Nieuwe Formule 1-bolides voor 2022: Haas de eerste die auto presenteert
Het Formule 1-team Haas heeft als eerste zijn auto voor het nieuwe seizoen gepresenteerd. De Amerikaanse renstal deed dat aan de hand van een aantal foto’s. De VF-22 is de auto waarin de Duitser Mick Schumacher en de Rus Nikita Mazepin het kampioenschap zullen racen.
Haas zal het met de nieuwe auto beter willen doen dan in 2021, toen het team geen enkel WK-punt wist te scoren en ook als laatste eindigde in de stand bij de constructeurs. Het team gaf aan dat het vorig jaar praktisch niets heeft gedaan om de auto beter te maken en zijn geld vooral heeft gestoken in de ontwikkeling van de auto voor 2022.
De Formule 1 heeft voor 2022 nieuwe technische regels ingevoerd. Er is veel veranderd in de aerodynamica, met als doel dat de auto’s dichter achter elkaar kunnen rijden. Zo moet inhalen makkelijker worden. Opvallende veranderingen zijn ook het grotere formaat banden en de terugkeer van wieldoppen.
De nieuwe bolide van Haas is grotendeels wit, met rood en blauw als steunkleuren. De voor- en achtervleugel zien er ook heel anders uit dan die van de auto van vorig jaar. De auto zal voor het eerst in het echt zijn te zien tijdens de testraces in Barcelona van 23 tot en met 25 februari.
,,Het is de tijd van het jaar waarin je natuurlijk optimistisch bent en dat het harde werk en de inspanningen van iedereen zich zullen vertalen in een competitieve auto op de baan,” zegt eigenaar Gene Haas. ,,We hebben in 2020 de beslissing genomen om alle tijd en middelen in de VF-22 te steken. Hopelijk werpt die beslissing zijn vruchten af en kunnen we weer meedingen naar punten.”
Van de tien Formule 1-teams heeft alleen Williams nog geen datum van onthulling bekendgemaakt. Red Bull, het team van wereldkampioen Max Verstappen, komt woensdag 9 februari met een digitale presentatie van de nieuwe wagen, de RB18.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Tachtig procent van de Europese automobilisten kent dit waarschuwingssymbool niet
Waarschuwingssymbolen in de auto die aangeven dat er iets mis is, kunnen in de loop van de tijd veranderen, vooral wanneer de techniek aan boord verandert. De opkomst van hybrides en elektrische auto's kan voor een hoop verwarring zorgen. -
Fernando Alonso vervangt komend jaar Sebastian Vettel bij Aston Martin: ‘Ik moet deze kans grijpen’
Formule 1-coureur Fernando Alonso volgt komend seizoen Sebastian Vettel op bij Aston Martin. De Britse renstal maakt bekend dat de 41-jarige Spanjaard een contract voor meerdere jaren heeft getekend. -
Buitenlandse media zien hoe Max Verstappen Ferrari ‘verwoest’: ‘In welke race wordt hij wereldkampioen?’
Buitenlandse media maken na de spectaculaire GP van Hongarije gehakt van Ferrari, terwijl Max Verstappen volop lof oogst na zijn kunststukje. De Nederlander manoeuvreerde zich van P10 naar de zege: ,,Verstappen heeft het handvat al aan de wereldtitel bevestigd en hoeft dat alleen nog maar beet te pakken.’’ -
Zo deel je zo min mogelijk persoonlijke data met Facebook
Steeds meer mensen maken zich zorgen over wat Facebook met hun persoonlijke data doet. Met onderstaande tips hou je zoveel mogelijk informatie privé. -
PREMIUMGP van Frankrijk
Red Bull-baas Christian Horner: ‘Heet, beetje winderig, dus ik verwacht een fascinerende strijd vooraan’
Met een Ferrari in het vizier en de zon als tweede vijand jagen Max Verstappen en Sergio Pérez na twee Ferrari-zeges op rij in Zuid-Frankrijk op nieuw Red Bull-succes. ,,Het is twee tegen één vooraan, dat biedt altijd strategisch voordeel.”
-
Contractverlenging met een knipoog van Alexander Albon: 'Het klopt dat ik volgend jaar voor Williams rijd’
Alexander Albon rijdt ook de komende jaren in de Formule 1 voor Williams. De Britse renstal maakte bekend dat het contract van de 26-jarige Thai, geboren en opgegroeid in Engeland, met meerdere jaren is verlengd. Albon is bezig aan zijn eerste seizoen bij Williams. -
Koken & Eten
Koud water of kokend water? Zo kook je je aardappelen het best
Eet jij vaak aardappelen? En hoe maak jij ze dan klaar? De een doet het met kokend water, de ander zet ze met koud water op. Experts geven hun adviezen voor het goed klaarmaken van de pieper. -
Lovende woorden voor Sebastian Vettel: ‘Een eer om je mijn vriend te noemen’
Het aangekondigde vertrek van Sebastian Vettel uit de Formule 1 heeft tot nogal wat reacties geleid. Lewis Hamilton, jarenlang de rivaal van Vettel op de circuits, schreef op Instagram lovende woorden over de 35-jarige Duitser.