Manchester City
MCI
![]() |
2
|
EINDE
|
1
|
Borussia Dortmund
BVB
![]() |
||||||
|
|
City wint dankzij late goal Foden, maar Borussia Dortmund kan vol vertrouwen richting return
SamenvattingManchester City heeft de heenwedstrijd tegen Borussia Dortmund in de kwartfinales van de Champions League met 2-1 gewonnen. Phil Foden scoorde in de 90ste minuut, kort na de gelijkmaker van Dortmund-captain Marco Reus. Borussia Dortmund zal ondanks de nederlaag vol geloof en vertrouwen richting de return in Duitsland (volgende week woensdag) gaan.
Delen per e-mail
De Bruyne had de ongenaakbare koploper van de Premier League in de negentiende minuut op voorsprong gezet. City, dat de afgelopen drie jaar steeds strandde in de kwartfinales van de Champions League, miste daarna heel wat kansen op de 2-0. Borussia Dortmund dacht kort voor rust de 1-1 te maken, maar de goal van Jude Bellingham werd afgekeurd. De Roemeense scheidsrechter Ovidiu Hategan dacht dat de 17-jarige Engelsman een overtreding had gemaakt op City-keeper Ederson, maar daar was totaal geen sprake van.
Hategan was eerder in de wedstrijd al in de fout gegaan door City een penalty te geven na theater van Rodri, maar nadat de VAR hem naar het scherm riep draaide hij deze beslissing na lang wikken en wegen nog terug. Wel liet hij de gele kaarten voor Emre Can en Jude Bellingham staan.
Redding op doellijn
In de tweede helft kreeg Foden al een goede kans op de 2-0, maar Dortmund-keeper Marwin Hitz bracht op de doellijn redding met zijn voet. In de 84ste minuut zorgde Marco Reus voor de gelijkmaker, maar vlak voor tijd pakte de thuisploeg toch nog de winst.
Met een 2-1 voorsprong op zak zal Pep Guardiola echter niet heel gerust afreizen naar Dortmund volgende week. Op basis van historische resultaten geven de statistiekenbureaus beide clubs 50 procent kans om door te gaan naar de halve finale. De winnaar van deze confrontatie neemt het daarin op tegen Bayern München of Paris Saint-Germain. De finalisten van vorig seizoen staan woensdagavond tegenover elkaar voor hun eerste duel.
Erling Braut Haaland (20) gaf de assist bij de 1-1 van Reus, maar kwam zelf niet tot scoren ondanks twee goede kansen. De Noorse spits scoorde ook niet in de afgelopen interlandperiode (tegen Gibraltar, Montenegro en Turkije) en afgelopen zaterdag tegen Eintracht Frankfurt, dat met 1-2 won in Dortmund en nu zeven punten voorsprong heeft op de nummer vijf van de Bundesliga. Plaatsing voor de Champions League lijkt daarmee een lastig karwei voor Dortmund, maar de ploeg van interim-trainer Edin Terzic mag de komende week nog dromen van een plek in de halve finales van de Champions League.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Samenvatting
Mbappé en Neymar leiden PSG in spektakelstuk langs slordig Bayern
Nog nooit won een ploeg in één Europees seizoen uitwedstrijden bij FC Barcelona en Bayern München. Maar Paris Saint-Germain deed het. Kylian Mbappé maakte er drie in Camp Nou en vanavond twee in de Allianz Arena: 2-3. Zijn Braziliaanse aanvalspartner Neymar schitterde met twee assists in de sneeuw in München. -
Toch samen tijdens de lockdown: zo spreek je online af in virtual reality
Nu de lockdown zich nog langer uit lijkt te strekken, beginnen we de sociale uitjes steeds erger te missen. Een uitgelezen moment om in virtual reality te duiken, want met een vr-bril kun je elkaar toch ontmoeten, zonder risico op een coronabesmetting. -
Bayern of PSG de te kloppen ploeg? Niet volgens de bookmakers
Bayern München en Paris Saint-Germain, de twee finalisten van vorig jaar (1-0 voor Bayern), spelen vanavond tegen elkaar in de kwartfinale van de Champions League. Kan de winnaar van dit tweeluik zich straks ook de winnaar noemen van het belangrijkste clubtoernooi van Europa? Niet als je de bookmakers mag geloven. -
Italiaanse media kraken Scherpen: ‘Een ramp voor de jonge reus van Ajax’
Italiaanse media zijn vol lof over AS Roma na de 1-2 zege op Ajax. De kranten zagen hoe het lelijke eendje van Italië een prachtige zwaan werd in Amsterdam en beschreven ook de hoofdrol van de keepers in de kwartfinale van de Europa League. -
AUTOTEST
Test Dacia Sandero: logisch, praktisch en scherp geprijsd
De Dacia Sandero is misschien wel de slimste nieuwe auto van dit moment: hij biedt meer ruimte en een betere uitrusting voor een lagere aanschafprijs. Bovendien rijdt hij verdienstelijk en is hij voordelig in het gebruik.
-
Imagoschade op de werkvloer: schuld bekennen of niet?
Na een leugen over de formatie heeft de reputatie van premier Rutte een flinke deuk opgelopen. Soortgelijke incidenten doen zich natuurlijk ook op het werk voor; iemand maakt een fout (klein of groot), liegt daarover en het komt uit. Hoe gaan we om met blunders, en moet je eigenlijk schuld bekennen? Experts vertellen. -
Samenvattingen
België maakt gehakt van Wit-Rusland, Portugal buigt achterstand om tegen Luxemburg
België heeft in groep E van de WK-kwalificatie met grote cijfers gewonnen van Wit-Rusland. Het ongelijke duel in Leuven eindigde in 8-0. Bij de rust leidde de oppermachtige thuisploeg al met 4-0 dankzij treffers van Michy Batshuayi, Hans Vanaken, Leandro Trossard en Jeremy Doku. Na de rust kwamen opnieuw Trossard en Vanaken, Dennis Praet en Christian Benteke tot scoren. -
Grensrechter die Haaland om handtekening vroeg in eigen land geschorst
Assistent-scheidsrechter Octavian Sovre is door de Roemeense voetbalbond tijdelijk geschorst, nadat hij na afloop van de Champions League-wedstrijd Manchester City - Borussia Dortmund (2-1) om de handtekening van Erling Haaland vroeg. Dat deed hij voor het goede doel, maar werd hem in eigen land desondanks niet in dank afgenomen.