Supercijfers: Oranje is de koning van de EK-groepsfase
Het Nederlands elftal sloot gisteravond een perfecte groepsfase af met een 0-3 overwinning op Noord-Macedonië. Ook aan de ontmoetingen met Oekraïne (3-2) en Oostenrijk (2-0) hield Oranje de volle buit over. Nederland blijkt de succesformule voor een sterke poulefase in handen te hebben.
Ook in 2000 en 2008 eindigde Oranje de poule namelijk met ‘negen uit drie'. Daarmee mag het met recht tot koning van de groepsfase worden bestempeld. Geen land behaalde in de EK-historie zoveel perfecte scores als Oranje. Tot succes leidde het echter nog niet. In 2000 strandde het avontuur in de halve finale na een dramatische strafschoppenreeks tegen Italië, in 2008 bleek het Rusland van Guus Hiddink in de kwartfinale te sterk (1-3).
Het Nederlands elftal is tijdens de huidige EK-editie niet het enige land dat de poulefase foutloos overleefde. Ook Italië en België pakten negen punten en waren al voor hun laatste groepsduel verzekerd van een ticket naar de volgende ronde. In de andere drie poules hebben de koplopers punten gemorst. Nederland neemt het in de volgende ronde op tegen de nummer drie van poule D, E of F.
Tegen Noord-Macedonië kon Oranje vooral vertrouwen tanken richting de achtste finales, waarvan de tegenstander nog niet bekend is. Met drie treffers brak de ploeg van bondscoach Frank de Boer een stokoud record. Oranje scoorde voor de tiende interland op rij minstens twee goals. De vorige recordserie, negen duels op rij met twee of meer treffers, dateert van 1934-1935.
Wijnaldum passeert topaanvallers
Georginio Wijnaldum speelde een grote rol in de eenvoudige overwinning van Oranje. De middenvelder was de maker van de 0-2 en 0-3 en steeg daarmee opnieuw op de all-time topscorerslijst van het Nederlands elftal. Met 25 goals staat hij nu op gelijke hoogte met Rafael van der Vaart. Dankzij zijn dubbelslag is hij inmiddels Marco van Basten en Dirk Kuyt gepasseerd.
Het was Memphis Depay die Oranje voor rust op aangeven van Donyell Malen op voorsprong schoot. De kersverse aanvaller van FC Barcelona verhoogde zijn toernooitotaal daarmee naar twee, na zijn benutte strafschop tegen Oostenrijk.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
-
PREMIUM
Waarom Louis van Gaal zo blij is met het Italië van Mancini
Italië gebruikte op de derde keeper na al zijn totale selectie bij dit succesvolle EK. Coach Roberto Mancini zet de ‘teamgedachte’ in alles op één. Het is ook de filosofie van ‘onze’ beoogde bondscoach Louis van Gaal. -
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
UEFA klaagt Engeland aan vanwege laserpen in publiek op Wembley
De Engelse voetbalbond FA moet rekening houden met een straf van de UEFA. De Europese federatie heeft drie aanklachten opgesteld tegen de Engelsen. -
Prins George (7) verovert harten fans met vreugde op de tribune
De openingstreffer van Luke Shaw in de EK-finale zorgde ook bij een jonge fan voor een grote glimlach. Prins George was samen met zijn vader prins William en moeder Catherine naar Wembley gekomen. Na de goal kwam het 7-jarige mannetje in beeld, die volop genoot van het doelpunt.
-
Italië hofleverancier
Dit is het beste elftal van Euro 2020: geen plaats voor topscorers Ronaldo en Schick
-
-
-
Verratti verwacht ‘epische strijd’ met Engeland
De EK-finale zondag tussen Engeland en Italië op Wembley wordt een duel om nooit te vergeten. Dat voorspelt de Italiaanse international Marco Verratti. ,,Ik verwacht een epische strijd”, blikte de 28-jarige middenvelder van Paris Saint-Germain vooruit. ,,De EK-finale spelen is een jongensdroom die uitkomt. Beide landen kunnen geschiedenis schrijven.” -
21
Basisbeurs definitief terug, zo ziet de nieuwe studiefinanciering eruit
Het is zeker dat de basisbeurs terugkomt. Na de Tweede Kamer heeft nu ook de Eerste Kamer ermee ingestemd dat studenten met ingang van studiejaar 2023-2024 een basisbeurs krijgen. Zo ziet de nieuwe basisbeurs eruit.