Podcast Formule 1 | ‘Het draait alleen om Verstappen en Hamilton, vergeet de rest maar’
In de nieuwe aflevering van Pitstop blikt onze Formule 1-watcher Arjan Schouten met Etienne Verhoeff terug op de zege van Max Verstappen in het spektakelstuk van zondag op Imola. ,,Deze race had werkelijk alles, zelfs een Hamilton die in de fout gaat", vertelt Schouten in de F1-podcast van AD Sportwereld.
,,Als het dan ook nog een zeepkistenrace wordt vlak voor de start met een pittige bui, dan is de beer los”, aldus Arjan Schouten die zondag in Italië ter plekke was. Tijdens de Grand Prix van Emilia-Romagna legde Verstappen bij de start ook direct de basis voor de overwinning. ,,Eigenlijk beslist hij het gewoon met die aanloop naar de eerste bocht. Hij was met een raketstart weg en veel sneller dan Hamilton. Dat is de beslissende move geweest.", vervolgt Schouten.
Hamilton belandde later in de race in zijn achtervolging op Verstappen nog met zijn Mercedes in het grind. De zevenvoudig wereldkampioen zette zijn bolide toch weer netjes terug op de baan en eindigde uiteindelijk zelfs nog knap als tweede. Ook Verstappen maakte nog een foutje toen de race - na de onderbreking vanwege de crash tussen Valtteri Bottas (Mercedes) en George Russell (Williams) - werd hervat. Rollend achter de safety car slipte zijn RB16B een beetje weg, maar hij corrigeerde net op tijd.
Er gebeurde dus veel op Imola. Maar als puntje bij paaltje komt, dan draait alles in de Formule 1 momenteel toch alleen om Verstappen en Hamilton. ,,Het gaat echt allemaal om twee mensen en vergeet de rest maar. Ze hebben nu al een straatlengte voorsprong in de strijd om het wereldkampioenschap en dat gaat alleen nog maar groter worden", zegt Schouten. Het belooft nog veel spektakel voor de rest van het seizoen. De volgende race staat voor 2 mei in Portugal gepland.
Luister hierboven de volledige Formule 1-podcast.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Afgeschreven wrak Bottas kan grote gevolgen hebben, Russell biedt excuses aan
De crash tussen de Formule 1-coureurs Valtteri Bottas en George Russell in de Grand Prix van Emilia Romagna kan grote nadelige gevolgen hebben voor Mercedes in de rest van het seizoen. Het wrak van Bottas is afgeschreven, dus zal het Mercedes een hoop geld kosten een nieuwe bolide voor de Fin op te bouwen. -
PREMIUMFormule 1
Slag 2 is voor Max Verstappen, maar de oorlog met Lewis Hamilton duurt nog lang
Hét gedroomde Formule 1-duel bleef ook in Imola levend. Meteen sloeg Max Verstappen terug met de zege. Waar Lewis Hamilton alles al had kunnen verliezen, beperkte hij echter de schade. ,,We houden allemaal van een battle, nu hebben we ook een battle.’' -
PREMIUMMet video
Recordaantal vacatures: thuiswerken, tiny house en korte werkweek als lokkertjes
Een recordaantal vacatures staat open, waardoor werkgevers van alles uit de kast halen om personeel te werven. Maar is een scooter of een tiny house wel genoeg? -
Verstappen prijst zichzelf gelukkig na spectaculaire race: ‘Maar het seizoen is nog lang’
Max Verstappen kon zondag op Imola voor de elfde keer na een Formule 1-race naar het Wilhelmus luisteren. ,,Op een klein momentje bij de herstart na ging alles heel goed. Ik ben hier heel blij mee”, zei Verstappen kort na de door hem gewonnen Grote Prijs van Emilia Romagna. -
Samenvatting
Soevereine Verstappen wint glijspektakel op Imola, Hamilton beperkt schade
Nog nooit won Max Verstappen zó vroeg in het seizoen. Na de tweede plaats in Bahrein was de 23-jarige Nederlander in Imola dé winnaar van het gedroomde duel in de Formule 1 met Lewis Hamilton. Bij de start al verschalkte hij de wereldkampioen, die een pittige middag kende, maar nog wel maximaal presteerde en de leiding in het WK behield.
-
PREMIUMFormule 1
Dit heb je mogelijk gemist door het geweld rond Verstappen en Hamilton
Ook de tweede Grand Prix van 2021 stond in het teken van het gevecht tussen Max Verstappen en Lewis Hamilton. In de schaduw van dat droomduel gebeurde echter veel meer. Nog vijf punten om te onthouden van Imola. -
PREMIUM
Berlijn, Barcelona en Marokko: zo gaat Femke (49) elk jaar gratis op vakantie
Je moet je huis netjes en schoon achterlaten voordat je vertrekt, maar dan kun je gratis vakantie vieren in het huis van een ander. Femke Breukels uit Utrecht is fanatiek huizenruiler: ,,We hebben al 10.000 euro bespaard.’’ -
Mijn bevalling
Esmee krijgt kind met mannenstel: ‘Toen mijn vliezen braken, kwamen ze meteen dweilen’
Bevallen: vrouwen doen het al eeuwen en raken er nooit over uitgepraat. Bevallingen zijn prachtig, loodzwaar en veranderen je leven. In deze serie creëren ouders openheid door het eerlijke verhaal van hun bevalling te delen. Deze week: Esmee Ros zette haar kind op de wereld in een meeroudergezin.