Met ineens een grotere kans om in Europa te overleven ziet Barça licht aan het einde van de tunnel
SamenvattingDe tweede zege van 1-0 op Dinamo Kiev brengt FC Barcelona dichter bij het overleven in de Champions League. Het is het eerste positieve nieuws voor de geplaagde club in weken.
Delen per e-mail
Door Edwin Winkels
FC Barcelona zette in Kiev een belangrijke stap om, voor het eerst in 21 jaar, niet al in de groepsfase van de Champions League uitgeschakeld te worden. Na de zege in Kiev moeten de Catalanen nog altijd over drie weken thuis winnen van Benfica om niet afhankelijk te zijn van het laatste duel bij het oppermachtige Bayern München (dat de Portugezen met 5-2 versloeg), maar Barça hoeft nu in elk geval niet meer met meer dan drie doelpunten verschil van Benfica te winnen om ook het onderlinge resultaat in zijn voordeel te hebben.
De Catalanen moesten lang wachten en lijden om, na weken van afzien, eindelijk weer eens opgelucht adem te halen en met een iets beter gemoed dan gewoonlijk het nachtelijke vliegtuig naar huis, aankomst verwacht om 4.15 uur, in te stappen. Een vliegtuig waarin precies een week geleden Ronald Koeman, op de eerste rij tussen voorzitter Laporta en vice-voorzitter Yuste, na de nederlaag bij Rayo Vallecano de definitieve woorden te horen kreeg: het is afgelopen.
De oude en de nieuwe trainer van FC Barcelona zagen op verschillende plaatsen van de wereld, beide ver verwijderd van Kiev, hoe de ploeg het eraf bracht tegen Dinamo, hóe de nabije toekomst van de Catalanen er in Europa er uit zal zien.
Koeman heeft er geen enkel probleem mee op televisie in zijn woning in Barcelona de ploeg aan het werk te zien die hij een week geleden voor het laatst het veld in stuurde. De twee wedstrijden sindsdien, tegen Alavés (1-1) en nu in de Oekraïne, bevestigen hem alleen maar in het idee dat een andere trainer, tijdelijk oud-speler Sergi, niet zomaar het wiel opnieuw uitvindt.
De nieuwe verwachte trainer, Xavi Hernández, zat in Qatar in voorbereiding met zijn club, de ongeslagen koploper Al-Sadd van de Qatar Stars League, op het duel van deze donderdag met de nummer twee, Lekhwiya. Met een zege zou Xavi (41) zijn club van de laatste drie jaar zonder pijn kunnen verlaten om zijn grote Catalaanse liefde van de verdrinkingsdood te redden.
Alle berichten uit Barcelona en Qatar wijzen erop dat hij een van de komende dagen het heft bij Barça in handen zal mogen nemen. Met het relatieve voordeel dat er nu een interlandpauze is en hij, met de spelers die in Barcelona achterblijven, zijn debuut op de bank kan gaan voorbereiden.
Dembélé
Met genoegen moet hij, bij het zien van de tv-beelden, hebben geconstateerd dat Dembélé na een half jaar afwezigheid weer terug is en direct leven in de brouwerij in Kiev bracht. Hij stond pas enkele minuten in het veld toen Xavi het tweede goede nieuws ontving: Ansu Fati, die na een blessure van een jaar duidelijk moeite heeft weer in het ritme te komen, vond voor de derde keer dit seizoen het net. Op aangeven van Mingüeza scoorde hij na zeventig minuten de 0-1 die het speloverwicht van de bezoekers ook op het scorebord weergaf. Een paar minuten eerder zag Ansu, nadat de scheidsrechter de VAR had geraadpleegd, de hoop op een strafschop vervliegen.
Maar veel kansen had Barça daarvoor niet gehad. Was het missen van grote kansen tot nu toe het grootste probleem, in Kiev wist Barcelona die nauwelijks te creëren. Frenkie de Jong en Memphis Depay waren slechts een enkele keer in de buurt, wisten opnieuw niet hun stempel op de wedstrijd te drukken. Het kon de ploeg dit keer niet deren. Met ineens een grotere kans om in Europa te overleven, zullen spelers en nieuwe trainer weer wat licht aan het einde van de tunnel zien.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Vliegangst of vreemdgaan? Erfenissen van je familie gaan verder dan oogkleur of tafelzilver
Familiegeschiedenissen zijn belangrijk. Liefde, scheiding, minnaressen en faillissementen klinken door in nieuwe generaties. Therapeute Tiemstra weet de weg bij familieproblemen. -
PREMIUM
Waarom de met toverpasses strooiende Koopmeiners goed past bij Atalanta
Onze voetbalexpert Maarten Wijffels verkeert als jeugdspeler en journalist al bijna een leven lang in het Nederlandse profvoetbal. In Kijk op voetbal signaleert hij de laatste trends, ontwikkelingen en andere opmerkelijke zaken op de velden van wereldsport nummer 1. Vandaag: de snelle doorbraak van Teun Koopmeiners bij Atalanta. -
Samenvatting
Matig PSV blijft ondanks gelijkspel bij Monaco meedoen in Europa League
Na een bijzonder slecht duel in een zielloos decor heeft PSV een punt gepakt bij AS Monaco: 0-0. De blessures van Yorbe Vertessen en Carlos Vinícius waren tegenvallers, een meevaller is dat PSV overwintering in de Europa League nog altijd in eigen hand heeft. -
Waarom je in dit land een boete kan krijgen als je autorijdt met een dikke winterjas aan
Autorijden met een dikke winterjas, sjaal of handschoenen aan kan in Spanje leiden tot een boete van 200 euro. Verschillende Nederlandse en Duitse instanties waarschuwen al langer voor het gevaar van een dikke winterjas. -
Koken & Eten
Anders gourmetten dan met de schotel uit de supermarkt? Met deze tips gaat dat lukken
Gourmet is favoriet voor veel Nederlanders tijdens de feestdagen. Wil je een keer iets anders en verrassends in de pannetjes? Eatertainment geeft zes tips voor recepten.
-
Schmidt ontevreden over gelijkspel PSV in Monaco: ‘Defensief zat het beter in elkaar, maar we misten creativiteit’
PSV speelde vanavond in het toernooi om de Europa League met 0-0 gelijk bij AS Monaco en met dat resultaat was trainer Roger Schmidt niet helemaal tevreden. De coach van de Eindhovenaren vond zijn team in het defensieve werk wel een stuk beter dan de afgelopen weken. Er werd dit keer geen goal weggegeven, al waren de Monegasken wel een paar keer gevaarlijk. -
Ten Hag geeft andere spelers een kans tegen Besiktas, maar niet de reserves
Trainer Erik ten Hag van Ajax is zeker van plan om woensdagavond wat andere spelers een kans te geven in de uitwedstrijd tegen Besiktas in de Champions League. Van een andere benadering van het vijfde groepsduel is echter geen sprake, zo benadrukte hij tijdens zijn vooruitblik in Istanboel. -
Samenvatting
Supersub Dessers bezorgt Feyenoord knappe overwinning in Berlijn
Dankbaar pakte de jagende Cyriel Dessers het cadeau dat keeper Andreas Luthe hem aanbood uit. De Belg schoot Feyenoord naar de winst in Berlijn: 1-2. De kans op overwintering is levensgroot.