In Eindhoven verdronken Nixon (23) uit Boekel had nog één wens: terug naar West-Papoea
BOEKEL/EINDHOVEN – Terug naar een vrij onafhankelijk West-Papoea. Dat was de laatste wens van Nixon Kareth, de 23-jarige man uit Boekel die afgelopen weekend verdronk in de Dommel in Eindhoven. Vrienden en familieleden zetten nu alles op alles om deze wens alsnog te laten uitkomen. ,,Maar dat kost helaas ontzettend veel geld.”
Nixon groeide op in Boekel, maar is geboren in West-Papoea, een provincie in Indonesië. Op 9-jarige leeftijd kwam hij, samen met zijn broers, als politieke vluchteling naar Nederland.
Al na een jaar kwam Nixon in Boekel terecht, waar hij niet meer is weggegaan. De goedlachse jongen ging er naar school en maakte veel vrienden.
Onafhankelijkheid
Ondanks het zorgeloze bestaan in Boekel, bleef de politieke situatie in West-Papoea aan Nixon knagen. Hij wilde graag in de voetsporen van zijn vader treden. Zijn vader, Michael Kareth, is voorzitter van een grote beweging die zich inzet voor een vrij West-Papoea.
De Papoea’s strijden al ruim vijftig jaar voor onafhankelijkheid en afsplitsing van Indonesië. Ook Nixon steunde dit gedachtegoed. Zijn grootste wens was om ooit nog eens terug te keren naar een vrij West-Papoea.
Zijn familie en vrienden willen die laatste wens nu in vervulling laten gaan. ,,Hierbij vragen we jullie hulp en begrip.”
Inzamelingsactie
Daarom is op een crowdfundingswebsite deze week een inzamelingsactie van start gegaan. Hiermee hoopt de familie ongeveer tienduizend euro bij elkaar te krijgen. Dat geld is nodig voor de vlucht, de uitvaart en de begrafenis. Ondertussen is er al zo’n tweeduizend euro opgehaald.
Vrienden en kennissen uit Boekel schrijven mee te leven met de nabestaanden. Volgende week zou Nixon zijn 24e verjaardag vieren. ,,Nixon was bij iedereen erg geliefd, iedereen kon om en met hem lachen."
Reacties
Dat blijkt ook uit de reacties die op de crowdfundingsite binnenstromen. ,,Heel veel sterkte voor de familie en hopelijk mag zijn wens uitkomen”, laat iemand weten. Een ander schrijft: ,,Ik heb Nixon vaak bij me in de bus gehad vanuit Boekel. Ik hoop dat u het bedrag bij elkaar krijgt.”
Ondertussen is het onderzoek naar het trieste overlijden van Nixon afgerond. Hij blijkt niet door een misdrijf om het leven te zijn gekomen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMColumn
Verzot op weerapps; alsof je zo terrastemperaturen af kunt dwingen
Wanneer zou het rokjesdag zijn? U weet wel, de eerste écht mooie lentedag van het jaar die zo heet omdat vrouwen dan en masse in rokjes naar buiten gaan. Mag dat nog wel rokjesdag heten trouwens? Want welbeschouwd is het natuurlijk een behoorlijk seksistisch concept.Eindhoven -
video
Man (23) dood gevonden in water na avondje stappen in Eindhoven, duikers redden zijn vriend
Het levenloze lichaam dat vanochtend in Eindhoven is gevonden blijkt van een 23-jarige man uit Boekel. Dat heeft de politie bekendgemaakt. Op dit moment wordt de oorzaak van het dodelijke incident onderzocht. -
Hoe snel raak je onderkoeld?
EINDHOVEN - De 23-jarige Nixon Kareth verdronk afgelopen weekeinde na een avondje stappen in het ijskoude water van de Dommel in Eindhoven. Vijf vragen over onderkoeling. -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
eigen tuin eerst
Plant nu een vlinderstruik in je tuin voor meer bijen en vlinders
Meer vlinders in je tuin? Met een paar vlinderstruiken heb je dat zo voor elkaar. Nu is de ideale tijd om ze te planten. Tuingoeroe Romke van de Kaa heeft een paar mooie exemplaren voor je uitgezocht.
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
-
-
PREMIUM
Rosa van Wershoven van FC Eindhoven neemt een voorschot op de hoofdprijs: ‘Een landstitel is nog altijd een beetje onwerkelijk’
FC Eindhoven Vrouwen kan de amateurlandstitel nauwelijks meer ontgaan. Met vijf duels voor de boeg en negen punten voorsprong gaat de ploeg van coach Ivo Veltrop in een zetel richting de apotheose van het seizoen. Toch blijft bescheidenheid aan de Velddoornweg nog altijd troef.Eindhoven -
Dode man in Eindhovense Dommel is Nixon Kareth (23) uit Boekel
BOEKEL/EINDHOVEN - De man die in de nacht van zaterdag op zondag dood in het water in Eindhoven werd gevonden is de 23-jarige Nixon Kareth uit Boekel. Dat bevestigt zijn familie.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven
0 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageer