Kubica vertrekt bij Formule 1-team Williams
De Poolse Formule 1-coureur Robert Kubica stopt aan het eind van dit seizoen bij Team Williams. Dat maakte de renstal bekend. Kubica maakte in 2018 na zeven jaar afwezigheid een opmerkelijke rentree in de F1 bij het team als testrijder en is dit seizoen vaste rijder in het Britse raceteam.
Delen per e-mail
De rentree van Kubica is echter geen succes geworden. De 34-jarige Pool, die in 2011 gedwongen werd te stoppen in de Formule 1 wegens ernstig arm- en handletsel, rijdt wekelijks in de achterhoede. Er gingen al geruchten dat hij nog gedurende dit seizoen vervangen zou worden, maar Williams ontkende dat steeds.
,,Ik wil het team bedanken dat ze me hebben geholpen bij het maken van mijn comeback in de Formule 1. Ik heb genoten van mijn twee jaar bij Williams, maar ik heb het gevoel dat de tijd nu rijp is om door te gaan naar het volgende hoofdstuk in mijn carrière”, zegt Kubica.
Claire Williams bedankte namens het team Kubica voor zijn ,,harde werk en zijn belangrijke inbreng bij de ontwikkeling van het team”.
Wie Kubica volgend seizoen gaat opvolgen bij het team, is nog niet bekend.
Luister hier naar onze Formule 1-podcast:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Hamilton tekent bij voor één jaar: ‘Lewis staat voor het beste dat de sportwereld ooit heeft gezien’
Het duurde maanden, maar Mercedes en Lewis Hamilton zijn er dan eindelijk uit. Ook dit seizoen zit de zevenvoudig wereldkampioen gewoon weer in de Mercedes. De Brit heeft voor één jaar bijgetekend. -
PREMIUM
Rico Verhoeven gaat de strijd aan met werkloosheid
Kickbokser Rico Verhoeven krijgt al jaren veel persoonlijke berichten van fans. Op Instagram alleen al heeft hij 1,7 miljoen volgers. De verhalen van mensen die hun baan of onderneming kwijtraakten, inspireerden hem om heelnederlandwerkt.nl op te richten. De site is vanaf vandaag live. -
Sta op Sir Lewis: F1-kampioen Hamilton krijgt eindelijk zijn ridderschap
Gary Lineker, Damon Hill, David Coulthard en Rio Ferdinand hadden eerder al gepleit om Lewis Hamilton tot ridder te slaan. Nu is het dan eindelijk zover: de zevenvoudig F1-wereldkampioen mag na een ceremonie met Queen Elizabeth zich eindelijk Sir noemen. -
Mercedes rekent op Hamilton: ‘Onze relatie is werkelijk heel solide’
Lewis Hamilton heeft nog altijd geen nieuw contract in de Formule 1 getekend bij Mercedes, de renstal waarvoor de Brit sinds 2013 rijdt en afgelopen seizoen voor de zevende keer de wereldtitel veroverde. -
‘Onze dochter was de redding voor de postnatale depressie van mijn vrouw’
Blijdschap, dankbaarheid trots: een nieuwe baby staat meestal synoniem aan een blije ervaring. Maar wat als jouw partner dat anders ervaart? Angst en somberheid horen ook bij het moederschap, maar daar praten we liever niet over.
-
Nieuw initiatief gaat nepnieuws bestrijden met actuele feitenchecks
Nederlanders kunnen vanaf donderdag op één plek terecht voor actuele feitenchecks op het nieuws, bijvoorbeeld op het gebied van corona. De nieuwe The Fact Club is een initiatief van Vereniging De Publieke Zaak en de Universiteit Leiden. -
Nieuwe F1-baas wil coureurs als rolmodellen: ‘Lewis is een geweldige ambassadeur’
Alle coureurs in de Formule 1 dienen zich te gedragen als rolmodellen. Dat is de stellige overtuiging van Stefano Domenicali, de nieuwe baas in de koningsklasse van de autosport. -
Charles Leclerc vijfde Formule 1-coureur die positief test op corona
Charles Leclerc is besmet met het coronavirus. Dat heeft zijn team Ferrari bevestigd. De 23-jarige Monegask heeft volgens de renstal milde klachten. Leclerc zit in isolatie in zijn woning in Monaco.