Op zoek naar ‘de big five’ met kerst in Lelystad
Live spektakel in Lelystad op zaterdag 18 december, wanneer de gezamenlijke kerken in de stad mensen ‘op een eigentijdse manier willen meenemen door het klassieke kerstverhaal’.
‘In het centrum van onze stad ga je op zoek naar ‘de big five’ van kerst’, luidt de wervingstekst van PLEK, het Platform Lelystadse Kerken. ‘Net als de wijzen uit het Oosten volg je de ster richting het volgende punt’.
Het evenement is volgens de organisatie ‘helemaal coronaproof’. ‘We trappen die zaterdag om 14.00 uur af met een live spektakel van het kerstverhaal. Op vijf plekken vind je de ‘big five’ die via een QR-code tegen je praten’.
Door de route te volgen, komen deelnemers oog in oog te staan met de schat van het kerstfeest. Voor de kinderen wordt dat zichtbaar gemaakt met een presentje. Belangstellenden die 18 december verhinderd zijn, kunnen de route daarna nog beleven met een smartphone.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM87
Toelaten homoseksuelen steen des aanstoots: kerk op Urk verbreekt banden met Zwolse kerk
Het toelaten van homoseksuelen bij het heilig avondmaal zorgt voor dusdanig veel onvrede bij de Christelijk Gereformeerde Eben-Haëzerkerk uit Urk, dat banden met Zwolse kerken worden verbroken. Het rommelt al langer binnen de Christelijke Gereformeerde Kerk (CGK): de kerk uit Urk is ook niet blij met het benoemen van vrouwelijke ambtsdragers in Zwolle. -
PREMIUM
Serious Request zet hoog in en dús komt er een Glazen Huis naar Amersfoort: ‘Maatregelen of niet’
Oplopende coronacijfers of niet; 3FM Serious Request zet hoog in en laat het Glazen Huis terugkeren. In de week voor kerst worden de radio dj's in Amersfoort opgesloten en daarbij zal ook publiek welkom zijn. ,,We denken een mooie editie neer te kunnen zetten, mét publiek en activiteiten.” -
PREMIUMINTERVIEW
Week lang praat iedereen over René (56), nu vertelt nieuwe wethouder van Noordoostpolder zijn verhaal
Een week lang zit René van Amersfoort stil als hij publiekelijk geschoren wordt. Hij is bang dat een fout op zijn cv hem fataal wordt, maar houdt bewust zijn mond. Tot vandaag. Als kersvers wethouder in Noordoostpolder spreekt de PvdA’er: ,,Ik laat zien dat het een goede keuze is.” -
Energieloket in Bibliotheek Noordoostpolder voortaan op maandag in de ochtend open
Het inloopspreekuur van het Energieloket FlevoMeer Bibliotheek Noordoostpolder is gewijzigd. Vanaf maandag 6 februari is het open van 10.00 tot 12.00 uur. -
Belasting terugkrijgen met de middelingsregeling: zo werkt het
In plaats van belasting betálen, belasting terugkrijgen. Dat kan (soms) door gebruik te maken van de middelingsregeling. Daarbij bereken je het gemiddelde inkomen van de afgelopen drie jaar en betaal je vervolgens over het gemiddelde belasting. Hoe werkt dat en wat levert het op?
-
PREMIUMVIDEO
Kerstmarkt Xanten ‘gewoon’ van start, maar: ‘Ik heb nog geen Holländer gezien’
XANTEN - Het is een van de charmantste kerstmarkten van de Duitse regio Nederrijn: die van het stadje Xanten, bij Nijmegen over de grens. Vrijdag ging de kerstmarkt van start, die nog duurt tot 22 december. Op de eerste zaterdag is het meteen lekker druk. -
-
-
vraag 't vtwonen
Niet te warm, maar ook niet te koud: hoe kies je je ideale dekbed?
De ene nacht lig je in je flanellen pyjama onder drie dekens, de week erna drijf je je bed uit van de warmte. Hoe zorg je dat je er comfortabel bij ligt als de temperaturen buiten schommelen? Een goed dekbed kan helpen. Dit zijn de meest voorkomende dekbedden, dekbedvullingen en hun belangrijkste eigenschappen. -
Energierekening
Mariëlle woont in een oude boerderij: ‘Als het buiten vriest, kan het in huis 12 graden worden’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Mariëlle van der Leest - Kieboom (68) uit Reek, Noord-Brabant.