Kansloos! Meer boetes voor illegale goksites, maar effect blijft uit
De Kansspelautoriteit verhevigt de strijd tegen illegale buitenlandse goksites. Ook Engelstalige sites kunnen binnenkort een boete verwachten.
De vraag is wel hoe effectief de nieuwe initiatieven zijn: tot nu toe blijken buitenlandse bedrijven zich van boetes bijzonder weinig aan te trekken.
Toch breidt de Kansspelautoriteit haar jachtterrein uit. Tot nu toe richtte zij het vizier op handhaving van buitenlandse bedrijven die Nederlandstalige pagina's exploiteren, een site met een .nl-adres hebben of in Nederlandse media adverteren. Vanaf 1 juni bestraft de autoriteit ook andere trucjes om Nederlandse klanten te lokken.
Daarbij gaat het bijvoorbeeld om domeinnamen met Nederlandse woorden erin: klompenbingo, gezelligheidspoker, rood-wit-blauw-casino. Ook sites die plaatjes van klompen, molens of stroopwafels tonen, zijn de klos. Daarnaast is het aanbieden van typisch Nederlandse betaalmiddelen (iDeal bijvoorbeeld) voortaan taboe, net als een speciale Konings- of Prinsjesdagbonus.
Bescherming jongeren
Om de overtredingen op te sporen zet de overheidsorganisatie extra medewerkers in. Specifieke aandacht komt er voor bescherming van jongeren. De Kansspelautoriteit heeft ongeveer tien klachten gehad over goksites die minderjarigen mee laten spelen. ,,Dit is een hoogst onwenselijke, risicovolle situatie." De autoriteit gaat onderzoek doen om een beter beeld te krijgen van de omvang van het probleem.
Online gokken is nog steeds verboden in Nederland. Over legalisering wordt al jaren gesproken. Een wetsvoorstel dat dat moet regelen, ligt nu bij de Eerste Kamer. Overtredingen van de huidige wet worden nog steeds bestraft.
Bijzonder effectief is dat niet. De Kansspelautoriteit kan weliswaar een boete opleggen tot 820.000 euro of 10% van de omzet, maar overtuigende machtsmiddelen heeft de autoriteit niet. Om boetes in het buitenland te kunnen innen, moeten er internationale afspraken zijn, en die ontbreken. Nederland is een van de weinige landen die dit soort boetes uitdeelt. Het resultaat laat zich raden. Veel boetes worden niet betaald. Sinds 2012 legde de Kansspelautoriteit voor 1.690.000 euro aan boetes op. Daarvan is 530.000 euro geïnd.
Maatregelen
Staatssecretaris Dijkhoff van Justitie broedt op maatregelen om daar verandering in te brengen. Later dit jaar hoopt hij met maatregelen te komen, liet hij de Tweede Kamer onlangs weten. Mogelijk biedt de naderende nieuwe gokwet uitkomst. Als die eenmaal van kracht is, kunnen bedrijven vergunningen aanvragen voor hun online activiteiten.
Een verleden met boetes, die ook nog eens niet betaald zijn, vormen dan geen aanbeveling voor nieuwe spelers op de markt.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMPensioenprofessor
‘Nieuw pensioenstelsel maakt einde aan geruzie over verdeling pensioenpot tussen jong en oud’
Pensioenen zijn de rode draad in het academisch leven van hoogleraar economie Lans Bovenberg. Hij is een van de architecten van het nieuwe pensioenstelsel en richtte de pensioendenktank Netspar op. Die belangstelling voor de oudedagsvoorziening dankt hij aan zijn grootvader. -
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport. -
‘Uber paaide Neelie Kroes met dure etentjes voor illegale lobby in Nederland’
De top van Uber deed er alles aan om Neelie Kroes te paaien voor illegaal lobbywerk. De voormalig Eurocommissaris voerde geheime gesprekken in dure hotels op kosten van het taxibedrijf, terwijl Kroes dat officieel door Brussel was verboden. Dat onthult de voormalige managementassistente van Uber in een interview met NRC. -
PREMIUM15
Koersen van banken en verzekeraars onderuit: moet ik me zorgen maken?
Vijftien jaar na de kredietcrisis lijkt zich een nieuwe bankencrisis aan te dienen. Wat is er aan de hand en moet ik mijn geld van de bank halen? -
belastingaangifte
De aftrekposten slim verdelen: zo zet je je fiscaal partnerschap goed in
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe werkt fiscaal partnerschap?
-
5
Nieuwe topman opvolger Silicon Valley Bank roept klanten op terug te komen
De topman van de bank die de Amerikaanse overheid heeft opgericht om de activiteiten van de failliete Silicon Valley Bank (SVB) voort te zetten, heeft SVB-klanten opgeroepen hun geld aan de nieuwe entiteit toe te vertrouwen. -
-
-
PREMIUM
Komst nieuwe hyperstore bewijst: voor speelgoed gaan we weer naar de winkel
De klad in speelgoedland? Komende week opent de Ierse speelgoedgigant Smyths Toys in Amsterdam zijn eerste van twintig megawinkels in ons land. En ook onze eigen speelgoedzaken worden weer gevonden, door kinderen en ‘kidults’, spelende volwassenen. ,,Een cadeau samen uitzoeken is leuker in een echte winkel.”Rotterdam, Amsterdam -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.