Pérez test positief op coronavirus en mist GP van Groot-Brittannië
Sergio Pérez doet komend weekend niet mee aan de Grote Prijs van Groot-Brittannië op Silverstone, zo is vanavond bekend gemaakt. De Mexicaan heeft positief getest op het coronavirus en zit in zelf-isolatie. Zeer waarschijnlijk mist hij ook de tweede grand prix op Silverstone, die een week later wordt verreden.
Pérez werd na zijn eerste test al in zelf-isolatie geplaatst. De Mexicaanse coureur van Racing Point onbrak tijdens de mediadag omdat zijn verplichte corona-test geen 'volledig doorslaggevend resultaat’ had opgeleverd. Pérez wachtte het resultaat van een tweede test in isolatie af. 's Avonds kreeg hij te horen dat het resultaat positief is, waardoor hij niet in actie kan komen in Engeland.
Het is de eerste keer sinds de herstart van het F1-seizoen dat een coureur positief test op het virus. Het is nog onduidelijk wie hem dit weekeinde vervangt bij Racing Point, maar vanwege de band van Racing Point met Mercedes zouden Esteban Guttierez en Stoffel Vandoorne als invaller kunnen fungeren.
Pérez staat in de WK-stand na drie races op de zesde plaats met 22 punten. De bolides van Racing Point behoren dankzij hun sterke Mercedes-motoren vooralsnog tot de subtop in de Formule 1. In het Verenigd Koninkrijk geldt bij een positieve coronatest een verplichte quarantaine van tien dagen. Dat zou betekenen dat Pérez ook een streep moet zetten door het raceweekend van een week later, dat ook plaatsvindt op Silverstone.
Contactonderzoek
Volgens de FIA is er inmiddels contactonderzoek gedaan. Iedereen die nauw contact heeft gehad met Pérez is in quarantaine geplaatst. Onduidelijk is om hoeveel mensen het gaat. ,,De procedures van de FIA en de Formule 1 hebben gezorgd voor een snelle beheersing van dit incident, dat geen grotere impact zal hebben op het evenement van dit weekeinde”, aldus de federatie.
Het Formule 1-seizoen is met maanden vertraging van start gegaan met een streng coronaprotocol. Iedereen op het circuit moet voldoen aan strenge veiligheids- en gezondheidseisen. Publiek is vooralsnog niet welkom bij de races.
Inmiddels is het solliciteren naar het stoeltje van Pérez al begonnen.
De F1 volg je live op Ziggo Sport
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
27
Als je de betekenis kent van deze zwarte streep op Duitse verkeersborden, scheelt dat veel stress
-
Met video
Max Verstappen vond alleen start tricky bij GP van Spanje: ‘Maar ik geef natuurlijk niet op’
Max Verstappen liet in de Grand Prix van Spanje opnieuw zien momenteel met kop en schouders boven de rest uit te steken. Na zaterdag al de kwalificatie naar zijn hand gezet te hebben, reed de leider in de WK-stand in de race van start tot finish vooraan. ,,Het was weer een sterk weekend en het is enorm genieten in deze auto”, zo luidde zijn eerste reactie na de veertigste zege in zijn carrière. -
PREMIUMWat zegt de wetenschap
Een boterham met kaas is gezonder dan je denkt
Kaas bevat veel verzadigd vet en zout. Het in Nederland zo geliefde broodbeleg heeft daardoor bij sommigen een slecht imago; het zou ongezond zijn. Maar volgens wetenschappers klopt dat niet. -
Met video's
Buitenlandse media prijzen ‘koninklijke’ Max Verstappen: ‘Manoeuvreerde zich door de straten van Monaco als een 24-uurs maaltijdbezorger’
Buitenlandse media hoopten dit weekend een Grand Prix van Monaco te zien waarin Max Verstappen écht bedreigd zou worden, maar na afloop moest wederom worden toegegeven dat er geen maat staat op de Nederlander. ,,Hij manoeuvreerde zich door de drukke straten van Monaco als een 24-uurs maaltijdbezorger.” -
1
Honda blijft behouden voor Formule 1 en gaat motor Aston Martin leveren
Honda blijft behouden voor de Formule 1. De Japanse fabrikant, die in het verleden de motor van Max Verstappen bij Red Bull leverde, gaat vanaf 2026 de krachtbron van Formule 1-team Aston Martin verzorgen.
-
Perez in isolatie na coronatest zonder resultaat
-
-
-
PREMIUMMet video
‘Op Tinder staat dat ik aseksueel ben, maar soms beginnen ze alsnog aan me te friemelen’
Ze voelen geen seksuele aantrekkingskracht, doen niet (vaak) aan seks, maar hebben (soms) wel lustgevoelens. Aseksuelen stuiten op veel onbegrip, maar voelen zich wel bevrijd. ,,Alles kan en mag.” Wanneer ben je aseksueel? -
Red Bull stelt Nyck de Vries gerust en ziet hoofdingenieur Rob Marshall vertrekken
Nyck de Vries hoeft voorlopig niet te vrezen voor zijn stoeltje bij AlphaTauri in de Formule 1. Topadviseur Helmut Marko van Red Bull, die een grote stem heeft in de rijdersbezetting van het zusterteam van Red Bull, toonde zich tevreden met de verrichtingen van de Nederlander afgelopen zondag in de Grote Prijs van Monaco.