Mongoolse overheid boos over uitspraken Verstappen: ‘Racistische en denigrerende taal’
Het lijkt nog niet gedaan met de ophef rond het taalgebruik van Max Verstappen tijdens het GP weekend in Portugal. Ook de Mongoolse overheid mengt zich nu in de zaak.
De VN-ambassadeur voor Mongolië, Lundeg Purevsuren, heeft een brief gestuurd naar de topbaas van Red Bull naar aanleiding van de opmerkingen die de Nederlandse coureur maakte over de boordradio na het incident met Lance Stroll.
Volgens Motorsport.com schrijft Purevsuren dat hij de ,,racistische en denigrerende taal” van Verstappen betreurt en ervan overtuigd is dat de FIA actie zal ondernemen tegen de Nederlander. De brief is niet alleen gestuurd naar Red Bull-eigenaar Dietrich Mateschitz, maar ook naar Tobias Moers, de topman van titelsponsor Aston Martin.
,,Sport wordt over de hele wereld gezien als symbool van eenheid”, schrijft Purevsuren. ,,Ik ben van mening dat er in de sport geen enkele vorm van rassendiscriminatie mag zijn.” De VN-ambassadeur steunt de We Race As One-campagne, waarmee de racewereld stelling neemt tegen racisme en ongelijkheid, maar zet daar wel vraagtekens bij na Verstappens uitlatingen. ,,Vanwege dit incident betwijfel ik of dit initiatief aan de realiteit voldoet.”
Na een botsing met Stroll in de tweede vrije training voor de GP van Portugal schold Verstappen de Canadees vorige week uit voor debiel en mongool. Dat kwam hem niet alleen op social media op de nodige kritiek te staan. Eerder deze week vroeg een organisatie die opkomt voor de Mongoolse identiteit Verstappen publieke excuses te maken.
De Nederlander werd vrijdag tijdens de persconferentie in aanloop naar de GP van Emilia-Romagna nogmaals gevraagd naar zijn uitlatingen. Verstappen erkende dat zijn woordkeus niet handig was. Hij zei verder dat het niet zijn bedoeling was om mensen te kwetsen en beloofde dat hij het in de toekomst beter zal doen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
Vettel worstelt met zorgen om klimaat: ‘Hypocriet? Ja, dat is zo maar ik ben ook geen heilige’
Sebastian Vettel worstelt met zijn zorgen om de klimaatverandering in de wereld in combinatie met zijn baan als Formule 1-coureur. De 34-jarige Duitser, viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse van de autosport, stelt zichzelf naar eigen zeggen steeds vaker de vraag of hij wel het juiste werk heeft gekozen. -
Charles Leclerc ziet Max Verstappen gat dichten: ‘We moeten hard doorwerken’
Ferrari moet snel wat bedenken om de opmars van Red Bull te stuiten in de Formule. “Zij hebben nu al twee races de overhand, dus wij moeten het voordeel zo snel mogelijk terugpakken”, zei Charles Leclerc na de Grote Prijs van Miami. -
Alonso valt door tijdstraffen buiten de punten in Miami
Fernando Alonso heeft bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 voor straf in totaal drie plaatsen ingeleverd in de eindklassering. De Spaanse coureur van Alpine kreeg twee keer een tijdstraf van 5 seconden. -
PREMIUMmet video
Warmtepomp wordt kleiner en minder lelijk
Nederland moet massaal aan de warmtepomp. Maar zo klein zijn ze niet, dus waar laat je zo’n ding? En waarom zien die buitenunits eruit als een koelwagen? Een kijkje op de VSK Installatiebeurs.
-
Max Verstappen met vleugje Miami Vice bij nieuwe GP: ‘Speciale helm voor een speciaal weekend’
Geen witte helm met gouden leeuw voor Max Verstappen komend raceweekend. De Formule 1 strijkt voor het eerst neer in Miami en de wereldkampioen heeft voor die gelegenheid voor een speciaal helmdesign gekozen. ,,Dit is één van mijn favoriete helmen.” -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin. -
Lewis Hamilton geeft na ‘vernederende ervaring’ de hoop op: ‘Ik doe niet meer mee voor de titel’
Ook in Imola heeft het Formule 1-team van Mercedes het tij voorlopig nog niet kunnen keren. Een nulscore in de sprintrace en de pure onmacht daarin van topcoureurs Lewis Hamilton en George Russell, zorgden voor een nieuw dieptepunt in een vooralsnog rampzalig seizoen voor de renstal. Toto Wolff schreef het weekend nu al volledig af, Hamilton deed hetzelfde met zijn titelkansen.