iCentre, Dixons en MyCom maken doorstart
UpdateiCentre, Dixons en MyCom, onderdelen van de vorige week deels failliet verklaarde BAS Group, maken een doorstart onder de nieuwe eigenaar Relevant Holdings. Dat meldde de koper maandag, zonder op financiële details in te gaan.
Delen per e-mail
Relevant Holdings is onder meer eigenaar van de telecomketens Optie1, Phone House en Typhone.nl. Met de doorstart blijven alle 24 iCentre-winkels, ruim dertig Dixons-zaken en 22 MyCom-filialen open, evenals de webwinkels van deze ketens.
Werknemers
Naar verwachting kan ongeveer de helft van de meer dan duizend werknemers zijn baan behouden. BAS Group maakte eind september bekend faillissement te hebben aangevraagd voor iCentre, Dixons en MyCom. Dixons, dat werd opgericht in 1975, was veruit de grootste keten, met circa 650 medewerkers verdeeld over 88 winkels. In de 38 computer en hard- en softwarewinkels van MyCom werkt 350 man en bij de 24 zaken van Apple-dienstverlener iCentre, dat in 2013 al eens failliet werd verklaard, nog eens 190.
Eerder dit jaar nam Relevant de tweehonderd Nederlandse winkels van Phone House over. Met de aankoop van de zaken van BAS Group stijgt het aantal winkels van Relevant in Nederland naar bijna 350. Relevant maakte maandag ook bekend de aan iCentre verbonden verzekeraar Harmony over te nemen. Dat bedrijf richt zich onder meer op schade- en diefstalverzekeringen voor consumentenelektronica. Relevant zal toestemming voor de overnames aanvragen bij de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM).
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Update Winkelketens Dixons en MyCom failliet
Elektronicaketen Dixons is failliet verklaard Dat geldt ook voor een aantal zusterbedrijven die eveneens onder de paraplu van retailer BAS Group vallen, zoals computerverkoper MyCom. Dat heeft curator Jan Padberg dinsdag aan het personeel laten weten. -
Moederbedrijf Dixons en MyCom vraagt uitstel van betaling aan
Bas Group, moederbedrijf van onder meer Dixons, heeft voor een aantal van haar vennootschappen, waaronder de winkelformules Dixons, iCentre en MyCom, uitstel van betaling aangevraagd. Dat maakte het bedrijf zaterdag bekend. -
PREMIUM
Britse vleesverwerkers slaan alarm over de brexit: ‘In Rotterdam staan meer dan 120 trucks vast’
De Britse vleessector loopt tonnen schade op door oponthoud in de Rotterdamse haven, zegt een belangrijke belangenorganisatie van de Britse vleesindustrie. De British Meat Processors Association slaat alarm over vertragingen bij de grenzen vanwege de brexit. Het Havenbedrijf Rotterdam zegt zich niet te herkennen in het relaas van de BMPA. -
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
PREMIUM
Interview Fletcher Hotels krijgen geen steun vanuit de overheid: ‘Wij vallen buiten de boot’
Nog geen vier maanden geleden stak Rob Hermans van Fletcher Hotels de loftrompet over de prestaties van zijn hotelketen. Sinds de nieuwe lockdown is van die juichstemming weinig over. Hij overweegt nu zelfs naar de rechter te stappen om staatssteun af te dwingen.
-
PREMIUM
Leesgedrag 41 miljoen boeken verkocht in 2020: deze titels werden het meest gelezen
De boekhandel verkocht vorig jaar 41 miljoen boeken. Door het eindeloze thuiszitten lazen we ons vorig jaar suf. Toch juicht de boekenbranche niet. Kleine lokale boekhandels hebben het zwaar, terwijl de online verkoop floreert. Verschraling van het aanbod dreigt. -
PREMIUM
dupe partnertoets Pascalle mag nergens meer knippen, maar op steun hoeft ze niet te rekenen
Ze had zich het jubileum wel anders voorgesteld. Pascalle Thüss uit Hengelo komt al 25 jaar bij de mensen thuis, voor een knipbeurt of haarspoelinkje. Nu zit ze thuis, duimen te draaien. Op steun vanuit een van de regelingen van het Rijk hoeft ze niet te rekenen. De partnertoets nekt haar. -
eigen tuin eerst Klimaatopwarming in de tuin: kansen voor exotische planten
Het klimaat is blijvend veranderd, maar daar zijn tuinliefhebbers nog niet aan gewend. Laten we wat experimenteren, stelt tuingoeroe Romke van de Kaa voor.