Van Engelshoven reikt miljoenenprijs uit aan TU/E en HvA
DEN HAAG - Onderwijsminister Ingrid van Engelshoven heeft maandag de Nationale Hogeronderwijspremie uitgereikt aan zes onderwijsinstellingen die ‘een topprestatie leveren’. Docententeams van de TU Eindhoven Innovation Space en van de Hogeschool Amsterdam (HvA) krijgen beide de eerste prijs ter waarde van 1,2 miljoen euro.
Delen per e-mail
De Hogeschool Utrecht en Universiteit Utrecht wonnen beide 800.000 euro voor de tweede prijs en de derde prijs (500.000 euro) is voor de Hogeschool Windesheim en de Erasmus Universiteit. In totaal is er voor 5 miljoen euro aan prijzengeld verdeeld. Teams kunnen het geld gebruiken voor een ‘buitengewoon project’ waarmee ze het hoger onderwijs vernieuwen en verbeteren, aldus het ministerie van Onderwijs.
De Innovation Space van de TU Eindhoven kreeg de prijs toegekend voor het oplossen van ‘maatschappelijke uitdagingen’, zoals het opwekken van energie met nanotechnologie. De HvA kreeg de eerste prijs voor de examentraining LeerLevels, die gebruikmaakt van kunstmatige intelligentie.
Dit jaar is de Hogeronderwijspremie voor het eerst uitgereikt. Van Engelshoven vindt het ‘heel belangrijk dat er nu voor docenten en docententeams zo’n premie is als blijk van waardering voor hun voortreffelijke werk’. Voor wetenschappers bestaan de Spinozapremie en de Stevinpremie.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Bakerpraatjes
Ieder kind kost een tand? ‘Er is een relatie tussen aantal kinderen en aantal verloren tanden’
Het geslacht van je baby voorspel je met baking soda, je wordt niet zwanger als je borstvoeding geeft en wanneer je last hebt van pukkels, dan krijg je een meisje. Er doen tal van bakerpraatjes de ronde. Fictie? Of zit er toch een kern van waarheid in? Vandaag: iedere zwangerschap kost een tand. -
PREMIUM
Startsein voor bouw 430 huurwoningen op Campina-terrein in Eindhoven kan nog dit jaar gegeven worden
EINDHOVEN - De bouw van 430 middeldure huurwoningen op het Campina-terrein kan waarschijnlijk nog dit jaar beginnen. De appartementen met een huur tussen de 737 en 1000 euro worden aangekocht door het ‘eigen’ Woningfonds van ontwikkelaar BPD. -
PREMIUM
Een dik boek in één dag: Brandy van Grinsven leest de dikste pillen in sneltreinvaart
EINDHOVEN - Een spannende thriller lezen kost Brandy van Grinsven net zo veel tijd als het bakken van een taart. De 431 pagina's van de nieuwste Nicci French, Wie niet horen wil, heeft ze in een duizelingwekkend tempo in 3,5 uur verslonden. „Maar”, zo relativeert ze, „het was een broodje kaas-boek.” -
PREMIUMTechnische Dienst
‘Met deze techniek had een drama als Pukkelpop wellicht voorkomen kunnen worden’
Sociale media staan vol met een schat aan informatie. Veel meer dan grappige kattenfilmpjes en foto’s van foodporn. Met de juiste voelsprieten zijn snel en accuraat data te vinden die de wereld een stuk prettiger en veiliger kunnen maken. Die voelspriet heet PublicSonar. -
PREMIUMKoken & eten
Zijn asperges lustopwekkend? Vijf feiten en fabels over het witte goud
Bij sommige boeren vind je ze al, maar donderdag begint het aspergeseizoen echt. Dan zijn we weer even in de ban van de groente waarover veel mythes bestaan.
-
PREMIUM
Eindhovense bouwer VB Groep stoot door naar top: mogelijk grootste in regio na recordcijfers
EINDHOVEN - Een nieuw Van der Valk-hotel in Best, het hoofdgebouw van Fontys in Eindhoven, appartementen in een kerk in Valkenswaard: bouwer VB Groep uit Eindhoven dendert maar door. Vorig jaar doorbrak het bedrijf de omzetgrens van 200 miljoen euro. Voor dit jaar worden nieuwe records verwacht. -
Fontys-studenten storten zich op mondkapjesprobleem van DELA
EINDHOVEN - Drie Fontys-studenten hebben van Dela de opdracht gekregen een onderzoek te starten naar een tweede leven van mondkapjes. DELA gebruikt jaarlijks 325.00 mondkapjes die na gebruik op de restafvalberg terechtkomen en worden verbrand. Dat moet anders. -
Na jaren van bezuinigen nu weer investeren? De bibliotheek ziet het wel zitten
EINDHOVEN - Als we de bijbel mogen geloven volgen er na zeven vette jaren, zeven magere jaren. Voor de Eindhovense bibliotheek gloort hoop op een omgekeerd scenario. Een onafhankelijke werkgroep presenteerde dinsdag een visie op de toekomst. Ze roepen op om fors te investeren in de bibliotheek.
In samenwerking met indebuurt Eindhoven