Eindhovense VVD-wethouders lijstduwer bij verkiezingen in 2022
EINDHOVEN - De drie VVD’ers die afgelopen periode wethouder zijn geweest in Eindhoven gaan na de verkiezingen niet de gemeenteraad in. Marcel Oosterveer, Monique List en Joost de Jong staan als lijstduwer op de kandidatenlijst die de partij heeft gepresenteerd.
Of ze in de race zijn om wethouder te worden in een nieuw college, is nog niet bekend. Pas als zeker is dat de VVD deel uitmaakt van de nieuwe coalitie, wijst de fractie de kandidaat of kandidaten aan.
In 2018 nog één, twee en drie
Marcel Oosterveer, Joost de Jong en Monique List stonden in 2018 nog respectievelijk op één, twee en drie bij de Eindhovense liberalen. Oosterveer en List werden wethouder. Joost de Jong werd fractievoorzitter en was ook een paar maanden interim-wethouder.
Huidig VVD-fractievoorzitter Lex Janssen werd eerder al aangewezen als lijsttrekker. Hij is ook de beoogd fractievoorzitter na de verkiezingen volgend jaar.
Met stip op twee bij de VVD staat Marieke van Gastel die sinds dit jaar commissielid is. Ze stond in 2018 nog op een onverkiesbare 22e plaats.
‘Diverse’ kandidatenlijst
De huidige raadsleden Tom Meylink en Fatimzahra Chahim staan op drie en vier. Nieuwkomers Peter de Roij van Zuijdewijn en Daniëlle Stijntjes staan op plek vijf en zes. Op zeven en acht staan Ed Winters en Ceciel van Bergeijk die nu ook al in de raad zitten.
De partij is trots op de ‘diverse’ kandidatenlijst. ,,De lijst is evenwichtig met bekende namen. Tegelijkertijd zetten we in op vernieuwing door nieuw talent een kans te geven. De lijst vormt een goede mix van achtergronden, leeftijden en expertise”, aldus lijsttrekker Lex Janssen.
Met zeven zetels is de VVD nu de grootste partij in Eindhoven.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Nuenense bridgeclubs spelen de zomer samen in Jo van Dijkhof
Nuenen -
indebuurt.nl
Spetter, pieter, pater: 5 x Helmondse huizen op Funda aan het water
Wat is er in de zomer fijner dan aan het water genieten van de zon? Of in de winter een stuk schaatsen? De vijf huizen in dit lijstje liggen allemaal aan het water. Ze staan ook nog eens te koop in Helmond. -
PREMIUM
Eindhoven profiteert van Pro League-hockeywedstrijden: ‘Een boost voor de stad’
EINDHOVEN - Deze week is Eindhoven gedurende zes dagen het epicentrum van de internationale hockeywereld. Op de velden van Oranje-Rood worden zogeheten Pro League-wedstrijden gehouden en daar profiteert de gehele stad van. ,,Vergelijk het met de Champions League-finale van de vrouwen.”Eindhoven -
PREMIUM14
'Hoewel ik duizend keer mijn excuses heb gemaakt voor mijn slippertje, blijft mijn vrouw boos’
Vreemdgaan gebeurt overal. Maar sommigen komen sneller in de verleiding dan anderen. Als artiest heb je het vaker voor het uitkiezen. Maar ook en vooral juist dan geldt: bezint eer ge begint, zegt Debby Gerritsen deze week tegen Teun. -
PREMIUM
Hoeveel zoet eet jij? Een week geen toegevoegde suiker kan wel 99 suikerklontjes schelen
In koekjes, chocolade en frisdrank, maar ook in pastasaus: toegevoegde suiker zit in meer producten dan je zou verwachten. Zo eten we onbewust (veel) meer suiker dan we zelf inschatten. Met de Nationale Suiker Challenge (5 t/m 11 juni) daagt het Diabetes Fonds alle Nederlanders uit om een week lang geen toegevoegde suikers te eten. Hoe pak je dat aan, en hoe houd je dat als echte zoetekauw vol?
-
Sinti Jazz Guitar Camp strijkt weer neer in Gerwen, met openluchtconcert en jamsessie
Gerwen -
-
-
PSV kent nu alle zes potentiële Champions League-tegenstanders bij de eerste schifting in augustus
Na de laatste speelronde in België en Oekraïne is duidelijk welke zes ploegen PSV op 24 juli kan loten in de derde voorrondes van de Champions League. Het zijn Racing Genk (België), Panathinaikos (Griekenland), Servette Genève (Zwitserland), FK Dnipro (Oekraïne), Sturm Graz (Oostenrijk) en TSC Bačka Topola (Servië).Eindhoven -
Dit betaal je aan tol voor een autovakantie naar Kroatië
Als je op vakantie gaat naar het zuiden, moet je rekening houden met tolwegen en -tunnels. De prijzen zijn de laatste jaren gestegen, maar hoe duur is het eigenlijk om bijvoorbeeld naar Kroatië te rijden?