Leurse Leut geeft hoop op evenementen tijdens carnaval op (maar houdt de moed erin)
LEUR - Ook in ut Zwaajgat is de kogel door de kerk: er zal dit jaar geen enkel echt carnavalsevenement plaatsvinden. Carnavalsstichting Leurse Leut broedt nog op kleinschalige acties om het carnavalsgevoel levend te houden, maar geeft aan dat bijeenkomsten met veel mensen er hoe dan ook niet in zitten.
Delen per e-mail
,,Het is niet anders", zegt John Vrancken van Leurse Leut. ,,Je moet realistisch blijven. We zagen al lange tijd aankomen dat er weinig ruimte zou zijn voor carnavalsevenementen dit jaar. Vorige week hebben we de knoop doorgehakt. Maar we houden de moed erin - en dat raden we iedereen aan.”
Tradities
De optocht werd een tijd geleden al geschrapt, mede om bouwclubs op tijd duidelijkheid te kunnen geven. Dat ook vaste tradities als het Zwaajgatjesbal en de intocht dit jaar niet door kunnen gaan - ook niet in aangepaste vorm - lag al maanden in de lijn der verwachting. Nu is het officieel. ,,We kunnen gewoon geen evenementen organiseren waar veel mensen op af komen", vat Vrancken de situatie samen.
Dat is misschien wel extra jammer voor de leden van de jeugdraad, die Leurse Leut vorig jaar nieuw leven inblies. ,,Met heel veel succes, ook. Heel jammer dat we de jeugd die dit jaar nog door wilde gaan door de omstandigheden rondom het coronavirus geen activiteiten kunnen bieden. Maar we willen volgend jaar weer gewoon door met onze jeugdraad en hebben er vertrouwen in dat we dan weer een volledige raad kunnen installeren.”
We hebben nog wel wat ideeën; we houden de ontwikkelingen de komende weken goed in de gaten om te kijken wat precies mogelijk is
Het scholenproject gaat, in aangepaste vorm, wel door. Ook denkt Leurse Leut nog na over kleine, losse acties rond carnaval, nu de kroegen half februari waarschijnlijk leeg zullen blijven. ,,We hebben daar al wat ideeën voor, maar houden de komende weken de ontwikkelingen goed in de gaten om te bepalen wat er precies mogelijk is.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Coronafeestje beëindigd in Etten-Leur, acht boetes uitgedeeld
ETTEN-LEUR - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag een einde gemaakt aan een coronafeestje in Etten-Leur. In een bedrijfsruimte waren te veel mensen aanwezig die zich niet aan de maatregelen hielden. -
VIDEO / RIJ-IMPRESSIE Eindelijk weer iets te kiezen: de Citroën (ë)C4 is prettig anders
In een wereld die vooral gedomineerd wordt door rationele keuzes, moet je opvallen om een rol van betekenis te spelen. Met de nieuwe C4, die meteen ook als elektrische ëC4 beschikbaar komt, heeft Citroën die ‘kunst van het anders zijn’ weer als vanouds in de vingers. -
PREMIUM
interview Nieuw zorgcentrum in Etten-Leur: ‘Familie van iemand met dementie rouwt de hele tijd een beetje’
ETTEN-LEUR - Yolanda Rutten en Yvonne Smits trekken vanaf de zomer de kar in Het Gastenhuis in Etten-Leur: een kleinschalige woonvoorziening voor mensen met dementie. ,,Het is natuurlijk nergens zo goed en fijn als thuis. Maar als het daar niet meer gaat, willen wij een plek bieden die er zoveel mogelijk op lijkt.” -
Leurse Leut houdt vast aan vertrouwde gezichten met Prins Carolus I voorop
LEUR - Karnaval in Ut Zwaajgat mag dan anders zijn dan andere jaren, het wordt gevierd met vertrouwde gezichten. Het protocol is ongewijzigd ten opzichte van vorig jaar. Dat betekent dat Prins Carolus I zijn tweede termijn ingaat. -
Carnaval is anders dan anders, maar de gezichten zijn vertrouwd
BARONIE - Geen nieuwe carnavalsprinsen dit jaar in Breda en omgeving. De plaatsen waar carnaval op alternatieve wijze gevierd gaat worden, houden vast aan vertrouwde gezichten.
-
PREMIUM
video Corry werkt 50 jaar als kraamverzorgster: ‘Zo’n ouwe taart hoefde ik niet aan m’n bed. Nu ben ik er zelf één’
Al vijftig jaar staat Corry Theunisse vrouwen met raad en daad bij tijdens de eerste dagen na een bevalling. De 67-jarige kraamverzorgster krijgt zelfs speciale verzoekjes van vrouwen die in de laatste weken voor hun bevalling zitten. -
Etten-Leurse ouderenadviseur wint het van de zon
ETTEN-LEUR - De dagen zijn nog donker, maar in het hart van Rob van Heuveln schijnt de zon. Want na maanden soebatten heeft hij voor elkaar gekregen dat een luifel is geplaatst tegen hinderlijke inval van zonlicht op het scherm van het pinautomaat bij Nieuwe Nobelaer in Etten-Leur. -
Welke televisie past het best bij jou?
De ene tv-kijker is de andere niet: niet alleen maakt het uit waar de televisie komt te staan, ook wat zich precies op het scherm afspeelt is van belang om de juiste keuze te maken. We bekeken de interessantste tv’s per ‘type’ gebruiker.