Rechtbank: Hema mag worden verkocht aan schuldeisers
Hema mag worden verkocht aan de grootste groep schuldeisers van de keten. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam vanmiddag bepaald. Door deze uitspraak is Hema financieel gezien niet langer in gevaar en verliest miljardair Marcel Boekhoorn officieel ‘zijn’ warenhuis.
De bestaande obligatieschuld van Hema, die zo'n 750 miljoen euro bedraagt, wordt meer dan gehalveerd tot 300 miljoen en de liquiditeitspositie wordt met een extra obligatiefinanciering van 42 miljoen verbeterd.
Volste vertrouwen
Topman Tjeerd Jegen is blij met de uitspraak: ,,Wij hebben steeds het volste vertrouwen gehad dat dit de juiste stap voor Hema was en het sterkt ons dat de rechtbank ons daarin steunt. Nu het proces kan worden afgerond, kunnen we ons weer volledig richten op het optimaal bedienen van onze klanten en het uitbouwen van ons merk. Met een sterk verbeterde financiële structuur zijn we in staat de huidige marktomstandigheden goed het hoofd te bieden.’’
Nieuwe eigenaar
De schuldeisers zoeken momenteel samen met Hema naar een nieuwe eigenaar. Belangrijkste overnamekandidaten zijn de Nederlandse investeringsmaatschappij Parcom en de Britse investeerder Alteri. Jegen verwacht dat dit verkoopproces voor het einde van het jaar is afgerond.
Voor het warenhuis was de schuldsanering van levensbelang aangezien de rentelasten te zwaar op het bedrijf drukten en faillissement volgens de Hema-directie in zicht kwam als er niet werd ingegrepen. Afgelopen juni werd een akkoord bereikt over het terugbrengen van de schulden in ruil voor de overdracht van een groot deel van de aandelen.
Tijdens de rechtszaak bleek dat Marcel Boekhoorn heeft zich heeft neergelegd bij de onteigening. Toch kreeg de zaak nog een opmerkelijke wending. Een belegger in achtergestelde Hema-schuld, die zijn inleg door de schuldsanering kwijtraakte, meldde zich volgens het FD met een alternatief bod. Het gaat om Alco Pieren van Hof Capital. Hij maakte eerder bij de rechter bezwaar tegen de verkoop van Hema. Pieren bleek nu een dag voor de zitting tevergeefs acht ton te hebben geboden voor alle Hema-aandelen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Brussel opent jacht op crimineel geld, misdaad ligt mijlenver voor
Europa wil veel meer werk maken van zijn jacht op crimineel vermogen. Dat is hard nodig, want van de 139 miljard die misdaadbendes per jaar opstrijken - een bedrag dat in de buurt komt van de totale EU-begroting - wordt nu maar 2 procent bevroren en 1 procent afgepakt. -
Salderingsregeling zonnepanelen wordt pas vanaf 2025 afgebouwd
Huizenbezitters met zonnepanelen kunnen hun teveel aan opgewekte stroom langer tegen markttarieven terugleveren aan het net. Het kabinet wil de zogeheten salderingsregeling pas vanaf 2025 versoberen, waar dat eerder al vanaf 2023 het geval zou zijn. -
PREMIUM
Miljoenen tonnen graan moeten Oekraïne uit, maar hoe?
De overvolle Oekraïense graansilo’s baren de wereld steeds meer zorgen. Vanuit Europa wordt met man en macht gewerkt aan meer export over land, nu Rusland de Zwarte Zee blijft blokkeren. -
Lukoil koopt Russische tankstations en fabriek van Shell
Lukoil neemt de Russische tankstations en smeermiddelenfabriek over van olie- en gasconcern Shell. Hoeveel geld de Russische branchegenoot betaalt voor Shell Neft, zoals het Russische bedrijfsonderdeel heet, is niet naar buiten gebracht. -
Economische groei Nederland na drie kwartalen tot stilstand gekomen
De economische groei in Nederland is na drie kwartalen tot stilstand gekomen. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De economie is in de eerste drie maanden van dit jaar niet gegroeid, maar ook niet gekrompen ten opzichte van het vierde kwartaal van 2021.
-
4
Werk jij liever thuis omdat je daar productiever bent? ‘Gaat om meer dan je to-dolijst afstrepen’
Een goede verstandhouding met collega’s, leidinggevenden of klanten maakt je werkdag niet alleen plezieriger, maar zorgt er ook voor dat je meer gedaan krijgt. Mirjam Wiersma, auteur van twee boeken over zakelijk flirten, vertelt hoe je jezelf op de kaart zet en mooie relaties opbouwt met anderen. Deze keer: een intern netwerk. -
PREMIUM
Goedkoop tanken? Volgende week loont het zelfs om 200 kilometer om te rijden
De brandstofprijzen gaan volgende week in Duitsland zo hard omlaag, dat het prijsverschil met wat je bij een Nederlands tankstation betaalt gigantisch wordt. Vanaf woensdag geldt in Duitsland een adviesprijs van 1,72 euro per liter, minimaal 40 cent minder dan in Nederland. Loont het om daarom naar Duitsland te rijden voor een tankbeurt? -
Energierekening
Ad: ‘Ik heb zelf ventilatoren onder de radiator geklikt voor optimale verwarming’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Ad Voermans (66) uit Rijen, bij Breda.