Agenten waarschuwen ondanks drie aanhoudingen voor fietsendiefstal Ede: ‘Meldingen doen helpt echt’
EDE - Drie fietsendieven zijn de afgelopen weken aangehouden in Ede. Toch vraagt de politie aandacht voor het grote aantal fietsendiefstallen in de gemeente Ede. Wijkagent Gerben Algra schrijft dat in zijn gebied de afgelopen drie maanden alleen al vijftien rijwielen zijn gestolen. In Lunteren verdwenen in die periode zes fietsen, schrijven wijkagenten Ilco de Ruijter en Petra Winkel.
RedactieLaatste update:24-08-21, 12:00
Eén van de aangehouden fietsendieven kwam uit Barneveld. Hij jatte in de nacht van 19 op 20 augustus bij station Ede-Wageningen een omafiets. Een getuige zag de diefstal en belde de politie. Agenten hielden de dief aan.
Vertrouw uw onderbuikgevoel en schroom niet om te bellen. We rijden liever een keer voor niets
Wijkagent Gerben Algra
Unieke beschadiging
Een afbeelding van de gestolen fiets is door de politie op Facebook geplaatst. Daardoor is de eigenaar gevonden en die deed aangifte. Door de getuige en de aangifte is de zaak mooi rond, schrijft de politie Barneveld. De politie benadrukt op social media hoe belangrijk getuigen zijn en ook hoe belangrijk het is dat de eigenaar aangifte doet.
De politie schrijft verder dat het belangrijk is het framenummer van de fiets te bewaren. Een andere truc is een ‘unieke beschadiging’ op jouw fiets aan te brengen die niet te repareren is. Maak een foto van die beschadiging en bewaar die.
Wijkagent Algra post dat vanuit zijn wijken de afgelopen drie maanden vijftien aangiftes van fietsendiefstal zijn gekomen. De agent werkt in de Zeeheldenbuurt, Indische Buurt, Diamantbuurt en de Vogelbuurt in Ede. De diefstallen concentreren zich rond de Telefoonweg.
Algra roept fietsers op het dieven een stuk lastiger te maken door altijd een tweede slot te gebruiken om het rijwiel aan een ander voorwerp vast te leggen. Ook hij benadrukt het belang van aangifte doen en daarbij het framenummer en opvallende kenmerken te melden.
Accu meenemen
Ook enkel de accu van elektrische fietsen is een geliefd doelwit van dieven, schrijf de agent. Hij adviseert eigenaren na stalling van hun elektrische fiets de accu mee te nemen als dat mogelijk is.
Verder roept de wijkagent ondernemers en bewoners met bewakingscamera’s op zich aan te melden bij het project Camera in Beeld. Daarbij verzamelt de politie de locatie van zoveel mogelijk beveiligingscamera’s zodat ze bij een misdrijf met een klik op de knop kunnen achterhalen waar mogelijk bruikbare beelden zijn.
De agent sluit af met: ‘Meld verdachte situaties via 112. Vertrouw uw onderbuikgevoel en schroom niet om te bellen. We rijden liever een keer voor niets. Meldingen doen helpt echt.’
Helaas kunnen wij deze social post, liveblog of anders niet tonen omdat het één of meerdere social media-elementen bevat. Aanvaard de social media-cookies om deze inhoud alsnog te tonen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.