Bang voor de nacht, Jelmer (45) sliep jarenlang niet of nauwelijks: ‘Bij vijf uur slaap ging de vlag uit’
Van een nachtje slecht slapen heeft iedereen weleens last. Als je de volgende ochtend een sollicitatie hebt bijvoorbeeld, of een belangrijk examen. Maar wat als je nachten achtereen niet in slaap komt? Net als een kwart van de Nederlanders heeft de 45-jarige Jelmer Jepsen slaapproblemen. Samen met slaapdeskundige Alexander van Daele schreef hij er een boek over.
Een doordeweekse avond, ruim tien jaar geleden. Jelmer Jepsen is net klaar met zijn werk als communicatieadviseur in Utrecht en fietst naar huis. Hij is doodop, de zoveelste nacht zonder slaap heeft erin gehakt. Hij nadert een stoplicht en remt af.
Dan twijfelt hij ineens. Is het nou rood of groen? Hij is weliswaar moe en zijn hersenen werken niet optimaal. ‘Maar ik ben toch niet kleurenblind?’, vraagt hij zich af. Houden zijn ogen hem voor de gek?
Lange tijd staat hij stil. Totdat een andere fietser hem en het stoplicht passeert. Het is dus toch groen. Jelmer stapt op zijn fietst en trapt naar huis.
Op dat moment realiseerde ik me eigenlijk hoe gevaarlijk mijn slaapproblemen waren
Ernstige vormen
,,Op dat moment realiseerde ik me eigenlijk hoe gevaarlijk mijn slaapproblemen waren”, vertelt Jepsen vanaf de bank in zijn woonkamer in Bennekom. Moeite met slapen heeft hij ‘eigenlijk al sinds zijn puberteit’.
,,Maar in die periode rond 2010 nam het ernstige vormen aan. Ik sliep soms dagen achtereen niet. Als ik een keer vijf uur lang sliep ging de vlag uit.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM35
Vitesse staat op omvallen: KNVB dreigt met intrekken proflicentie
Voetbalclub Vitesse staat op omvallen. De KNVB dreigt op korte termijn de proflicentie in te trekken. Uit nood stapt de eredivisionist weer naar de rechter. Via een zogeheten turbospoedbehandeling moet het speelrecht voor volgend seizoen gegarandeerd worden.Arnhem -
Bryan Linssen leeft met Vitesse mee vanuit Japan: ‘Hoop dat alles goed komt’
De problemen van Vitesse dringen door tot in Japan. Bryan Linssen krijgt alles mee, via de media, en de voormalig speler is bezorgd over de gang van zaken in Arnhem.Arnhem -
PREMIUM
Bang dat je slecht slaapt in de wintertijd? Deze gadgets helpen
Droom je van een lange nachtrust? De oplossing zit dan niet per se in die beker warme melk met honing. Anno 2021 kruipen we voor een goede nacht steeds vaker met een gadget onder de wol. Of een Nederlandse robot. -
PREMIUM
Met deze bomen heb je snel een koeler terras
De beste remedie tegen een hete zomer? Onze tuinexpert Laurence Machiels weet raad: plant nu nog bomen! Afhankelijk van de grootte van je tuin, legt ze uit welke bomen het best tot hun recht komen en welke genoeg (maar ook niet te veel) schaduw geven. ,,Strooi een mulchlaag van compost of bladaarde onder de boom, dat houdt de verdamping tegen.’’ -
‘Slaaptekort werknemers kost Nederlandse bedrijven 12,4 miljard euro per jaar’
Morgen gaat de zomertijd in. Dat betekent plots een uurtje korter slapen, terwijl een goede nachtrust de rest van het jaar ook niet vanzelfsprekend is. Slaapgebrek onder werknemers is een onderschatte kostenpost voor bedrijven, zegt slaapexpert Floris Wouterson. Te weinig slaap vermindert de productiviteit, waardoor het Nederlandse bedrijfsleven 12,4 miljard euro per jaar misloopt.
-
PREMIUMMet video
Statiegeld op blikjes, zo krijg je je geld terug
Na de kleine plastic flesjes zijn nu de blikjes aan de beurt. Vanaf deze week betaal je daar ook 15 cent statiegeld voor. Maar waar is dat goed voor en ook niet onbelangrijk: hoe krijg je je centjes weer terug? -
-
-
22
Is zout nou wel of niet slecht voor je bloeddruk?
Over de hoeveelheid keukenzout die we gebruiken, is veel te doen. Toch heeft zout ook belangrijke functies, zegt voedingsdeskundige Karine Hoenderdos. In deze rubriek beantwoordt ons panel aan deskundigen elke week een lezersvraag over voeding, gezondheid of relaties. -
PREMIUM
Slechte slaper? ‘Vaak iets niet in de haak in je persoonlijke leven’
Geen koffie, geen schermen in de avond en andere trucs hielpen schrijver Bregje Hofstede (33) niet van haar slapeloosheid af. Zelfonderzoek en haar leven veranderen wél.
In samenwerking met indebuurt Ede
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer