Deel van Ferrari-motor Leclerc moet worden vervangen
Het uitvallen van Charles Leclerc in de Grote Prijs van Spanje is veroorzaakt door een probleem met de turbo en met de MGU-H, een onderdeel van de motor waarmee uitlaatgassen kunnen worden omgezet naar energie. Leclerc reed aan de leiding in de race, toen hij in de 27e ronde ineens vermogen verloor en zijn Ferrari naar de pitsstraat moest rijden.
Na de ‘power unit’ uit de auto van Leclerc te hebben onderzocht, heeft Ferrari vastgesteld dat de turbo en de MGU-H beschadigd zijn en niet meer meer zijn te repareren, laat de renstal weten. Volgens de Italianen is het probleem echter niet opgetreden door een ontwerpfout of door de gebrekkige betrouwbaarheid van de onderdelen of andere onderdelen in de motor.
Het is nog niet duidelijk of voor Leclerc de onderdelen worden vervangen door nieuwe of door onderdelen waar hij al eerder mee reed. Leclerc nam eerder dit seizoen bij de GP van Miami zijn tweede krachtbron in gebruik. De coureurs mogen dit seizoen slechts drie turbo’s en MGU-H’s gebruiken. Als ze daarna moeten worden vervangen, kan dat een gridstraf opleveren.
Door het uitvallen raakte Leclerc de leiding in het WK kwijt aan Max Verstappen. De wereldkampioen van Red Bull heeft nu met 110 punten zes punten meer dan de Monegask.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Sportwereld sluit deals met bitcoin-boeren, ‘maar het laatste wat je wilt, is in zee gaan met een stel cowboys’
Van Red Bull Racing tot Fortuna Sittard en van de LA Lakers tot Excelsior, de sportwereld haalt massaal geld op bij de bitcoin-boeren. Maar aan die nieuwe financiële markt kleven ook risico’s. ,,Het zijn geen tuinwinkels waar je mee in zee gaat.” -
Red Bull luidt noodklok over uitgavenlimiet: ‘Elk team zal zo'n 200 à 300 mensen moeten ontslaan’
Christian Horner maakt zich zorgen. De teambaas van Red Bull vreest dat het voor de Formule1-teams door de hoge inflatie onmogelijk is om onder het budgetplafond van 132 miljoen euro te blijven. Renstallen kunnen zwaar bestraft worden bij het overschrijven ervan. Als de FIA niet ingrijpt, is Horner bang dat de titelstrijd voor de rechtbank zal worden beslist. -
PREMIUM
Nieuwe titel Verstappen voor Horner geen uitgemaakte zaak: ‘De auto past Max net niet helemaal perfect’
Christian Horner heeft, met twee coureurs in de top van het WK, voorlopig alleen luxeproblemen. Deze site sprak in Bakoe met de Brit, al zes jaar de ‘baas’ van Max Verstappen. ,,Op dit moment past deze auto Max net niet helemaal perfect.’’ -
Helemaal klaar met Windows 11? Zo ga je terug naar 10
Ben je niet tevreden met Windows 11, werken bepaalde toepassingen niet meer of mis je simpelweg de interface van Windows 10? Welke reden je ook hebt om terug te willen naar het vorige besturingssysteem: zo downgrade je van W11 naar W10. -
PREMIUMGeld & Geluk
Millie en Dolf betalen 100 euro per maand aan energie: ‘Centrale verwarming is luxe’
In deze rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk. Dolf geeft makkelijker geld uit dan Millie, maar zorgt er ook voor dat niets uit de ijskast wordt weggegooid. En koopt soms een kofferbak vol wijn.
-
Met video56
Internationale media vrezen saai Formule 1-seizoen: ‘Zal héél moeilijk worden Max Verstappen nog te vangen’
De zesde van het seizoen - in negen GP's - en de eerste in Montreal, op Max Verstappen staat vooralsnog geen maat dit Formule 1-seizoen. Ook de internationale media komen superlatieven tekort voor de wereldkampioen van Red Bull Racing, die nog niet eens halverwege het seizoen hard op weg lijkt naar titelprolongatie. -
Verrassend: deze dure SUV was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld
De Toyota RAV4 was vorig jaar de bestverkochte auto ter wereld. De SUV verwees een andere Toyota naar de tweede plaats. Het Japanse merk staat met maar liefst vier modellen in de top 10. -
Sydney vist achter het net, Australische Grand Prix maakt de 40 jaar vol in Melbourne
De Grote Prijs van Australië in de Formule 1 blijft in ieder geval tot en met 2035 in Melbourne. Vanaf volgend jaar staan in de Australische stad ook races in de Formule 2 en Formule 3 op het programma.