Ruilen en repareren weer mogelijk bij MediaMarkt na grote aanval hackers: ‘Klantdata is niet gestolen’
Bij Mediamarkt kunnen weer bestellingen worden geruild en gerepareerd nadat hackers een gat in de beveiliging van het computersysteem vonden. Bestellingen afhalen is nog niet mogelijk in de 49 winkels in Nederland. Volgens de elektronicagigant zijn er bij de aanval geen klantgegevens gestolen.
,,Het allerbelangrijkste zijn onze klanten en na uitgebreid onderzoek kunnen we zeggen dat er geen klantgegevens zijn gestolen’’, zegt woordvoerder Angela Meijer van MediaMarkt. ,,De klantdata is volledig veilig en klanten hoeven zich dus geen zorgen te maken.’’
De elektronicaketen wordt sinds maandagochtend getroffen door een aanval van hackers. Alle vestigingen in Europa zijn getroffen. Hoewel de winkels openbleven was het retourneren van spullen en het afhalen van spullen in de winkels niet mogelijk.
43 miljoen euro
De problemen zijn ontstaan door gijzelsoftware, nadat hackers een gat in de beveiliging van het computersysteem vonden. Zodra de criminelen binnen waren, versleutelden ze de toegang. Om weer bij de eigen gegevens en systemen te kunnen, moet er losgeld worden betaald. Uit onderzoek van RTL Nieuws blijkt dat het om 43 miljoen euro zou gaan.
MediaMarkt wil niets over een mogelijke losgeldsom zeggen. Evenmin willen ze reageren of er met de hackers wordt onderhandeld. ,,We reageren niet op speculaties’’, aldus de woordvoerder. ,,We zijn met professionele partijen in Duitsland bezig om alles te onderzoeken. Wat de volgende stap is, is nu nog niet bekend. Voor ons waren de klantgegevens het allerbelangrijkste en we zijn blij dat die volledig veilig zijn.’’
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
update
Kamer wil harde aanpak KLM: ‘Bedrijf steekt middelvinger op naar belastingbetaler’
-
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
Met video96
Nu winkeldiefstal fors toeneemt, stopt Action met zelfscankassa's in sommige filialen
Action haalt in sommige winkels de zelfscankassa weg. Dat zorgt bij klanten voor opgetrokken wenkbrauwen. Het bedrijf ontkent dat de actie iets te maken heeft met een toenemend aantal winkeldiefstallen. -
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
Frank Deleij (44) uit Alphen aan den Rijn investeerde flink en ging van het gas af: ,,Het geeft soms bijna een soort schuldgevoel.’’ Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
Met video's12
Klanten krijgen honderden euro’s terug na claim over onterechte energieverhoging
Zeker drie klanten van Essent, Eneco en Vattenfall hebben schikkingsvoorstellen van tussen de 400 en 1400 euro ontvangen van hun energieleverancier. Dat gebeurde nadat zij een claim indienden over een onterechte tariefsverhoging.
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
-
-
Met video
Kaag nog niet klaar met KLM na coronasteun: ‘Het is gewoon onvoldoende’
Het kabinet is nog niet klaar met KLM, dat er van wordt beschuldigd dat het niet goed is omgegaan met de coronasteun die de vliegmaatschappij kreeg. Extern juridisch onderzoek moet uitwijzen of het zin heeft als het kabinet naar de rechter stapt. -
Eerste vlucht C919 van Chinese rivaal Boeing vertrokken
Luchtvaartmaatschappij China Eastern Airlines heeft zondag de eerste commerciële vlucht uitgevoerd met een C919 van de Chinese vliegtuigbouwer Comac. Het toestel steeg even na 10.30 uur lokale tijd op vanaf het vliegveld in Shanghai, zo blijkt uit beelden van staatsomroep CCTV.
1 reactie
Resterende karakters 500
Log in en reageerJan Willem Roos