Rechter geeft Bleckmann gelijk: bedrijf mag zieke Enschedeër die zelfs voor minder salaris wilde werken ontslaan
ENSCHEDE - Logistiek bedrijf Bleckmann hoeft een 54-jarige Enschedeër niet terug in dienst te nemen. Dat is het eindoordeel van de kantonrechter in het kort geding dat de magazijnmedewerker tegen zijn werkgever had aangespannen.
De Enschedeër is al 25 jaar in dienst van Bleckmann, maar door langdurige ziekte komt de WIA nu in zicht. Leven van een arbeidsongeschiktheidsuitkering wil hij niet en daarom eiste hij dat hij zijn werkzaamheden mag hervatten.
Hij wil zelfs zó graag weer aan de slag, dat hij bereid is om salaris in te leveren, en terug te gaan van 40 naar 24 uur per week. Wel zou hij gezien zijn leeftijd het liefst in een iets lager tempo willen werken of in een andere passende functie.
Repeterend werk
Zijn magazijnwerk brengt tillen, rijden, buigen, zitten en staan met zich mee. De bedrijfsarts stelt dat dat lichamelijk te belastend is voor de 54-jarige, omdat het repeterend werk is.
Bleckmann gaf tijdens het kort geding aan dat er alles aan gedaan is om voor hem passend, dus gevarieerder werk binnen de organisatie te zoeken. En dat is er volgens de werkgever simpelweg niet. Elk werk waarvoor hij gezien zijn opleiding, functie en werkniveau in aanmerking zou kunnen komen, is repeterend.
Leeftijdsdiscriminatie
De medewerker vocht dat aan. Zijn advocate had het gevoel dat er sprake is van leeftijdsdiscriminatie. Zij veronderstelde dat het bedrijf toewerkt naar het beëindigen van het dienstverband met de 54-jarige Enschedeër, omdat die het hogere tempo van de jongere generatie niet zou kunnen bijbenen.
Kantonrechter Anne Kuipers gaat daar echter niet in mee en heeft al zijn vorderingen afgewezen. Hij moet bovendien de proceskosten betalen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Docent Thijs moest weg na foute tweets, hoe groot zijn de valkuilen voor de klas? ‘Sommige grappen kun je nu beter inslikken’
Het Montessori College Twente in Hengelo stuurde deze week docent Thijs Poelhekke na twee werkdagen de laan uit. Dat gebeurde nadat leerlingen foute, oude grappen van hem ontdekten op sociale media. Hoe groot zijn de valkuilen voor docenten tegenwoordig, on- én offline? „Die ene grap kun je soms beter even inslikken.”Enschede -
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport. -
Bob (10) uit Delden weet niet wat hem overkomt: opeens staat FC Twente-speler Michel Vlap in de klas
Wie verwacht dat nou? Meld je je als superfan van FC Twente aan voor de FC Twente Kidsclub & Young Reds, word je enige tijd later in je eigen klas verrast door niemand minder dan Twente-speler Michel Vlap. Het overkwam de 10-jarige Bob uit Delden, leerling van IKC Erve Hooyerink.Delden -
PREMIUM
Hengelo zoekt nabestaanden van de stakers van Stork van april 1943
De Stichting Herdenking April-meistakingen 1943 roept nabestaanden op van mensen die tachtig jaar geleden betrokken waren bij de staking om nu aanwezig te zijn bij de herdenking.Hengelo -
belastingaangifte
De aftrekposten slim verdelen: zo zet je je fiscaal partnerschap goed in
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe werkt fiscaal partnerschap?
-
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. -
-
-
Sportschool TCT Wierden gaat voor huiselijke sfeer: ‘Bij ons ben je geen nummer’
Een oude sportschool in een nieuw jasje. De Hengelose Bert Geusendam (26) is de manager van sportschool TCT Wierden. Hij gaat voor een persoonlijke, huiselijke sfeer. Vijf vragen aan Geusendam.Hengelo -
Nieuwe plek voor drie imposante lindebomen in Haaksbergen
Het zijn indrukwekkende getallen. Een kluit van drie meter doorsnede en 26 ton gewicht. Om drie lindebomen een nieuwe plek te geven, kwam de grootste ‘verplantmachine’ van Nederland naar Haaksbergen.Haaksbergen
In samenwerking met indebuurt Enschede