De Grijze Generaal in Eindhoven krijgt een ‘ondergeschikte’ als buurman: De Majoor met 59 flats
EINDHOVEN - De Grijze Generaal aan de Montgomerylaan in Eindhoven krijgt een bijpassende, 'mindere’ buurman: De Majoor. Dat is de naam van het appartementencomplex met 59 vrijesectorhuurwoningen waarvoor na de zomer van 2021 de bouw moet starten.
Het nieuwe gebouw met 59 appartementen op de hoek Veldmaarschalk Montgomerylaan-Generaal Taylorpad sluit qua vormgeving aan bij de Grijze Generaal, het complex met woningen, kantoren (onder andere van Wooninc./Stayinc.) en een parkeergarage. Het nieuwe complex krijgt de vorm van een grijsgroene driehoek.
De woningen in de middenhuur-prijsklasse worden gebouwd door Stayinc., de dochteronderneming van woningcorporatie Wooninc. Wat ze precies gaan kosten, wordt bekend rond de start van de bouw. Die kan pas beginnen als het bestemmingsplan voor dit hoekje is gewijzigd.
Het is in ieder geval een van de projecten in de middeldure huurcategorie waar in Eindhoven zo'n behoefte aan is. Woningzoekenden met een modaal inkomen komen immers niet meer in aanmerking voor een sociale huurwoning en hebben moeite om een betaalbare koop- of huurwoning in de vrije sector te vinden.
Stayinc. en de Trudo Holding - de commerciële tak van die corporatie - zijn volgens afspraken met de gemeente Eindhoven en collega-corporaties aangewezen om die middenhuurwoningen te bouwen. Stayinc. wil dat onder meer doen in de Achtse Barrier, bij winkelcentrum Ardèchelaan, en in het centrum, bij de Schellensfabriek aan de Vestdijk waarvoor een plan met herontwikkeling en een woontoren wordt gemaakt.
138 miljoen euro
De duurdere huizen horen sinds 2013 niet meer bij de opdracht van sociale verhuurders; die moeten zich beperken tot woningen met een huur tot 736 euro, voor woningzoekenden met een inkomen tot zo'n 39.000 euro. De speciaal daarvoor opgerichte dochterorganisaties als Stayinc. mogen dat wel. De bouw en het beheer moeten dan wel helemaal losstaan van de sociale tak. Stayinc. heeft daarom ook een lening van 138 miljoen euro afgesloten. Trudo Holding wil onder meer middenhuur-woningen bouwen op het dak van het Veemgebouw en rond het Ketelhuisplein op Strijp-S. Naar andere locaties wordt nog gezocht.
De Majoor telt twee verdiepingen op de punt aan de Montgomerylaan, oplopend tot vijf bouwlagen aan de achterkant aan het Generaal Taylorpad/de Generaal Stedmanstraat. Alle woningen grenzen aan een open galerij aan de binnenkant van de open driehoek. In het midden ligt een gemeenschappelijke binnentuin. Er zijn negentien parkeerplaatsen gepland aan het Generaal Taylorpad. De bewoners kunnen gebruikmaken van vier deelauto's. Het ontwerp is van architectenbureau Inbo uit Eindhoven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Frank: ‘De elektrische auto verbruikt per maand net zoveel als ons huis in de wintermaanden’
-
PREMIUM
VDL Nedcar: hoe een succesverhaal alsnog eindigt in een drama
EINDHOVEN/BORN - Met een massaontslag en nog 2100 onzekere arbeidsplaatsen is VDL Nedcar bijna terug bij af. Het was toch zo’n succesverhaal, met een groei naar ooit 7200 banen? Hoe kon het misgaan?Eindhoven -
indebuurt.nl
5 x jullie fijne Instagramfoto's van Helmondse parken
Zin om een middagje naar een van de parken in Helmond te gaan? Nou, bof jij even! Want Helmond kent heel veel heerlijk groene gebieden. Geniet van deze Instagramfoto’s van de Helmondse parken. -
Muurschilderingen in de Kasteelpoort als visitekaartje voor Museum Helmond
HELMOND - Zes kunstwerken uit de collectie van Museum Helmond zijn vertaald in een muurschildering. In de bogen van de Kasteelpoort hebben kunstenaars van De Strakke Hand afbeeldingen gemaakt van stukken uit de collectie. Vrijdagmiddag zijn de murals officieel overgedragen aan de stad.Helmond -
Woonzorgcentrum Heide geopend; open dag geniet grote belangstelling
GELDROP - Veel Geldroppenaren lieten de kans niet voorbij gaan. Ze maakten zaterdag gebruik van de open dag om wooncentrum Heide - met de nieuwste technische snufjes - te bekijken. Het gebouw ligt naast woonzorgcentra Berkenheuvel aan het Grote Bos in Geldrop.Geldrop
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
-
-
17
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
PREMIUMVAN DE LEZER
Grote weerstand tegen vluchtelingen ‘in je achtertuin’: ‘Hallo, waarom moeten wij dit oplossen?’
De zoektocht naar locaties voor het opvangen van vluchtelingen in deze regio verloopt moeizaam. Op veel plekken stuit de komst van een azc op zo veel weerstand dat lokale bestuurders hun plannen meteen weer intrekken. Hoe moet dit verder, vroegen we voor onze rubriek de Drie Wijzen van het Zuidoosten aan Mpanzu Bamenga, Hans-Martin Don en Peter Achterberg.Eindhoven