Horner: Met Honda een constanter seizoen draaien
Op de eerste Formule 1-testdag in Barcelona noemde teambaas Christian Horner het prille huwelijk tussen Red Bull Racing en motorleverancier Honda alvast ‘harmonieus’. ,,Honda zorgt voor een vitaal stukje in de puzzel om nog beter te worden.”
We zijn geen klant meer nu, maar echt een partner.
Door Arjan Schouten
Veel kilometers op de teller, geen noemenswaardige problemen met de auto en een blije coureur. Nee, reden tot klagen had teambaas Christian Horner niet, tijdens de eerste testdag op Circuit de Catalunya. Voor een klein leger van zo’n 50 journalisten sprak hij nog voor de dag ten einde was dan ook vol enthousiasme over de komende maanden. ,,Onze verwachting is dat we progressie gaan maken”, aldus Horner. ,,Een nieuw jaar, een nieuwe line-up met Pierre Gasly naast Max Verstappen, een nieuwe motor. We willen dichter naar Mercedes en Ferrari toe. Op meer circuits een rol van betekenis spelen, zonder afhankelijk te zijn van het chassis. En zo een constanter seizoen draaien.”
En het vermogen van Honda, dat in de plaats is gekomen van Renault, gaat daar bij helpen, zo vertelde Horner. ,,Honda zorgt voor een vitaal stukje in de puzzel waarmee we verder moeten komen. Ik weet natuurlijk niet wat de concurrentie heeft uitgespookt, de afgelopen maanden. Maar de inzet die Honda deze winter heeft getoond, was fantastisch. We zijn geen klant meer nu, maar echt een partner. En daar merken we nu al de voordelen van. Natuurlijk draait alles uiteindelijk nog steeds om vermogen, daarmee maak je het verschil. Maar als je kijkt naar de installatie van de motor in ons chassis, beter is dat nog niet eerder gedaan. Hoe geïntegreerd het allemaal is, echt een kunststukje. Het past allemaal in elkaar als een Zwitsers uurwerk.”
Het doel van Red Bull Racing, deze week? ,,Zoveel mogelijk kilometers maken en data verzamelen waarmee we verder kunnen, de komende maanden. Het complexe huwelijk tussen chassis en motor leren begrijpen. Alles moet in harmonie zijn en vooralsnog loopt dat goed”, aldus Horner, die Verstappen in de RB15 vandaag meer dan honderd rondes zag rijden. ,,De auto loopt betrouwbaar, onze coureur is blij. Maar liever kijk ik nog niet teveel naar de rondetijden, want iedereen is hier vooral bezig met zichzelf.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Met video's
Oppermachtige Max Verstappen pakt pole in Canada en ziet teamgenoot Sergio Pérez crashen: ‘Was tricky’
Max Verstappen heeft voor de tweede keer dit seizoen pole position gepakt. Terwijl zijn belangrijkste concurrenten in de strijd om de wereldtitel het in de kletsnatte kwalificatie in Montréal lieten afweten, was de Nederlander ongenaakbaar. -
Red Bull gaat eigen supersportwagen bouwen, er is alleen één probleem
Red Bull gaat 50 supersportwagens bouwen die ruim 5 miljoen euro per stuk moeten kosten. Er zit alleen één nadeeltje aan de auto: je mag er niet de openbare weg mee op. -
PREMIUMmet video's
Rookmelders verplicht, maar duizenden huurders hebben er nog geen een: ‘Onbegrijpelijk’
Duizenden huurders hebben nog altijd geen verplichte rookmelder. Dat komt door een tekort aan apparaten en installateurs, maar huurders zijn zelf ook niet allemaal even welwillend. Sommigen weigeren er zelfs één. Onbegrijpelijk, zeggen ze bij de brandweer. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder. -
Charles Leclerc start door nieuwe gridstraf helemaal achteraan bij GP van Canada
Charles Leclerc start morgen achteraan bij de Grand Prix van Canada. Ferrari meldt dat de coureur een nieuwe motor en dus nóg een gridstraf krijgt.
-
WK-stand Formule 1 | Max Verstappen vergroot voorsprong in Canada na zesde zege van 2022
Max Verstappen heeft opnieuw een overwinning geboekt in de Formule 1, zijn zesde alweer van 2022. De Nederlandse coureur van Red Bull won voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Canada in Montreal en verstevigde daardoor zijn leidende positie in het WK-klassement. -
Ontslagen Nikita Mazepin wil geld zien en daagt Formule 1-team Haas voor rechter
De Russische coureur Nikita Mazepin gaat een rechtszaak aanspannen tegen Haas, het Formule 1-team dat hem begin maart ontsloeg. Mazepin (23) beweert dat hij nog salaris tegoed heeft van Haas. -
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen?