Verre vakantie? Zóvéél betaalt u voor mobiel internet
Mobiel internet mag binnen de EU in uw gewone bundel vallen, buiten Europa betaalt u al snel tientallen euro's voor een bundel met MB's. Volgens KPN komt dat onder andere door ondemocratische regimes die te veel vragen.
Het begint met partnerschappen. In landen zonder is de mobiel internet vaak duur
Deze verslaggever ondervond het onlangs zelf op een citytrip naar Moskou: voor een miniscuul bundeltje van 10MB rekende T-Mobile 9,99 euro. De provider biedt verder een bundel met 'veel internet' aan voor 29,99 euro.
Wat T-Mobile, die in Nederland stunt met onbeperkte bundels, onder 'veel internet' verstaat? 50MB. Een hoeveelheid die moderne smartphones als een iPhone of een Samsung Galaxy binnen een paar uur verstoken.
Bij alle providers betaalt u de hoofdprijs, hoewel er verschillen bestaan. Zo betalen Vodafone-abonnees 5 euro voor 30MB en 8,50 euro voor 100MB, maar de databundels zijn slechts een etmaal geldig.
Veel providers werken met 'voordeellanden' of zones. Een KPN-klant betaalt in voordeellanden als Zuid-Afrika, Rusland, Thailand, China of de VS 9,99 euro voor 100MB. Wie een safari naar niet-voordeellanden (als) Kenia of Botswana maakt, betaalt daar 54,99 euro(!) voor.
Nog duurder zijn providers zonder eigen netwerk. Bij RobinMobile betalen klanten 1,99 euro per MB buiten de EU, bij YouFone zelfs 7,50 euro per MB.
Verder lezen na de foto
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
bodemprijzen
Voor een tientje vliegen naar Rome of Kreta? Dat lijkt voorgoed verleden tijd
Voor een paar tientjes op en neer vliegen naar Barcelona, Parijs of Kreta lijkt definitief verleden tijd. Door de stijgende brandstofprijzen lukt het luchtvaartmaatschappijen niet meer om vluchten tegen bodemprijzen aan te bieden, zegt RyanAir-topman Michael O’Leary. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Sint en Piet stoppen dit jaar geen chocoladeletter van Tony's Chocolonely in de schoen
Sinterklaas zal dit jaar zijn chocoladeletters niet bij Tony's Chocolonely inslaan. Het bekende Nederlandse chocolademerk krijgt de productie van de letters niet rond door problemen bij zijn Belgische fabrikant. ‘Dit is overmacht.’ -
PREMIUM
Energieleveranciers waarschuwen om maandbedrag niet te verlagen: 'Willen dat mensen overeind blijven’
De energierekening wordt dit jaar evenzeer gevreesd als de blauwe envelop van de fiscus. Maar hoe erg het ook wordt, verlaag het nieuwe hoge maandbedrag niet, zo waarschuwen energiebedrijven. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat.
-
Starbucks boekt hogere omzet door duurdere kopjes koffie
Starbucks heeft het afgelopen kwartaal een hogere omzet geboekt door de prijzen te verhogen. Die hogere uitgaven aan kopjes koffie en gebak compenseerden problemen die de Amerikaanse koffieketen ondervond in China, waar coronalockdowns de verkoop dwarszaten. -
Boetegevaar voor SUV's en Tesla-rijders in Duitsland
Eigenaren van een SUV en sommige Tesla-modellen lopen in Duitsland het risico op een bekeuring. Ze zijn bij wegversmallingen in overtreding als ze op de linkerbaan rijden. -
Update89
Alle grote spoorbonden wijzen cao-bod NS af, staking ‘lijkt onafwendbaar’
Acties en stakingen op het hoofdspoor ‘lijken onafwendbaar’ geworden, melden vakbonden FNV Spoor en VVMC. Meer dan 90 procent van de leden van deze vakbonden hebben cao-voorstellen van de NS vandaag definitief afgewezen. Driekwart van de CNV-leden is eveneens tegen de plannen, maar die bond vindt de barricades op ‘nog een brug te ver’.