- 37' Marco Reus
- Dušan Tadic 72'
- Sébastien Haller 83'
- Davy Klaassen 90'+3'
Ajax al zeker van overwintering Champions League na zege op tien van Dortmund
samenvattingAjax is door een nieuwe zege op Borussia Dortmund, en de vierde opeenvolgende overwinning in de groepsfase van het miljardenbal, vrijwel zeker van de groepswinst. Ditmaal bogen Dusan Tadic en Sébastien Haller een achterstand om in een knotsgek duel, met een hoofdrol voor de arbiter: 1-3.
Delen per e-mail
Door Johan Inan
Na zeventig minuten keek Ajax ondanks een overtal nog tegen een achterstand aan. Maar nadat eerst captain Dusan Tadic en vervolgens Haller en invaller Davy Klaassen van dichtbij scoorden, wisten alle Ajacieden op het veld, op de bank en op de tribune het zeker: Ajax voegt zich na de jaarwisseling na drie jaar weer bij de Europese elite.
,,We moeten zorgen dat we de regie in handen krijgen”, stelde Ten Hag vooraf nog over de sleutel tot succes in het hol van de leeuw. Het heft kreeg Ajax, dat in jaren op vreemde bodem niet zoveel gebrul hoorde, in de schoot geworpen van Michael Oliver. De Engelse leidsman trok na een half uur spelen verrassend de rode kaart, nadat de watervlugge Antony een eerste Duitse tackle handig omzeilde, maar vervolgens alsnog over het gras rolde na een charge van Mats Hummels. De routinier dacht nog aan de uitsluiting te kunnen ontsnappen. Daarin was hij niet de enige, maar van de VAR hoefde Oliver de - slecht getimede maar niet per se onbesuisde - tackle niet terug te kijken.
Voor Ajax kwam de discutabele beslissing als een geschenk uit de hemel. Ten minste, de ploeg van Erik ten Hag maakte tot dan toe kennis met een ander Dortmund dan twee weken geleden, toen de Duitsers nog tachtig minuten lang ondersteboven werden gespeeld. De thuisclub ontketende meteen een stormpje, zoals coach Marco Rose na contact met Heracles-trainer Frank Wormuth al liet doorsijpelen, waardoor Ajax en vooral Edson Alvarez (zonder bal) en Lisandro Martinez (met bal) een verdwaalde indruk maakten.
Al vrij vroeg leek de Argentijn met een uitglijder de openingstreffer in te leiden. Remko Pasveer fungeerde nog even als stoorzender, maar was gezien toen Thorgan Hazard de bal op het hoofd van Jude Bellingham legde. Het Engelse toptalent kopte de bal echter naast het lege doel. Ajax kreeg met een numerieke meerderheid ook maar moeilijk vat op Bellingham. Sterker nog, Hummels stond amper onder de douche of Oliver liep alsnog naar het scherm, nadat de in de basis teruggekeerde Noussair Mazraoui de plaaggeest haakte. Die Gelbe Wand explodeerde toen bleek dat de touche van Pasveer op het schot van Marco Reus ditmaal niet genoeg bleek (1-0).
Toen Ajax halverwege de kleedkamers opzocht, nadat Berghuis nog op keeper Gregor Kobel en voorlangs schoot en Martinez rakelings naast vuurde, bleek rivaal Sporting met een 3-0 ruststand tegen Besiktas bovendien dichterbij te komen. Met Davy Klaassen zette Ajax de achtervolging in. Gevaar was er vooral als Antony de bal naar de doelmond krulde. Nadat Klaassen zo’n pass al eens vergat te schampen, tikte Tadic twintig minuten voor tijd, met gevaar voor zijn edele delen, op aangever van de opnieuw belangrijke Braziliaan binnen. Het werd nog mooier toen Haller Ajax al koppend met zijn zevende treffer naar de incheckbalie stuurde en Klaassen de eerste reeks van vier opeenvolgende zeges in de groepsfase tijdens de zeventiende deelname veiligstelde: 1-3. De groepswinst kan Ajax alleen nog op papier ontgaan door de 1-5 overwinning in Lissabon.
Het tot de nok toe gevulde uitvak ontplofte bij elk doelpunt, en werd door de selectie na het laatste fluitsignaal meermaals in extase gebracht . Eerst toen de hele selectie er begon te hossen, en vervolgens toen Ten Hag, Klaassen, Blind, Haller, Mazraoui (omhelsd door directeur Marc Overmars) en zelfs de gestopte Klaas-Jan Huntelaar zich beurtelings meldden om de eerste overwintering in drie jaar te vieren. Ajax schaart zich na twee pijnlijke eliminaties weer op indrukwekkende wijze bij de Europese elite en kan daarmee, bovenop de dik vijftig miljoen die het al bij elkaar harkte, nog eens minimaal twaalf miljoen euro tegemoet zien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Dure hobby
Albert (57) gaf dit jaar 5000 euro uit aan alpaca’s: ‘Ik heb mijn paard en boot verkocht’
Sporten, verzamelen of creatief bezig zijn: hobby’s hebben we allemaal. Maar sommige mensen geven daar een stuk meer aan uit dan anderen. Wij vragen iedere week iemand naar zijn dure hobby. Deze week: Albert Seghers (57) gaf dit jaar 5000 euro uit aan alpaca’s. -
Video
Mark van Bommel kwaad over beslissing Kevin Blom: ‘Je kan ook overdrijven met die VAR’
Mark van Bommel voelde zich met VfL Wolfsburg bestolen na het gelijkspel in de Champions League tegen Sevilla (1-1). Zijn ploeg koerste in eigen stadion af op een overwinning, tot de bal enkele minuten voor tijd tot ieders verrassing op de stip ging. -
Meer fouten ontdekt op loonstrook door corona: ‘Belangrijk om alles goed te checken’
Sinds de coronacrisis worden er meer fouten ontdekt op het loonstrookje, blijkt uit nieuw onderzoek van salarisverwerker ADP. Verplichte vakantiedagen, loonoffers en het afschaffen van reiskosten hebben de salarisadministratie behoorlijk in de war geschopt. En dat heeft direct impact op het nettosalaris. -
AZ gaat tegen Cluj de benen niet terugtrekken: ‘Wij kunnen ook hard spelen’
Als er iets is wat AZ nog heeft onthouden na de wedstrijd in Roemenië tegen Cluj is dat de opponent van morgenavond in de Conference League nogal graag de botte bijl hanteert. Daardoor kregen de Alkmaarders het na een goede eerste helft alsnog moeilijk op het matige, groen geverfde gras in Roemenie. Het belooft wat voor de wedstrijd van morgenavond. -
video
Blind knipoogt naar coach Ten Hag over mogelijke finaleplek: ‘Ik weet niet wat hij deze week wil horen’
Daley Blind genoot met volle teugen van een nieuwe, magische avond van Ajax in de Champions League. ,,We zijn er nog niet maar we zijn wel op de goede weg”, stelde de maker van de tweede goal tegen Borussia Dortmund na de fraaie, derde opeenvolgende groepszege (4-0).
-
Spaanse media keihard in oordeel over Koeman en Barcelona: tegen de touwen, total loss en een nachtmerrie
Met een tweede keiharde nederlaag in de Champions League, ditmaal op bezoek bij Benfica (3-0), komt de positie van Ronald Koeman als trainer van FC Barcelona nóg wat verder onder druk te staan. Koeman staat vandaag op alle voorpagina's van de Spaanse sportkranten. De harde conclusie luidt: tegen de touwen, total loss, diep weggezonken en een nachtmerrie. -
Samenvatting
Supersub Dessers bezorgt Feyenoord knappe overwinning in Berlijn
Dankbaar pakte de jagende Cyriel Dessers het cadeau dat keeper Andreas Luthe hem aanbood uit. De Belg schoot Feyenoord naar de winst in Berlijn: 1-2. De kans op overwintering is levensgroot. -
vraag 't vtwonen
Zo maak je het huis gezellig voor de herfst en de winter
Het is buiten grijs en grauw en vooral erg snel donker. Alle reden om binnen de warmte op te zoeken en het huis sfeervol aan te kleden. Marianne Luning, stylist bij vtwonen, geeft tips voor een herfstig en winters interieur.