Magere deal voor het mkb
Bedrijven in het mkb krijgen maximaal 100.000 euro vergoed van het geld dat zij verloren met hun rentederivaten. Dat is veel minder dan de werkelijke schade, stelt de derivatencommissie. Grote bedrijven kunnen helemaal naar hun geld fluiten.
Delen per e-mail
Minister Dijsselbloem van Financiën stelde de commissie in om een einde te maken aan een langslepend conflict tussen ondernemers en banken over rentederivaten. Het rapport, dat is ingezien door deze krant, komt deze week naar buiten.
Dit complexe product was verkocht als een soort verzekering om de klant te beschermen tegen een stijgende rente op de lening. Toen de rente daalde, kostten de derivaten de klanten veel geld. Duizenden ondernemers raakten hierdoor in zware financiële problemen, sommigen gingen failliet.
De voorgestelde regeling, waar de banken nog voor moeten tekenen, pakt voor kleine ondernemers gunstiger uit dan voor de grote. De kleine ondernemer met maximaal 2,5 miljoen aan rentederivaten, krijgt 20 procent van de betaalde rente over het derivaat vergoed tot een maximum van 100.000 euro. Die kleine ondernemers blijven meestal onder dat bedrag.
Coulance
Middelgrote bedrijven kunnen rekenen op een coulance van 10 procent, ook tot maximaal 100.000 euro. Voor hen is die ton vaak minder dan de 10 procent schade. Zij verliezen dus bij deze regeling. Grote bedrijven vissen achter het net. Volgens de commissie hadden zij als professionals op de hoogte moeten zijn van de risico's.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Topman over vleesvervangers: 'Het verschil met vlees is veel kleiner geworden’
Over 30 jaar staan er alleen nog knuffelkoeien in de wei tussen de wilde bloemen. Voor vlees hebben we het dier niet meer nodig. Vivera, marktleider bij de vleesvervangers, denkt echt dat het kan. -
PREMIUMGeld & Geluk
Ellen en Bob hebben meer dan 2600 boeken: ‘We willen niet weten hoeveel geld we eraan uitgeven’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Over de kosten die hun grootste hobby met zich meebrengt, maken Bob en Ellen zich niet druk. -
PREMIUMKoken & eten
In deze chocoladefabriek in Brabant kun je je eigen pak hagelslag maken
Het heeft de sfeer van Sjakie in de Chocoladefabriek, maar het is levensecht. In een nieuwe chocoladefabriek in het Brabantse Veghel die nu in de maak is, maak je je eigen chocoladereep, in je eigen favoriete smaak, met je zelf ontworpen wikkel erom. In de fabriek werken alleen maar jonge mensen. -
Oproep
Ben jij een open boek? Deelnemers gezocht voor de rubriek Geld&Geluk
-
PREMIUM1
Prenatale depressie blijft vaak onbehandeld: ‘Door de stress beviel ik van een prematuurtje’
Niet elke zwangere vrouw is in blijde verwachting. Sommigen voelen zich neerslachtig of angstig, maar om hulp vragen is moeilijk. Dat kan een prenatale depressie tot gevolg hebben. ,,Het is not done om te praten over de slechte kanten van een zwangerschap”, vertelt ervaringsdeskundige Carmen Wille (31). Vroedvrouw en psychotherapeute An-Sofie Van Parys pleit voor meer bewustwording, want een prenatale depressie kan ernstige gevolgen hebben voor moeder én kind.
-
FNV kondigt mini-staking op Schiphol aan
Medewerkers op Schiphol leggen volgende week dinsdag kort het werk neer, uit onvrede over hun werkomstandigheden en arbeidsvoorwaarden. Schoonmakers, beveiligers en medewerkers van afhandelingsbedrijven staken dan tien minuten, kondigt FNV aan. -
De daling van de Rotterdamse uitstoot van het broeikasgas CO2 zet door; Arno Bonte is blij
De CO2-uitstoot in Rotterdam daalt. Die daling is drie jaar geleden ingezet en zet tot enthousiasme van milieuwethouder Arno Bonte door. Dat minder broeikasgas in de lucht belandt, komt door de coronacrisis. Maar volgens hem ook door klimaatbeleid. -
PREMIUMVerkiezingen
Is nieuw asfalt nog nodig nu thuiswerken de norm is? Partijen zijn verdeeld
In aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen geven politieke partijen in acht afleveringen hun standpunten op het gebied van onder meer wonen, werken, vergroening, asfalt en de nexit. Vandaag aflevering 6: Hebben we al dat asfalt nog wel nodig nu miljoenen mensen thuiswerken? Aan het woord Gijs van Dijk (PvdA) en Joost Eerdmans (JA21).