'Google Maps van de 17e eeuw' geveild voor 600.000 euro
Een uitzonderlijk goed bewaarde eerste uitgave van de 'Atlas Maior' van de Nederlandse cartograaf Blaeu is zaterdag voor 600.000 euro onder de hamer gegaan. Het elfdelige werk, dat ook wel omschreven wordt als de 'Google Maps van de zeventiende eeuw', werd gekocht door een Belgische privéverzamelaar.
Het bedrag waarvoor de atlas geveild werd, ligt fors hoger dan verwacht. Experts hadden de waarde van de atlas op 250.000 tot 350.000 euro geraamd.
De Atlas Maior bevat uiterst gedetailleerde beschrijvingen van alle landen wereldwijd. Het werk werd tussen 1662 en 1665 in elf delen uitgegeven, bevat maar liefst 592 kaarten die allemaal met de hand werden ingekleurd en telt ruim 3.000 pagina’s tekst met beschrijvingen van continenten, streken, landen en regio’s.
De atlas is van de hand van Joan Blaeu (1598-1673), een van de beroemdste cartografen en uitgevers die de wereld gekend heeft.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
-
PREMIUM108
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
Drie op de tien Nederlanders rijden inmiddels op een elektrische fiets. Ook relatief jonge fietsers zijn overstag. Is dat nou goed nieuws? Want trappen met ondersteuning is toch lang niet zo gezond als jezelf verplaatsen op een gewone fiets? De Fietsersbond en een bewegingswetenschapper zetten op een rij wat de verschillen zijn. -
PREMIUMVijf vragen
Waarom de opzegboete vanaf 1 juni een stuk hoger wordt en wat dat voor jou betekent
Overstappen naar een andere energieleverancier kan per juni van dit jaar flink duurder worden voor consumenten. Nu betaal je maximaal 250 euro overstapvergoeding, maar dat wordt een variabel bedrag. -
111
Bij een beetje economische tegenwind of een koude winter heeft minister Kaag een geldprobleem
Het kabinet rijdt door de vele uitgaven financieel gezien ‘langs de vangrail’, waarschuwt de Raad van State. Gevolg: we zouden wel eens in de problemen kunnen komen bij een strenge winter of economische krimp. -
36
Recessie dreigt in Europa, maar Nederlandse economie is ‘niet kapot te krijgen’
De Nederlandse economie is opmerkelijk robuust. De groei valt weliswaar flink terug, maar van een recessie is geen sprake.
-
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
-
-
-
PREMIUMmet video36
‘Wat je níet moet doen is je vakantiegeld zonder doel op je rekening laten staan’
Deze week krijgen de meeste Nederlanders hun vakantiegeld. Met z’n allen krijgen we een enorme smak geld van miljarden euro. En iedereen wil een deeltje van die schat. -
PREMIUM
Hoe multimiljonair en sponsor van dressuurpaard Salinero van zijn voetstuk viel en nu 4 jaar cel riskeert
Zijn vader vond de Prittstift uit, zelf werd hij stinkend rijk door een megadeal met Gillette. Maar nu staat Quint Kelders voor de rechter omdat hij heeft lopen klooien met de aanschaf van een bedrijfspand. Papa heeft die 9 ton voor hem afgetikt, maar daarmee is de kous nog niet af. Er hangt hem vier jaar cel boven het hoofd.Vlijmen, Waalwijk