Bayern München rekent in Rome al af met Lazio bij mooie avond voor wonderkind Musiala
SamenvattingBayern München staat na een eenvoudige zege op bezoek bij Lazio al met anderhalf been in de kwartfinales van de Champions League. De Duitse topclub won in Stadio Olimpico in Rome met 1-4.
Delen per e-mail
Er zullen weinig mensen zijn die titelhouder Bayern München voor deze editie niet als topfavoriet hebben bestempeld. Der Rekordmeister hield de succesformatie bijeen, walst ook dit seizoen geregeld over tegenstanders heen en wordt momenteel alom beschouwd als de beste club ter wereld. Die favorietenstatus bewees het op bezoek bij Lazio zonder problemen. Na een ruime zege in Rome maakte het van de return in Duitsland een formaliteit.
Lazio had geen antwoord op de waanzinnige stootkracht van Bayern München, dat zich al voor rust verzekerde van de overwinning. Al na negen minuten opende topspits Robert Lewandowski de score. De 32-jarige Pool profiteerde dankbaar van een ketser van Lazio-doelman Mateo Musacchio en tekende daarmee voor doelpunt nummer 72 in het miljardenbal. Het leverde hem een podiumplek op: alleen Cristiano Ronaldo (134) en Lionel Messi (119) sloegen vaker toe.
Invalbeurt voor Wesley Hoedt
Veertien minuten later tekende Engels jeugdinternational Jamal Musiala (17) met een droge knal voor de tweede goal, terwijl Leroy Sané het duel uit de rebound kort voor rust in het slot gooide. Ook na de onderbreking kon Lazio, waar Wesley Hoedt na 53 minuten spelen binnen de lijnen kwam, geen voet aan de grond krijgen. De ploeg van Simone Inzaghi was slordig en hielp de topclub daarmee in het zadel.
Het beste voorbeeld daarvan gaf het bij de vierde tegengoal. Vlak na rust gleed verdediger Francesco Acerbi de bal onfortuinlijk tegen de eigen touwen. Lazio werd qua kansenverhouding niet eens volledig van de mat getikt, maar kreeg uiteindelijk een flink pak slaag. Daar kon de eretreffer van Joaquín Correa, twee minuten na de 0-4, niets meer aan veranderen.
Bayern lijkt daarmee al voor de return zo goed als zeker van een plek in de kwartfinales. De ploeg van Hansi Flick blijft daarmee in de race voor het prolongeren van de Champions League-titel. Afgelopen editie was het in de finale met 1-0 te sterk voor Paris Saint-Germain. In de Bundesliga liet Bayern afgelopen week nog vijf punten liggen met een gelijkspel tegen Arminia Bielefeld (3-3) en een nederlaag bij Eintracht Frankfurt (2-1) afgelopen zaterdag.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
eigen tuin eerst
‘Waarom staan de stadsparken niet vol met fruitbomen?’
Weg met die truttige sierboompjes in het stadsgroen. Plant appels, peren, druiven en kwetsen, adviseert tuingoeroe Romke van de Kaa. -
PREMIUMPomppionier
Tango lanceert tankstation van de toekomst: duurzame brandstof en laadpalen
Ruim twee decennia na de introductie van Nederlands eerste onbemande pomp komt pionier Tango nu met het tankstation van de toekomst, waarin duurzame brandstoffen en elektrisch rijden een prominente rol spelen. -
Ajax van de hel naar de hemel tegen Botman en co: Brobbey opnieuw het goudhaantje
Ajax is bij de hervatting van de Europa League tegen de Franse koploper Lille OSC in de slotfase van de hel naar de hemel gegaan. Dusan Tadic en Brian Brobbey voorkwamen de eerste nederlaag van 2021 en verschaften Ajax alsnog een uitstekende uitgangspositie: 1-2. -
Leipzig beducht voor zwalkend Liverpool: ‘Kunnen zich volledig richten op de CL’
Hoewel het crisis is bij Liverpool, is er bij RB Leizpig geen sprake van onderschatting. Dat zei trainer Julian Nagelsmann van de Bundesligaclub voorafgaande aan het eerste duel in de achtste finales van de Champions League. -
PREMIUMChampions League
Waarom kleinduimpje Atalanta vanavond de favoriet is tegen reus Real Madrid
Klein tegen groot, arm tegen rijk, groentjes tegen vedettes. En toch zal niemand echt gek opkijken als het ‘bescheiden’ Atalanta van Marten de Roon vanavond Real Madrid verslaat in de Champions League. Waar komt dat vreemde voorgevoel vandaan?
-
Video
Op deze manier verpulveren Mbappé en Haaland over 10 jaar de records van Ronaldo en Messi
Na de masterclass van Kylian Mbappé dinsdagavond tegen Barcelona (hattrick in de 1-4 zege) was het gisteravond de beurt aan het andere megatalent Erling Haaland. De Noor raakte gemotiveerd na de prestatie van de uitblinker bij PSG en scoorde met zijn Dortmund tweemaal in het 2-3 gewonnen Champions League-duel met Sevilla. Worden de twee goalgetters de Cristiano Ronaldo en Lionel Messi van het komende decennium? -
PREMIUM
Neres stelt tegen Lille ticket van 1,1 miljoen euro veilig voor Ajax
Ajax heeft strompelend de achtste finales van de Europa League bereikt. Ondanks de rooskleurige uitgangspositie ging de Franse koploper Lille pas in de 88ste minuut op de knieën: 2-1. -
PREMIUMKoken & eten
Hebben we straks alleen nog keuze uit blauw (AH) of geel (Jumbo)?
Met de verkoop van tachtig Deen-winkels aan AH, Vomar en Dekamarkt verdwijnt er weer een supermarktformule. In 2000 telde ons land nog 46 verschillende formules, twintig jaar later zijn het er nog 26. Is er nog bestaansrecht voor de kleinere supermarktketen of beperkt de keuze zich steeds meer tot blauw (AH) of geel (Jumbo)?