. Andrea Giovannini (Ita) 36,65
6. Sven Kramer 36,69
7. Sindre Henriksen (Noo) 36,98
8. Sergej Trofimov (Rus) 37,24
9. Gabriele Galli (Ita) 37,47
10. Lukas Mann (Dui) 37,48
11. Douwe de Vries 37,58

5000 meter
1. Sven Kramer 6.17,66
2. Patrick Roest 6.18,21
3. Sverre Pedersen (Noo) 6.20,59
4. Danila Semerikov (Rus) 6.26,35
5. Sergej Trofimov (Rus) 6.27,30
6. Havard Bokko (Noo) 6.30,23
7. Douwe de Vries 6.31,42
8. Andrea Giovannini (Ita) 6.33,13

1500 meter
1. Sven Kramer 1.45,91
2. Patrick Roest 1.46,40
3. Havard Bokko (Noo) 1.46,65
4. Sverre Pedersen (Noo) 1.47,73
5. Sindre Henriksen (Noo) 1.48,30
6. Haralds Silovs (Let) 1.49,44
7. Sergej Trofimov (Rus) 1.49,68
8. Douwe de Vries 1.50,21

10.000 meter
1. Patrick Roest 13.26,46
2. Sven Kramer 13.26,88
3. Douwe de Vries 13.35,87
4. Sverre Pedersen (Noo) 13.36,14
5. Havard Bokko (Noo) 13.43,26
6. Andrea Giovannini (Ita) 13.43,58
7. Sergej Trofimov (Rus) 13.47,18
8. Sindre Henriksen (Noo) 14.06,84

Eindklassement
1. Sven Kramer 150.103
2. Patrick Roest 150,199
3. Sverre Pedersen (Noo) 150.836
4. Havard Bokko (Noo) 152.456
5. Sergej Trofimov (Rus) 153.888
6. Andrea Giovannini (Ita) 154.018
7. Douwe de Vries 154.250
8. Sindre Henriksen (Noo) 156.314

Vrouwen

500 meter
1. De Jong 39.194
2. Kazelina 39.264
3. Lollobrigida 39.563
4. Wüst 39.729
5. Zdrahalova 40.045
6. Njatun 40.460
7. Lalenkova 40.657
8. Wilklund 40.687
9. Voronina 40.760
10. Achtereekte 40.918

3000 meter
1. De Jong 4.08.075
2. Sablikova 4.08.226
3. Lollobrigida 4.11.282
4. Voronina 4.11.300
5. Achtereekte 4.11.930
6. Lalenkova 4.14.159
7. Wüst 4.14.617
8. Dufter 4.19.286
9. Njatun 4.19.490
10. Wiklund 4.20.337

1500 meter
1. De Jong 1.57.035
2. Lollobrigida 1.57.996
3. Sablikova 1.58.073
4. Kazelina 1.58.652
5. Wüst 1.58.807
6. Lalenkova 1.58.901
7. Voronina 2.00.123
8. Njatun 2.00.152
9. Wiklund 2.00.470
10. Achtereekte 2.00.640

5000 meter 
1. Sablikova 7.03,88
2. De Jong 7.13,73
3. Achtereekte 7.15,31
4. Voronina 7.15,86
5. Lalenkova 7.21,59
6. Lollobrigida 7.21,67
7. Wüst 7.23,00
8. Dufter 7.30,97

Eindklassement
1. Antoinette de Jong 162.918
2. Martina Sablikova (Tsj) 164.064
3. Francesca Lollobrigida,Ita 164.937
4. Ireen Wüst 166.054
5. Natalia Voronina (Rus) 166.269
6. Carlijn Achtereekte 166.642
7. Jevgenia Lalenkova (Rus) 166.800
8. Roxanne Dufter (Dui) 169.619

  1. ‘Al ontbreekt Sven, een overwinning heeft glans’
    NK allround en sprint

    ‘Al ontbreekt Sven, een overwin­ning heeft glans’

    Een nationale titel winnen terwijl de grootste favoriet ontbreekt, aankomend weekeinde bij het NK allround en sprint in Heerenveen is dat het geval. Bij toppers als Sven Kramer, Ireen Wüst en Kjeld Nuis past een vierkamp niet in hun voorbereiding op de WK. ,,Maar ook al weet je dat Sven er niet is, zo’n overwinning heeft nog steeds glans”, zegt voormalig schaatser en tweevoudig nationaal kampioen Wouter olde Heuvel.