Enorme groei onlineverkoop; zelfs Action begint webshop
Discountformule Action wilde vanwege de lage marges nooit een webshop openen, maar nu is de keten alsnog overstag. Een beperkt assortiment wordt online aangeboden en thuisbezorgd. ,,Maar de winkels blijven het belangrijkst.’’
Al een paar weken biedt Action online maximaal zeven artikelen aan die niet in de winkels verkrijgbaar zijn. Het is volgens de keten niet de bedoeling dat het complete assortiment thuis kan worden besteld. ,,Daarvoor zit er te weinig marge op onze artikelen, die meestal niet meer dan 2 euro per stuk kosten. Dan is het voor ons niet rendabel deze producten thuis te bezorgen’’, zegt Action-woordvoerder Frank van Rutten.
Hij benadrukt dat de fysieke winkels het speerpunt blijven van de keten, die groot is geworden door het snel wisselende assortiment dat maakt dat klanten veel impulsaankopen doen. Action telt inmiddels 1816 winkels in negen landen, waarvan 396 in Nederland.
,,Onze groei zit nog steeds in de winkels, maar we hebben tijdens de lockdown gemerkt dat klanten het ook prettig vinden om online te winkelen. Vandaar dat we vanaf nu tot einde van het jaar een proef draaien met producten die alleen online worden aangeboden. Dan moet je denken aan wat grotere en luxere artikelen. Deze week bieden we bijvoorbeeld elektrische kinderstepjes aan en een tent in de vorm van een Volkswagenbus. Vanwege het volume is het prettig dat deze spullen thuis worden bezorgd. Daar rekenen we overigens wel kosten voor: afgerond 4 euro. In de huidige aanloopfase zijn sommige van deze aanbiedingen ook in de fysieke winkels te koop, maar dat bouwen we langzamerhand af. We zien deze onlineproef puur als een aanvulling op onze winkels.’’
Niet zo gek
Dat Action ook voorzichtig naar e-commerce kijkt, is niet zo gek: Nederlanders hebben in het eerste kwartaal van dit jaar opnieuw veel meer online gekocht. Volgens onderzoek in opdracht van onder andere brancheorganisatie Thuiswinkel.org waren de verkopen van webwinkels goed voor meer dan 22 procent van de totale bestedingen in de detailhandel. ,,Dat is het hoogste percentage ooit gemeten, want normaal schommelt dat rond de 10 procent”, zegt Thuiswinkel.org-directeur Marlene ten Ham.
Er werden in totaal 91,6 miljoen aankopen via het internet gedaan, wat neerkomt op een stijging van 31 procent. Hiermee was 7,7 miljard euro gemoeid, 26 procent meer dan in dezelfde periode vorig jaar. Onder meer aan woonartikelen, consumentenelektronica, speelgoed en eten werd online flink meer geld uitgegeven.
De verkopen kregen een boost doordat veel niet-essentiële winkels vanwege de lockdown waren gesloten. Voor veel aankopen waren consumenten daardoor aangewezen op webwinkels. Niet alleen waren er bijna 1 miljoen onlinekopers meer dan in dezelfde periode vorig jaar, maar het gemiddeld bestede bedrag per onlinekoper steeg ook fors.
Niet alleen Action, ook veel andere (kleinere) fysieke winkels zijn een webwinkel begonnen om toch nog wat omzet te kunnen maken. Cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) wezen volgens de onderzoekers eerder al uit dat er in het eerste kwartaal van dit jaar ruim 4600 webwinkels bijkwamen in Nederland. In dezelfde periode vorig jaar waren dat er 2200.
Reageren kan onderaan dit artikel. Alleen reacties voorzien van een volledige naam worden geplaatst. We doen dat omdat we een debat willen met mensen die staan voor wat ze zeggen, en daar dus ook hun naam bij zetten. Wie zijn naam nog moet invullen, kan dat doen door rechts bovenaan op onze site op ‘Login’ te klikken.
Bekijk onze video’s over economie:
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Boodschappen als pasta en brood meer dan 20 procent duurder, prijzen bananen en chocola zijn niet verhoogd
Boodschappen zijn fors in prijs gestegen: ze zijn nu gemiddeld bijna 20 procent duurder dan elf maanden geleden. Mede dankzij die prijsstijgingen boekte supermarktconcern Ahold Delhaize een hogere omzet in het tweede kwartaal. -
Tikkie lanceert functie voor uitgaven van groepen: ‘We vonden dit een logische stap’
Betaaldienst Tikkie lanceert vandaag een nieuwe functie: Groepie. Daarmee kunnen groepen hun uitgaven bijhouden en de kosten van bijvoorbeeld een vrijgezellenfeest, groepsvakantie of huisboodschappen eenvoudig verrekenen met, jawel: een tikkie. -
Koken & Eten
Bramen uit de natuur plukken? Hier moet je op letten voor je begint
In augustus en september is het bramenseizoen, wat betekent dat je ze weer in overvloed in de natuur kunt vinden. Sommige mensen gaan er dan ook op uit om ze te plukken. Maar kun je dit zonder risico’s doen? Hier moet je eerst even op letten voordat je aan het plukken slaat. -
PREMIUM
Kies de regenton die bij jou past en laat die regen maar komen
Planten water geven, ramen lappen en zelfs de wc doorspoelen: je kunt een hoop doen met regenwater. Maar dan moet je het wel eerst opvangen. Een regenton biedt de oplossing. -
Stress over schulden en hoge rekeningen? Bij deze instanties kun je terecht voor hulp
Door de stijgende energieprijzen en duurdere boodschappen, is het voor steeds meer huishoudens lastig om het huishoudboekje kloppend te krijgen. Veel kun je zelf doen, maar schroom vooral niet om hulp te vragen. ,,Als je eenmaal schulden hebt, lopen deze meestal hard op.”
-
PREMIUM
Ook digitaal zit het mandje bij de Action snel vol, discounter wordt gemist door de fans
EINDHOVEN - Het walhalla voor de impulsaankoop, zo mag de Action gerust genoemd worden. Een assortiment met 6000 artikelen voor zo'n lage prijs dat spijt krijgen van een aankoop bijna niet mogelijk is. Niet zo vreemd dat het de winkel is die we tijdens de lockdown van alle winkels het meest missen, zo bleek recent uit onderzoek onder 4.500 consumenten. -
Deze winkel missen we het meest
Van alle winkels die op dit moment gesloten zijn door de lockdown, missen consumenten Action het meest. Ook Hema en Ikea staan hoog op het lijstje van winkels waar mensen graag weer naartoe willen. Dat blijkt uit een inventarisatie van onderzoeksbureau Q&A onder ruim 4500 Nederlanders. -
5
CBS: Stijging huizenprijzen naar laagste niveau in bijna een jaar
De stijging van de huizenprijzen is in juni flink afgezwakt. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) betaalden huizenkopers nog altijd beduidend meer dan een jaar eerder voor een bestaand koophuis, maar de prijstoename was wel de laagste sinds juli vorig jaar.
6 reacties
Resterende karakters 500
Log in en reageerjo boer
Dick van Dijk
Bob Cortie
JOHN MULDER
P.J. Groenland