- 5' Albert Gudmundsson
- 86' Vangelis Pavlidis
Jansen schakelt na Europese zege meteen door naar Feyenoord: ‘Kijk uit naar weerzien met Arne’
SamenvattingAZ is dicht bij rechtstreekse plaatsing voor de volgende ronde na een 2-0 overwinning op Cluj, een van drie stevige ploegen die het dit seizoen ontmoet in de poule D van de Conference League waar de Alkmaarders vooral vechtwedstrijden lijken te moeten spelen. Duels ook waarin de club het kwalitatieve verschil met de stugge opponenten slechts met moeite kan uitdrukken.
Delen per e-mail
Ondertussen werd er door de opponent net als twee weken ook gemikt op de ledematen van de AZ-spelers. Zo kwam de bonkige spits Denis Alibec goed weg met slechts een gele kaart nadat hij Pantelis Hatzidiakos opzichtig neer schopte.
In dat soort vechtduels is het zaak om vroeg op voorsprong te komen en dat gebeurde donderdagavond in het nauwelijks halfvolle stadion. Een fijne voorzet van Jesper Karlsson werd door Albert Gudmundsson binnen gewerkt. Daarbij mocht AZ zeker niet klagen over het feit dat er geen VAR aanwezig is bij wedstrijden in de Conference League. Het was overduidelijk dat Gudmundsson de boel met de arm onder controle bracht.
Diezelfde Gudmundsson had niet veel later de tweede goal op zijn schoen maar hij miste voor een nagenoeg leeg doel. De overwinning was vijf minuten voor tijd zeker door een goal van spits Pavlidis.
Het was zeker weer niet flitsend wat AZ op de mat legde maar voor de club is de op handen zijnde overwintering in de Conference League (een punt tegen Jablonec is genoeg) een welkome opsteker in het moeizame seizoen waarin het op dit moment slechts negende staat in de eredivisie. In het kader daarvan ontmoet het aanstaande zondag Feyenoord. Een goed resultaat in de Kuip zou een droomweek betekenen voor AZ.
Pascal Jansen
Meteen na de zege keek trainer Jansen al uit naar de wedstrijd van zondag tegen Feyenoord. Bij die club is Arne Slot dit seizoen de trainer, de trainer onder wie Jansen assistent was bij AZ. ,,Ik heb hem een tijd niet gezien dus daar kijk ik naar uit”, zei Jansen. ,,Arne doet het prima bij Feyenoord. Je ziet echt de hand in zijn spel. Voor ons is het duel met Feyenoord een belangrijk duel. Ik trek het eigenlijk in een breder perspectief, zowel Feyenoord als wij zijn in de winning mood momenteel. Het is fijn om ons te meten met een van de beste teams van Nederland momenteel.”
AZ won zeven van de laatste acht wedstrijden en Jansen ziet zijn team groeien. Hij stelde in de laatste zeven wedstrijden steevast dezelfde elf spelers op. ,,Ik streef naar controle en efficiency en dat het beste door zoveel mogelijk met dezelfde elf spelers op te stellen. Het schommelt wel nog bij ons maar dat hoort bij een ploeg die in opbouw is.”
Of hij tegen Feyenoord ook weer over Fredrik Midtsjø kan beschikken is nog even de vraag. De Noor ging voortijdig naar de kant met lichte hamstringklachten. Ook Dani de Wit haalde het einde van de wedstrijd niet. ,,Maar Dani kennende gaat er wat zalf overheen en staat hij er zondag tegen Feyenoord gewoon weer.”
De bekende trainer van de Roemeense opponent Cluj, Dan Petrescu was overigens bijzonder lovend over AZ. De voormalige speler van onder andere Chelsea en speler van het vermaarde Roemeense team dat hoge ogen gooide op het WK 1994 denkt te weten dat AZ een kanshebber is op het winnen van de Conference League.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vliegangst of vreemdgaan? Erfenissen van je familie gaan verder dan oogkleur of tafelzilver
Familiegeschiedenissen zijn belangrijk. Liefde, scheiding, minnaressen en faillissementen klinken door in nieuwe generaties. Therapeute Tiemstra weet de weg bij familieproblemen. -
Jeugdspelers Ajax geven het slechte voorbeeld met ‘drama’ tegen Sporting
De jeugdspelers van Ajax hebben Ajax 1 het verkeerde voorbeeld gegeven in de Youth League. Ajax Onder 18 verloor na een 2-0-voorsprong met 3-2 van de leeftijdsgenoten van Sporting. -
Acht arrestaties rond duel tussen PSV en Sturm Graz: ‘Ze probeerden stadion binnen te komen’
Tijdens de wedstrijd tussen PSV en Sturm Graz in de Europa League heeft de politie in Eindhoven acht mensen gearresteerd. Zij maakten deel uit van een groep die het stadion probeerde binnen te komen door een hek te forceren. PSV meldde eerder dat het om tien arrestaties ging, maar na contact van de club met de politie blijken het er acht te zijn. -
Samenvatting
Barcelona blijft tegen Benfica steken op gelijkspel en moet vrezen voor mislopen knock-outfase
Barcelona moest vanavond in eigen huis van Benfica winnen om zich te plaatsen voor de knock-outfase van de Champions League, maar de ploeg van Memphis Depay en Frenkie de Jong kwam niet verder dan 0-0. De Spanjaarden behouden daardoor wel een voorsprong van 2 punten op de Portugezen, maar moeten nog naar het al geplaatste én ongeslagen Bayern München. Benfica heeft een duel met het uitgeschakelde Dinamo Kiev voor de boeg. -
Video
Scorende Ziyech toont in Malmö bij vlagen zijn Ajax-klasse namens Chelsea
Hakim Ziyech beleeft een weinig gelukkige periode bij Chelsea. Maar vanavond, in het Champions League-duel met Malmö, stond hij er opeens weer namens de Engelse club. Met het enige doelpunt van de wedstrijd hielp de Marokkaanse Nederlander de Premier League-koploper aan drie kostbare punten tegen de Zweden (0-1).
-
PREMIUM67
Minimumloon, sparen, roken en toeslagen: dit betekent het regeerakkoord voor je portemonnee
Het vierde kabinet-Rutte wil het geld flink laten rollen. Maar hier komt de winstwaarschuwing: dat wil niet zeggen dat ú ook zoveel gaat profiteren. Laat u niet in feeststemming brengen door mooie woorden van 2,8 miljard euro aan lastenverlichting, want die zijn maar deels waar. -
Waarom je in dit land een boete kan krijgen als je autorijdt met een dikke winterjas aan
Autorijden met een dikke winterjas, sjaal of handschoenen aan kan in Spanje leiden tot een boete van 200 euro. Verschillende Nederlandse en Duitse instanties waarschuwen al langer voor het gevaar van een dikke winterjas. -
Samenvatting
Ajax zet dankzij invaller Haller perfecte reeks voort op avond van rentree Onana
Ajax heeft tegen Besiktas de perfecte score in de Champions League behouden. Doelman André Onana stevende voor rust nog af op een teleurstellende rentree, tot topscorer Sébastien Haller, ditmaal als invaller, de koploper na rust ook naar de vijfde opeenvolgende zege en de groepswinst gidste: 1-2.