Bedrijf achter Candy Crush brengt 5,3 miljard euro op
King Digital Entertainment, maker van onder andere het razend populaire spel Candy Crush Saga, wordt overgenomen door Activison Blizzard voor 5,9 miljard dollar (omgerekend 5,3 miljard euro). Activision Blizzard is verantwoordelijk voor onder andere de spelletjes Call of Duty en Destiny.
Delen per e-mail
King Digital Entertainment komt oorspronkelijk uit Zweden en is gevestigd in Dublin. Het bedrijf is in 2003 opgericht en ontwikkelde meer dan 200 spelletjes, waaronder ook Bubble Witch en Farm Heroes. Toch is Candy Crush met afstand de populairste: volgens The Financial Times is een derde van de omzet van het bedrijf afkomstig van dit spelletje.
Activision bestaat al sinds 1979 en fuseerde in 2008 met Blizzard, de maker van World of Warcraft. De spelletjes van Activision worden vooral gespeeld op spelcomputers en kosten doorgaans tussen de 25 en 45 euro.
Candy Crush, gelanceerd in 2012, is een mobiele app en wordt gespeeld op smartphones en tablets. In het begin is het spel gratis, maar wie door wil stoten naar hogere levels moet op een gegeven moment gaan betalen. Ook krijgen spelers extra punten (levens) als ze nieuwe mensen bij het spel weten te betrekken.
Na de fusie heeft het nieuwe bedrijf meer dan 500 miljoen actieve gebruikers in 196 landen. Volgens Activision maakt dit van het bedrijf het meest winstgevende zelfstandige entertainmentbedrijf ter wereld.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bijbaan kwijt, studievertraging en kosten: 'Elke maand lastig om mijn studie te betalen'
Van zorgeloos studeren is tijdens de coronacrisis geen sprake. Studenten maken meer studiekosten door opgelopen studievertraging, velen zijn hun bijbaan kwijtgeraakt, ze lenen meer en maken zich daardoor ook zorgen over hun financiële toekomst. -
Bitcoin verliest meer dan 10.000 dollar in twee dagen
De prijs van de bitcoin is gisteren en vandaag flink gezakt. Sinds het begin van de week verloor de digitale munt zo’n 20 procent van de waarde, meer dan 10.000 dollar (ruim 8200 euro). -
21
Driekwart van commando's in spe haalt de opleiding niet, waarom is dat?
Misschien is de opleiding van de Korps Commandotroepen wel de zwaarste die er is. Ongeveer 80 procent van de kandidaten haalt de eindstreep niet eens. Universitair hoofddocent Ruud den Hartigh werkt nu samen met zijn team aan een oplossing. Door de commando’s in spe te volgen en de data te analyseren, hopen ze erachter te komen wat de grote uitval veroorzaakt. -
VDL gaat in de bouw: productie complete badkamers in om te bouwen bussenfabriek
Geen bussen meer, maar badkamers, toiletten en technische ruimten voor woningen. VDL gaat zijn bussenfabriek in Heerenveen ombouwen tot industrieel productiebedrijf voor woningmodules. Door een samenwerking met bouwer Van Wijnen uit Baarn zet het Eindhovense industriële concern zijn eerste stap in de bouw om ‘een bijdrage te leveren aan het oplossen van het woningtekort’. -
Facebook maakt einde aan irritante spelletjesmeldingen
Het is een van de grootste irritaties op Facebook: de zoveelste uitnodiging van één van je vrienden om Candy Crush of Farmville te spelen. Maar nu is er goed nieuws, het sociale netwerk werkt aan een manier om die meldingen in te dammen. Dat zei facebookbaas Mark Zuckerberg woensdag tijdens een vragensessie in India.
-
Huiseigenaar betaalt geen boete meer als gasaansluiting wordt verwijderd
Consumenten hoeven niet te betalen wanneer ze hun gasaansluiting laten verwijderen. Dat heeft toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De verwijderkosten van de gasaansluiting worden in plaats daarvan betaald door iedereen die nog wel op het gasnet is aangesloten, via de periodieke aansluitvergoeding. -
Speelgoedmaker maakt Mr. Potato Head genderneutraal
Speelgoedfabrikant Hasbro gaat het speeltje Mr. Potato Head genderneutraal maken. Het speelgoed in de vorm van een plastic aardappel waar je allerlei losse onderdelen als een neus, oren, ogen, een bril en snor in kan steken, verliest dan ook zijn aanspreektitel en gaat verder als simpelweg Potato Head. -
Oproep
Ben jij een open boek? Deelnemers gezocht voor de rubriek Geld&Geluk