Wat weten Enschedeërs van hun wijkraad? Nou, niet zo heel veel
ENSCHEDE - Bijna de helft van de Enschedeërs kent hun wijkraad niet, laat staan dat ze enig idee hebben wat de wijkraad doet. Werk aan de winkel dus, want de wijkraden willen weten wat ze voor hun plaatsgenoten kunnen betekenen.
45 Procent heeft werkelijk geen idee. Maar als de krappe meerderheid die de wijkraad wel kent, zou moeten zeggen waar deze zich mee bezig moet houden, is het vooral: veiligheid. Een schone wijk staat op nummer twee, en ook moet de wijkraad zich bezighouden met verkeer.
Dat is de uitkomst van een peiling, gehouden onder de deelnemers van het EnschedePanel. Via deze peiling wilden de wijkraden te weten komen wat hun bekendheid is onder inwoners en wat zij kunnen betekenen voor de wijken en buurten. En hoewel de bekendheid nog wel te wensen overlaat, vindt toch 75 procent dat iedere wijk een wijkraad moet hebben, die opkomt voor alle mensen die daar wonen.
Aan de slag
Met deze kennis willen de wijkraden de komende tijd aan de slag. Enschede heeft er overigens 22. Ze onderhouden intensief contact met de gemeente over zaken die in de wijken en buurten spelen . Er zijn ook delen van de stad waar nog geen wijkorgaan actief is. Het is de ambitie van de gemeente om ook daar een wijkvertegenwoordiging van de grond te krijgen en de inbreng van bewoners te vergroten.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Officier van justitie Carlo Dronkers uit Almelo gunt elk kind een tweede kans: het werd de rode draad in zijn leven
Mensen inspireren elkaar. De serie Invloedrijk laat zien hoe we elkaar beïnvloeden en van elkaar leren. In deze eerste aflevering vertelt de Almelose officier van Justitie Carlo Dronkers uit Almelo wie hem er van overtuigde dat kinderen de kans verdienen om een fout te herstellen. Op zijn beurt inspireert Dronkers weer anderen, van fietsenmaker tot politiechef. -
Beter Eten
Maca-poeder zou wonderen doen in de slaapkamer, maar ‘sekskroket’ werkt misschien beter
In de rubriek Beter Eten schrijft gezondheidsjournalist Tijn Elferink over wat hem opvalt op het gebied van eten en drinken. Een Peruaans poedertje zou zorgen voor een boost van je libido. Waarom je een spannende avond toch beter met een sekskroket kunt beginnen. -
Wie is de beste verteller? In Hengelo draait het daarom in de wedstrijd om De Grijze Kanarie
Tot het laatste woord willen weten hoe het afloopt of voortijdig afdwalen met de gedachten. Tussen dat verschil gaat het deze zaterdag bij de Vertelwedstrijd om De Grijze Kanarie in Museum Hengelo. „We hangen aan je lippen”, zegt de jury meerdere keren. -
Politie laat kleine criminaliteit schieten: oplichting, dierenmishandeling en 200 wietplanten op zolder blijven liggen
ENSCHEDE - De politie Oost-Nederland laat kleine criminaliteit noodgedwongen schieten. In bijvoorbeeld kleine hennepkwekerijen, oplichting of dierenmishandeling wordt voortaan weinig tot geen energie meer gestoken. Dat blijkt uit een intern beleidsdocument, waarover deze krant beschikt. -
PREMIUM8
Waarom het loont om toch even het eerste loonstrookje van 2023 te checken
Het eerste salaris van 2023 staat op je rekening. Waarschijnlijk zie je een hoger nettosalaris dan vorig jaar, want veel werkenden in loondienst gaan er dit jaar op vooruit. Maar dat is niet het enige wat dit jaar anders kan zijn. Experts leggen het uit.
-
Met video
Op en top chique verschijnen (bekende) Oldenzalers op exclusieve gala-avond
OLDENZAAL - Terwijl gasten op en top chique op de rode loper van het Kadolstergala verschijnen, bereidden artiesten zich in (gezonde) spanning voor op hun moment suprême. Wij nemen een kijkje voor én achter de schermen. „Ik heb gedroomd dat het publiek met tomaten ging gooien.” -
-
-
PREMIUMeigen tuin eerst
Dit moet je weten over snoeien: ‘Bomen en struiken hebben geen voordeel bij het afhakken van ledematen’
Snoeien, stekken, planten, verpotten, zaaien en schoffelen. Tuingoeroe Romke van de Kaa helpt een handje. -
Van der Sar is van het niveau Bassey, dan weten we het wel
En dan durven ze hem de hakkelaar te noemen. Edwin van der Sar gooide meteen na de wedstrijd de trainer op straat, stond de spelers te woord en onderging daarna de tuchtiging van de pers. En dat allemaal zonder blessuretijd, binnen 45 minuten. Zoveel daadkracht hadden ze bij Ajax al lange tijd niet meegemaakt in een helftje.
In samenwerking met indebuurt Enschede