Eerste Ronde van Nederland ging in 1948 langs de Witte Dame
EINDHOVEN - De eerste Ronde van Nederland ging in 1948 ook door Eindhoven. De renners reden onder andere over de Vestdijk, Keizersgracht en de Emmasingel. Tijdens de vijfde etappe kwam Luxemburger Jim Diederich als eerste over de finish. Emiel Rogiers won het klassement van de voorloper van de Eneco Tour en tegenwoordig de BinckBank Tour. Wie was erbij en wat zijn uw herinneringen? Meer foto's op fotowerkplaats-rhce.nl
Gouden Bruiloft
En dan de foto van vorige week. In hun mooiste kleding poseert dit stel met hun kleinkinderen voor de ingang van de Heilig Hartkerk aan de Ploegstraat. Want er was wat te vieren.
Vijftig jaar getrouwd, dat moest gevierd worden. En hoe? Kosten nog moeite werden gespaard om het gouden paar in het zonnetje te zetten. Het is 6 mei 1949 als Harrie Smulders en zijn vrouw Huberdina voor de ingang van de Heilig Hartkerk aan de Ploegstraat in Eindhoven poseren. Het eindpunt van een rijtocht per koets vanuit de Edenstraat waar het paar woonde. Op de voorgrond hun kleinkinderen Jo, Dinie en Ria.
Een eerbetoon een burgemeester waardig maar Harrie Smulders was gewoon een cafébaas. Nou ja gewoon... De beste man was een vermogend Eindhovenaar, vertelt zijn kleinzoon Peter Smulders. Volgens de Eindhovense royaltyfotograaf had zijn opa door de jaren heen een hele straat bij elkaar gespaard. ,,In de Edenstraat, tegenover waar nu de brandweerkazerne staat, had hij een rijtje van tien huizen. In ieder huis woonde een van zijn dertien kinderen."
Aan zijn opa heeft Peter Smulders nauwelijks herinneringen. ,,Op een van de foto’s van de feestelijkheden zie je mijn moeder met mij in haar armen. Ik was één jaar oud. Opa is overleden toen ik een jaar of zeven was. Een statig man die ze in de volksmond ‘De Zager’ noemden. Geen idee waarom."
In het boek Eindhoven Verleden Tijd van Karel Vermeeren komt de bijnaam van Smulders ook voorbij. De Zager; het klinkt als een gevreesde crimineel, een huurmoordenaar of een Italiaanse verdediger. De werkelijkheid is wat minder spannend. De Zager omdat hij de zoon van een gerenommeerd boomzager was, zo luidt de voor de hand liggende verklaring.
De erfenis van Harrie Smulders is door de jaren heen overigens geheel verdwenen. De tien huizen werden gesloopt en daar staat nu wooncomplex het Hof van Eden. Op de vraag waarom het Gouden Huwelijk destijds zo uitbundig gevierd werd, moet ook Peter Smulders het antwoord schuldig blijven. ,,De mensen werden destijds natuurlijk minder oud dus misschien was het in die tijd wel een heel bijzonder jubileum."
Uit de oude doos
Het archief van het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven zit vol foto's zonder verhaal. Het ED roept uw hulp in. Weet u meer over de foto, laat het weten via de website fotowerkplaats-rhce.nl. Reageren kan ook via foto@rhc-eindhoven.nl.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
-
Veldhoven afvalvrij: ‘Peuken zijn het ergste afval dat er bestaat’
VELDHOVEN - Stichting GoClean Veldhoven streeft naar een afvalvrij Veldhoven. Op 10 juni vindt in Zeelst de aftrap plaats van de actie Plastic PeukMeuk. Onder meer interactieve asbakken moeten een gedragsverandering bij de roker teweegbrengen.Veldhoven -
PREMIUM
Eindhoven gaat beroepskrachten in opleiding gedogen bij peutergroepen: ‘Anders komen kinderen thuis te zitten’
EINDHOVEN - Kinderopvangcentra in Eindhoven mogen voortaan ook beroepskrachten in opleiding en pedagogisch medewerkers zonder diploma inzetten in groepen met peuters die moeite hebben met taal.Eindhoven -
26
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit. -
29
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
Verkeersborden in het buitenland zijn voor vakantiegangers soms een bron van stress, maar je kunt er vaak meer aan aflezen dan je denkt. Wanneer je bijvoorbeeld de betekenis kent van de dunne zwarte strepen op Duitse verkeersborden, kan dit een hoop stress schelen.
-
PREMIUM
Eindhovenaar schoot Fouad Rashidi op klaarlichte dag vijf keer door het hoofd, maximale straf opgelegd door hof
Eindhoven -
-
-
PREMIUM
Op The Night of the Nerds experimenteert de jeugd erop los: ‘Iemand genereerde wapens met AI’
EINDHOVEN - Netwerken, verwonderen en experimenteren. Vanuit heel Nederland kwamen scholieren naar het Klokgebouw in Eindhoven. Om zich onder te dompelen in het techniek-festival The Night of the Nerds.Eindhoven -
PREMIUM
Fotoarchief is rijke erfenis vol vragen
EINDHOVEN - Het fotoarchief van het Regionaal Historisch Centrum Eindhoven zit vol met anonieme getuigen van bekende en onbekende gebeurtenissen. Wie staan er op de foto's en waar zijn ze gemaakt. Het archief roept ieders hulp in bij de zoektocht naar de verhalen. Te beginnen die bij de foto's van Frans van Mierlo.
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer