Toch steun vier gemeenten voor opkrabbelende Streekomroep
ETTEN-LEUR/MOERDIJK - De Streekomroep Ons West Brabant krijgt opnieuw overheidssteun. Vier gemeenten betalen samen 20.000 euro, omdat de omroep door corona én een nagekomen belastingaanslag in de problemen kwam.
Dat schrijven de colleges van burgemeester en wethouders aan de gemeenteraden van Etten-Leur, Moerdijk, Halderberge en Zundert.
Omdat de gemeenten door het Rijk gecompenseerd worden voor de effecten van corona, ook op uitgaven voor cultuur, voelen ze dat niet in de portemonnee.
Financiële problemen
De Streekomroep kwam vorig jaar herhaaldelijk in het nieuws vanwege financiële problemen, waarvoor Ons West Brabant aanklopte bij de vier gemeenten. Die zetten hun hakken in het zand.
De omroep had een veel te royale begroting en moest zelf maar eens zorgen de eindjes aan elkaar te knopen. Dat moesten de gemeenten zélf immers ook.
Nieuw bestuur
Inmiddels zit er een nieuw bestuur, met een voorzitter en penningmeester die hun sporen hebben verdiend in de zakenwereld. Deze zakelijke insteek had al snel de eerste positieve effecten.
Het maandelijkse huurbedrag werd onder meer gehalveerd. Maar corona en de Belastingdienst brachten de omroep toch weer in de problemen.
Naheffing
Zo kwamen er minder inkomsten binnen, doordat de omroep geen verslag kon doen van (afgeblazen) evenementen als het bloemencorso in Zundert en de Profwielerronde van Etten-Leur. En de Belastingdienst kwam met een naheffing van 20 mille over 2018.
Het nieuwe bestuur is zakelijk en heeft al kostenbesparende maatregelen genomen.
Ger de Weert, Wethouder Financiën Etten-Leur
Etten-Leur wil de steun geven omdat het bestuur van de omroep, zegt wethouder Ger de Weert, de laatste tijd heeft aangetoond dat het zakelijk optreedt en kostenbesparende maatregelen heeft genomen. Zo wisten ze de huurprijs die ze betalen te halveren.
Als we geen extra steun geven, wordt de omroep in zijn voortbestaan bedreigd.
Gemeente Moerdijk
Het niet toekennen van een aanvullende bijdrage zou volgens de gemeente Moerdijk ‘bovendien betekenen dat de Streekomroep aan het einde van het jaar een flink financieel tekort heeft en in zijn voortbestaan wordt bedreigd.’
Dit jaar ontvangt de Streekomroep van het Rijk een bedrag van 76.000 aan zogenaamde zorgplichtgelden. De begroting laat aan het einde van het jaar een tekort zien van 15.394.
Tegenvallers
Om dit tekort en mogelijke nieuwe tegenvallers op te vangen, vraagt de Streekomroep voor het jaar 2020 aan de vier gemeenten extra bijdrage van 20.000 euro.
Dit bedrag wordt over de vier gemeenten verdeeld naar rato van het aantal inwoners. Voor Moerdijk betekent dit een bijdrage van 5.600 en voor Etten-Leur gaat het om 1.000 euro meer.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.