FC Porto
POR
![]() |
2
|
EINDE
|
1
|
Juventus
JUV
![]() |
||||||
|
|
De Ligt en ongeïnspireerd Juve lijden nederlaag met perspectief bij FC Porto
SamenvattingJuventus heeft er op bezoek bij FC Porto met een laat doelpunt voor gezorgd dat de uitgangspositie voor de return niet dramatisch is. De ploeg van Matthijs de Ligt speelde een uiterst matige wedstrijd en kwam in beide helften al snel op achterstand, maar maakte via Francesco Chiesa toch nog de belangrijke aansluitingstreffer: 2-1.
Delen per e-mail
Zestig tellen was de wedstrijd oud, toen Wojciech Szczesny de bal al uit zijn net mocht halen. Die vroege tegengoal mocht vooral Rodrigo Bentancur zichzelf aanrekenen, want zijn hopeloze terugspeelbal bracht Porto-spits Mehdi Taremi in de gelegenheid er 1-0 van te maken. Vervolgens had Juventus de bal, maar het spel van de Italianen was weinig energierijk en ze waren dan ook niet in staat veel te creëren. Een omhaal van Rabiot was het enige spektakel van Turijnse zijde in een teleurstellende eerste helft, maar wegens buitenspel was een eventuele treffer sowieso niet doorgegaan.
Juventus wist dat het na rust beter moest, maar incasseerde toen de tweede helft nog geen halve minuut oud was nogmaals een vroege tegengoal. Wilson Manafá werd geen strobreed in de weg gelegd en zo kon Moussa Marega eenvoudig de 2-0 tegen de touwen schieten. Een groot drama dreigde voor Juventus, want uitgespeelde kansen op de aansluitingstreffer bleven lange tijd uit. Dat belangrijke uitdoelpunt kwam er een kleine tien minuten voor tijd dan toch via Federico Chiesa.
Matthijs de Ligt speelde de hele wedstrijd bij Juventus. De geroutineerde verdediger en aanvoerder Giorgio Chiellini viel al na iets meer dan een half uur uit. Over drie weken is de return in Turijn.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Matchwinner Brobbey: ‘Ik wil alles geven voor Ajax’
Brian Brobbey bewees vanavond voor de tweede keer in korte tijd zijn waarde voor Ajax. Drie weken geleden bezorgde hij de Amsterdammers als invaller de winst tegen Willem II (3-1), dit keer deed hij dat in de eerste knock-outronde van de Europa League tegen Lille (1-2). -
Samenvatting
De Jong trefzeker voor Sevilla, maar Haaland steelt namens Dortmund de show
Borussia Dortmund heeft goede zaken gedaan in de achtste finales van de Champions League. Op bezoek bij Sevilla waren de Duitsers mede dankzij Erling Braut Haaland met 2-3 te sterk voor de ploeg van invaller Luuk de Jong, die wel trefzeker was. -
Koken & eten
Met deze betaalbare koffie gaat Blokker de concurrentie aan met andere cupjes: 'Dan maar minder marge’
Het begon vorig jaar met een eigen koffiecupmachine. Nu gaat huishoudketen Blokker een stap verder. Vandaag lanceert de winkelketen vier smaken koffie onder de eigen naam. Het is voor het eerst dat Blokker eigen voeding gaat verkopen. Blokker-ceo Jeanine Holscher noemt het een volstrekt logische stap. -
Europa League
Bale belangrijk voor Spurs, ManUnited ruim langs Real Sociedad
Tottenham Hotspur heeft in de Europa League de eerste ontmoeting met Wolfsberger AC gewonnen. De Engelsen deden dat met 4-1. De Oostenrijkers waren vanwege de coronamaatregelen voor hun thuiswedstrijd uitgeweken naar Boedapest. -
Botman laat hoofd niet hangen: ‘Ajax is nog lang niet van ons af’
Sven Botman ziet nog zeker kansen voor Lille om ten koste van Ajax de kwartfinales van de Europa League te bereiken. ,,We waren niet op ons best”, erkende de centrale verdediger na de nederlaag van 1-2. ,,Als we dat komende donderdag in Amsterdam wel zijn, dan kunnen we zeker nog doorgaan.”
-
Franse pers lyrisch over Blind: ‘Hij was werkelijk overal’
Het spel van Ajax gisteravond op bezoek bij Lille (1-2) heeft indruk gemaakt in de Franse pers, en dan met name bij France Football. Het sportmedium is lovend over de ploeg van Erik ten Hag. -
Steffan (34): ‘Ik zou het dubbele kunnen verdienen’
Hoeveel verdien je? Dat vragen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Steffan (34) werkt 26,5 uur per week als communicatiemedewerker voor een kunstinstelling. -
energierekening
Johan (72): ‘Ik stook het nooit boven de 18 graden in huis, zo ben ik opgevoed’
Hoeveel geld besteed je aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten in de hand te houden? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Johan de Boer (72) uit Hegelsom.