Ziekenhuis Gelderse Vallei in Ede vraagt patiënten om alsjeblieft niet meer te bellen
EDE - Ziekenhuis Gelderse Vallei in Ede vraagt of patiënten alsjeblieft niet meer willen bellen met de vraag of hun afspraak of operatie doorgaat. Het ziekenhuis wordt platgebeld sinds het moment dat minister Tamara van Ark liet weten dat alle planbare reguliere zorg voorlopig wordt gestaakt. Dit omdat de druk in de zorg enorm is toegenomen.
,,Wij roepen onze patiënten op om niet naar het ziekenhuis te bellen met de vraag of hun geplande afspraak of operatie doorgaat. Wij nemen contact op met de patiënt als een afspraak of operatie wordt uitgesteld’’, zegt de woordvoerder van het Edese ziekenhuis.
Druk neemt verder toe
,,Vorige week hebben wij al besloten om alleen nog spoed en semi-spoedoperaties door te laten gaan, omdat wij ook in ons ziekenhuis merken dat de druk verder toeneemt met covid-19 patiënten. Voor een beperkt aantal patiënten betekent dit dat hun afspraak of geplande operatie voorlopig wordt uitgesteld’’, vertelt de woordvoerder.
Het Edese ziekenhuis lijdt zwaar onder de coronauitbraak in de Vallei. Met name in Rhenen, Veenendaal en Ede is het aantal infecties erg hoog. En dat merken ze in het ziekenhuis.
De toestroom van coronapatiënten is soms zo groot dat er niet genoeg ruimte is om iedereen op te vangen. ,,Dat betekent dat we dagelijks patiënten moeten overplaatsen naar ziekenhuizen elders’’, liet de woordvoerder al eerder weten.
Hoog ziekteverzuim
Omdat covid-patiënten meer zorg nodig hebben dan reguliere patiënten zijn er meer verpleegkundigen nodig. Maar het ziekenhuis kampt juist nu met een hoog ziekteverzuim onder het personeel. Voor de komende drie weken richt Ziekenhuis Gelderse Vallei zich vol op covid-zorg, spoedzorg en semi-spoed zorg.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMRECONSTRUCTIE49
Hoe opzienbarende truc van Barendrecht eindigde in de grootste soap van het amateurvoetbal in jaren
Veenendaal -
59
Vraag naar tweedehands dieselauto’s stijgt: dit is de reden
Gebruikte diesels zijn weer meer in trek, zo blijkt uit cijfers die het moederbedrijf van verkoopsites Autotrack en Gaspedaal vrijgeeft. De toenemende populariteit van tweedehands dieselauto’s hangt zeer waarschijnlijk samen met het groeiende prijsverschil tussen de benzine- en dieselprijzen. -
PREMIUMspeel niet met vuur
Brandweer waarschuwt voor grote risico’s van droogte: ‘Een sigarettenpeuk kan al genoeg zijn’
Wekenlang nauwelijks regen, extreme droogte in de natuur en onoplettendheid van een wandelaar: dat zijn de ingrediënten voor een (grote) natuurbrand. De natuur is zo droog, waarschuwt de brandweer, dat er maar heel weinig nodig is om de boel in vlammen te zetten. Als dat gebeurt en het waait stevig, zijn de gevolgen nauwelijks te overzien.Ede -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
lezersvraag
Mijn moeder (75) slikt al jaren elke dag vijftien pillen, zijn die echt allemaal nodig?
Passen de medicijnen die je slikt nog wel bij jou? Want van sommige neemt de werking af, of er zijn pillen gekomen met minder bijwerkingen. Als je je zorgen maakt om je vader of moeder dan kan het zeker geen kwaad om de medicatie met je apotheker of huisarts te bekijken, zegt apotheker Sander van den Bogert. In deze rubriek beantwoorden onze deskundigen elke week een lezersvraag over relaties, gezondheid, voeding en andere onderwerpen.
-
Nieuw bestuur Waterschap Vallei en Veluwe benoemd
Ede -
-
-
PREMIUM
Domper voor deelnemers avondvierdaagse: geen intocht door het centrum van Veenendaal
De avondvierdaagse van Veenendaal moet het dit jaar doen zonder intocht door het centrum. Het is niet meer verantwoord en veilig, aldus de organisatie. ,,Met pijn in het hart”, zegt Anton Huibers. ,,De nieuwe intocht wordt misschien wel helemaal niets, misschien is het het ei van Columbus.”Veenendaal -
PREMIUM
Benjamin overladen met reacties na viralvideo met gravin Eloise: ‘Waren net zo verbaasd als de kijker nu’
Een video waarop gravin Eloise van Oranje ingrijpt bij een racistisch gesprek op een terras in Amsterdam gaat sinds maandag viral. De reacties stromen binnen bij de Arnhemse Benjamin Beernink, maker van het programma In your face. ,,Het was zo’n unieke kans om haar te testen.”Arnhem