Ondernemingsraad wil opdoeken XS4ALL via rechter voorkomen
De ondernemingsraad van XS4ALL stapt naar de rechter om te voorkomen dat moederbedrijf KPN het merk schrapt. Het inspraakorgaan dreigde al eerder met deze stap. De raad vreest dat het plan slecht zal uitpakken voor zowel KPN als de 250.000 klanten en de 250 medewerkers van de internetprovider.
De ondernemingsraad en KPN liggen al langer in de clinch om XS4ALL. De telecomreus lanceerde begin dit jaar het plan om alleen verder te gaan met hoofdmerk KPN en de overige merken, waaronder Telfort en XS4ALL, te schrappen. Het telecombedrijf denkt dat klanten beter zijn geholpen met dienstverlening onder één dak en dat het bedrijf beter opgewassen zal zijn tegen de concurrenten.
Daar denkt de ondernemingsraad anders over. Het inspraakorgaan vindt het plan niet alleen slecht onderbouwd, maar ook strijdig met de afspraken die KPN met de provider maakte bij de overname. De raad liet onafhankelijke financiële experts het plan doorrekenen en die kwamen tot de conclusie dat er een gerede kans is dat de plannen negatief uitvallen.
Een maand later besloten het bestuur van KPN en XS4ALL dat bezwaar naast zich neer te leggen en toch over te gaan tot de opheffing van de internetprovider. Als reactie stapt het personeelsorgaan nu naar de Ondernemingskamer.
Een woordvoerder van KPN laat weten dat het telecombedrijf kennisgenomen heeft van het besluit om naar de rechter te stappen en zegt die stap te betreuren. Voorzitter Daan Willems van de ondernemingsraad dreigt nog een tweede rechtszaak te starten tegen KPN, om wanbeleid. ,,We hebben twee maanden geleden een bezwarenbrief gestuurd aan KPN. In de reactie is onvoldoende op onze bezwaren ingegaan. We overwegen nu serieus om ook daar een procedure voor op te starten.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Nederland verbruikt nu al 30 procent minder gas, maar dat is niet alleen goed nieuws
Nederland verbruikt nu al 30 procent minder aardgas, ruim boven de besparing van 15 procent die de Europese Commissie wil. Maar dat is niet per se goed nieuws. -
PREMIUM
Altijd maar reizen voor je werk, is dat nou wel zo leuk? ‘Moest wel eens een verjaardag van mijn kind missen’
Elke dag na je werk naar huis, dat is niet voor iedereen de realiteit. Deze drie Nederlanders waren soms vaker onderweg dan thuis. Hoe is het om veel te reizen voor je baan en hoe gaat het thuisfront daarmee om? -
KPN wuift bezwaren personeel XS4All weg
KPN ontkent dat het XS4All het afgelopen decennium heeft verwaarloosd en blijft bij het eerdere plan om de internetprovider op te laten gaan in het eigen KPN-hoofdmerk. Dat laat het telecombedrijf vanmorgen weten. -
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
PREMIUM
Op de miljoenensnelweg in de Rotterdamse haven is het doodstil: ‘Duurste skeelerbaan ter wereld’
Een revolutionaire volledig geautomatiseerde containersnelweg voor de Rotterdamse haven is inmiddels een hoofdpijndossier voor het Havenbedrijf. Kilometers aan gloednieuwe wegen liggen er op de Maasvlakte verlaten bij. De verantwoordelijke directeur is weggepromoveerd naar Oman.
-
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
KPN zet ondanks bezwaren opdoeken merk XS4ALL door
KPN heft zijn merk XS4ALL ondanks bezwaren van personeel en klanten van die internetprovider toch op. Dat hebben leidinggevenden van XS4ALL laten weten aan de ondernemingsraad van de dochteronderneming, zo laat het telecombedrijf weten. -
KPN sprak met investeerder over verkoop van XS4ALL
KPN heeft gesproken over een verkoop van dochterbedrijf XS4ALL. In juni is het telecombedrijf in gesprek gegaan met een investeerder, die was aangedragen door het actiecomité 'XS4ALL moet blijven'.