De Ligt pakt Ryan Babel record af: verdediger op koers voor inhalen Sneijder
Matthijs de Ligt speelt tegen Tsjechië zijn 30e interland voor het Nederlands elftal. De verdediger van Juventus doet dat als jongste speler ooit van Oranje.
De Ligt is 21 jaar en 319 dagen oud. Ryan Babel was 22 jaar en 54 dagen oud toen hij zijn dertigste interland speelde. Clarence Seedorf was met 22 jaar en 61 dagen net iets ouder. De centrumverdediger ligt ook ruim voor op het schema van recordinternational Wesley Sneijder, die 131 keer in actie kwam voor Oranje. De middenvelder was 22 jaar en 124 dagen oud toen hij de grens van dertig interlands passeerde.
De Ligt debuteerde op 25 maart 2017 tijdens een verloren uitduel met Bulgarije (2-0) voor Oranje. Hij was slechts 17 jaar en 225 oud. Geen speler was jonger toen hij tijdens een officieel duel voor het Nederlands elftal debuteerde.
De Ligt zal zijn 30e interland, ondanks het record, snel willen vergeten. In de 55ste minuut kreeg de oud-Ajacied rood vanwege hands. Op dat moment was de stand in het duel in de achtste finale van het EK nog 0-0, maar met tien man kwam Oranje al snel op achterstand. Uiteindelijk wonnen de Tsjechen met 2-0.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Huilen: teken van zwakte of genetisch bepaald? ‘Traankanaal zit lager bij mannen’
-
11
Inbraken gebeuren in allerlei soorten woningen en buurten: zo laat je je huis veilig achter
Vakantie voor de boeg? Haal voor vertrek de stekkers uit de stopcontacten, draai kranen dicht en zorg vooral dat je huis er bewoond uitziet. Dat adviseert Ilona Snaterse-Leidelmeijer, politievrijwilliger gespecialiseerd op het gebied van preventie. -
Deense EK-selectie krijgt warm onthaal bij thuiskomst: ‘Nu moet ik toch weer huilen’
De Deense selectie is weer thuis. Na de 2-1 nederlaag tegen Engeland in de halve finale van het EK kreeg de ploeg van Kasper Hjulmand een warm onthaal op het vliegveld van Kopenhagen. -
PREMIUMWaarvan Akte
Met kneepjes passen we zijn testament aan, drie dagen later krijg ik bericht van zijn overlijden
Wat als een cliënt nog helder van geest is, maar niet kan praten? Deze notaris lost het op met kneepjes in de hand. Een kneepje is 'ja’, twee kneepjes ‘nee’. Elke week tekent journalist Johan Nebbeling waargebeurde voorvallen uit de notarispraktijk op in deze rubriek. -
PREMIUMEK Voetbal
EK-finalekoorts in Nederland: Melvin en Donatella klaar voor Engeland-Italë: ‘Keep calm and carry on’
De een komt uit Engeland, de ander uit Italië: Melvin Chambers uit Den Ham en Donatella Simonetti uit Enschede. Beiden zitten zondagavond voor de tv. Voor Chambers is het de tweede keer dat hij zijn land in de finale ziet. De vorige keer, in 1966, ontkwam hij ternauwernood aan een rondvliegend mes. „Mijn motto is niet voor niets: ‘Keep calm and carry on’.”
-
EK Podcast | ‘Italië is de terechte winnaar van dit EK’
-
-
-
PREMIUM
Tien conclusies: dit was het EK van Pedri, wingbacks, Eriksen en vroeg gestrande reuzen
Een bijzonder EK, midden in een pandemie, is voorbij. Waar hebben we een maand lang naar gekeken? Tien observaties, gedachten en conclusies na Euro 2020 van verslaggever Maarten Wijffels. -
VIDEO
Italiaanse kampioenen tonen beker aan duizenden fans in Rome
De voetballers van Europees kampioen Italië hebben in Rome aan een uitzinnige menigte de beker getoond. De ploeg van bondscoach Roberto Mancini deed dat door in een open bus door de straten van de Italiaanse hoofdstad te rijden.