Middag met twee gezichten voor Max Verstappen: ‘Met goede strategie toch nog op eerste plek gekomen’
Met videoDrie op een rij, voor de tweede keer in zijn carrière, en de leiding in het wereldkampioenschap. Wat voor Max Verstappen begon als een middag vol irritaties, eindigde dan toch nog in euforie. ,,Uiteindelijk zijn we met de goede strategie alsnog op de eerste plek uitgekomen.”
,,Het begin was natuurlijk frustrerend", doelde Max Verstappen voor de camera van Viaplay op het moment dat een windvlaag zijn RB18 meenam door de Spaanse grindbak. Hij kwam daardoor achter teamgenoot Sergio Pérez en George Russell terecht, die hij niet kon aanvallen door een technisch mankement. ,,Doordat de DRS niet werkte werd het daarna moeilijk om in te halen, terwijl ik veel kansen kreeg. Maar uiteindelijk zijn we met de goede strategie alsnog op de eerste plek uitgekomen.”
Pérez moest tijdens de wedstrijd de leiding afstaan aan kopman Verstappen. De Mexicaan deed wat hem werd opgedragen, ook toen hij eerder in de race sneller was maar geen voorrang kreeg, maar wilde achter gesloten deuren nog wel even met het team praten na afloop. Verstappen zag dat anders en was van mening dat hij Pérez sowieso wel gepasseerd zou hebben. ,,We zaten op andere banden. Als hij me daar niet voorbij laat, dan had ik hem ergens anders ingehaald. Het is als team gewoon zaak om zo weinig mogelijk tijd te verliezen. Het heeft niet echt uitgemaakt hoe we zijn geëindigd, maar voor het team is het beter als je niet met elkaar vecht wanneer je op een andere strategie zit.”
Volgens Pérez kwam zijn reactie over de boordradio ‘in de hitte van het moment’. ,,Ik moet met het team spreken om een paar dingen beter te kunnen begrijpen. Aan het einde van de rit is het een goed teamresultaat waar we erg blij mee kunnen zijn.”
Bekijk de samenvatting van de GP van Spanje
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Goedkoper op vakantie met een hybride die sneller laadt? Zo (on)zinnig is dat
Steeds meer plug-in hybrides hebben een CCS-laadpoort, waarmee je tussendoor sneller kunt laden en – in theorie – veel meer op stroom kunt rijden. Kun je daarmee echt brandstof (en geld) besparen door onderweg zoveel mogelijk te ‘stekkeren’? We nemen de proef op de som richting Zuid-Frankrijk. -
samenvatting
Dubbelslag voor Verstappen in Spanje: winst én WK-leiding na dramatische aftocht Leclerc
Hij maakte een ongepland uitstapje door de grindbak en mopperde rondenlang over de boordradio vanwege zijn haperende achtervleugel. Maar dankzij nóg meer pech bij titelrivaal Charles Leclerc kon Max Verstappen na een bewogen middag de Grand Prix van Spanje nog winnen ook en de leiding in het kampioenschap grijpen. -
De beste consoles voor op de achterbank
Het is zomer en dat betekent voor veel gezinnen een lange reis met de auto richting de vakantiebestemming. Wil je die rit iets comfortabeler maken of zit jouw kroost niet te wachten op zes uur lang ‘ik zie wat jij niet ziet’ spelen? Zorg dan dat je een handheld of draagbare spelcomputer meeneemt. -
PREMIUM
Track Record Circuit Gilles Villeneuve | Max Verstappen topfavoriet op snelle rondje in Canada
Voorafgaand aan elke Grand Prix staat AD Sportwereld stil bij de wetenswaardigheden van het circuit. Vandaag aflevering 9 van 2022: Marijn Abbenhuijs over de GP van Canada. -
Samenvatting6
Max Verstappen grijpt zege in Bakoe na pijnlijke uitvalbeurt Leclerc en loopt verder uit in WK-stand
Max Verstappen liet in Bakoe opnieuw zijn rechtervoet het woord voeren. Waar Sergio Pérez in vorm verkeerde en hem tot zondag te snel af was, nam de wereldkampioen in de race het heft in handen en versloeg de Mexicaan op waarde. Hij won de Grand Prix van Azerbeidzjan en verstevigde de leiding in het WK. Ferarri daarentegen kende een rampzalige zondag.
-
PREMIUM
Lewis Hamilton van mopperen en klagen naar opgewekt en positief: ‘Dit geeft mij veel hoop’
Klagend en zeurend voert Lewis Hamilton dit seizoen meestal een gevecht ver achter de top van de Formule 1. Maar in Canada stond hij weer eens op het podium. Het geeft hem hoop voor de rest van het seizoen. -
WK-stand Formule 1 | Max Verstappen vergroot voorsprong in Canada na zesde zege van 2022
Max Verstappen heeft opnieuw een overwinning geboekt in de Formule 1, zijn zesde alweer van 2022. De Nederlandse coureur van Red Bull won voor het eerst in zijn carrière de Grote Prijs van Canada in Montreal en verstevigde daardoor zijn leidende positie in het WK-klassement. -
16
Waarom je niet te hard moet werken voor je op vakantie gaat
Gedragspsycholoog Chantal van der Leest bekijkt onze gedragingen op de werkvloer: wie of wat bepaalt onze dagelijkse beslissingen? Vandaag: voorpret.