MS Mode failliet verklaard
De Nederlandse delen van dameskledingketen MS Mode zijn donderdag door de rechter failliet verklaard. Dat heeft een woordvoerster van de rechtbank in Amsterdam bevestigd.Bewindvoerder Frits Kemp liet eerder op de dag al weten dat de 130 Nederlandse filialen van de keten voorlopig ook niet meer opengaan.
De webshop staat op zwart omdat we de producten momenteel niet meer kunnen vervoeren. Of deze op zwart blijft hangt natuurlijk af van de omstandigheden
Er werd de afgelopen dagen nog uitgebreid onderhandeld met de bank. Maar het is de bewindvoerders niet gelukt om tot een overeenstemming te komen over het verdelen van de kosten.
Dat MS Mode, een van de bedrijven van de bekende winkelondernemer Roland Kahn, faillissement moest aanvragen heeft volgens de bewindvoerders een technische achtergrond. De salarissen moesten betaald worden en er was geen geld meer. Nu neemt uitkeringsinstantie UWV dat over.
Doorstart
Of er nog een doorstart in zit voor MS Mode is echter hoogst onzeker, nu duidelijk is dat de winkels dicht moeten. Ook de webshop van MS Mode is niet meer bereikbaar. Het stilleggen van een failliet bedrijf maakt het voor potentiële kopers doorgaans minder aantrekkelijk om nog met die onderneming verder te gaan.
De verkoper van kleding voor 'curvy vrouwen' kampte de laatste tijd net als veel andere winkelketens met moeilijke marktomstandigheden. Grote boosdoener was echter de afgelopen winter, die erg zacht was. Hierdoor heeft MS Mode een deel van de wintercollectie tegen lagere prijzen moeten verkopen. MS Mode was niet bij machte om die tegenvaller op te vangen, hoewel vorig jaar nog een winst in de boeken werd gezet. De onderneming vroeg daarom onlangs al uitstel van betaling aan.
Vierhonderd winkels
De winkelketen valt onder CoolCat-oprichter Roland Kahn. Het bedrijf heeft 130 winkels en verschaft 660 banen in Nederland. Internationaal telt het bedrijf circa 2300 medewerkers en bijna vierhonderd winkels in naast Nederland ook België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk en Spanje.
Volgens Quote zou MS Mode al enige tijd een uitstelregeling hebben lopen met betrekking tot een door Rabobank verstrekte lening van zo'n 35 miljoen euro. De huidige situatie waarin de Rabobank de omzet naar zich toetrekt, zou niet meer houdbaar zijn.
Welgevormd
MS Mode is in 1964 opgericht als de Mantelspecialist (later afgekort tot MS), een winkel voor damesmantels. MS Mode werkte afgelopen jaren aan het vernieuwen van de collectie en een nieuwe marketingcampagne. Dat leidde tot meer omzet en een hogere marge. De zachte winter van dit jaar gooide echter roet in het eten. MS Mode bleek niet in staat om de daardoor ontstane tegenvallende resultaten op te kunnen vangen.
MS Mode is lang niet de enige winkelketen die over de kop gaat. Deze ketens verdwenen al uit Nederlandse winkelstraat.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Koken & Eten
Zo maak je de perfecte nasi goreng
Er is geen standaardrecept voor nasi goreng. Maar houd je aan deze basisregels van Maureen Tan, auteur van de Bijbel van de Indonesische keuken, en je gebakken rijst kan niet mislukken. En heb je een restje rijst in de koelkast, dan ben je helemaal snel klaar. -
Rauwe groenten, kaneel, ananas: wat kun je écht beter laten staan als je zwanger bent?
Eten wordt een tikkeltje ingewikkelder als je zwanger bent. ,,Sommige vrouwen zijn zo bezorgd dat ze rauwe groenten negen maanden lang van hun bord bannen”, vertelt gynaecoloog Ronald Devlieger. Maar zijn die groenten dan echt zo slecht voor de baby? En hoe zit het met kaas, koffie, alcohol en voedingssupplementen? Devlieger zet alles op een rijtje. -
PREMIUM
Liever geen kunstmest meer, maar kunnen we wel zonder?
Voor de productie van kunstmest is veel energie nodig. Kunstmest is daardoor slecht voor het klimaat, en op dit moment ook nog eens schreeuwend duur. Is het mogelijk om ons voedsel te verbouwen zonder kunstmest? -
PREMIUM
Rugspecialist legt uit waar je op moet letten als je het matras vervangt
Een goed matras kan rugpijn niet oplossen, maar wel verlichten, zegt dokter Mahieu, rugspecialist uit België. Hij vertelt waar je op moet letten bij de aankoop van een nieuw matras. -
Update
MS Mode vraagt uitstel van betaling aan
MS Mode vraagt in Nederland uitstel van betaling aan. De winkelketen valt onder CoolCat-oprichter Roland Kahn. Het bedrijf heeft 130 winkels en verschaft 660 banen in Nederland.
-
PREMIUM
Voor het eerst in jaren weer winst voor Damen, maar oorlog in Oekraïne zorgt voor een zwart randje
Voor het eerst in drie jaar tijd kan Damen Shipyards Group weer zwarte cijfers in zijn kasboeken schrijven. De scheepsbouwer boekte over 2021 een operationele winst van 25 miljoen euro. Maar het was ook het jaar dat het leven van 214 Damen-medewerkers en hun gezinnen in een klap veranderde door de oorlog in Oekraïne. -
Sint en Piet stoppen dit jaar geen chocoladeletter van Tony's Chocolonely in de schoen
Sinterklaas zal dit jaar zijn chocoladeletters niet bij Tony's Chocolonely inslaan. Het bekende Nederlandse chocolademerk krijgt de productie van de letters niet rond door problemen bij zijn Belgische fabrikant. ‘Dit is overmacht.’ -
70
Trek uit de Randstad neemt toe: ook Drenthe en Groningen zien westerlingen komen
De trek uit de Randstad houdt aan. Sterker: het gat tussen het aantal mensen dat uit de Randstad vertrekt en het aantal mensen dat erheen gaat, is zelfs nog groter geworden. Vrijwel alle gemeenten hebben inmiddels een positief verhuissaldo met de Randstad.