Vluchter De Bondt zet sprinters een hak in laatste vlakke etappe Giro
Met videoDe laatste vlakke etappe in de Giro d’Italia is een prooi geworden voor Dries De Bondt. De Belgische renner was de snelste van een kopgroep van vier man, die net uit de greep van het peloton wist te blijven. Richard Carapaz blijft in het roze.
Voor Alpecin-Fenix is het al het derde dagsucces in deze Giro. Mathieu van der Poel bezorgde de Belgische ploeg een droomstart door op de openingsdag de etappewinst en het roze te pakken. In de twaalfde etappe mocht de Italiaan Stefano Oldani zijn handen in de lucht steken.
De dertigjarige De Bondt finishte in de achttiende etappe (156 kilometer) tussen Borgo Valsugana en Treviso net voor Jumbo-Visma’s Edoardo Affini en de Deen Magnus Cort. Davide Gabburo eindigde als laatste van de kopgroep. Veertien seconden later won Alberto Dainese de sprint van het peloton.
Jai Hindley kwam met een flinke achterstand over de streep. De Australiër bleek echter in de laatste 3 kilometer lek te zijn gereden en dan wordt de schade hem niet aangerekend. Daardoor blijft Hindley tweede in de stand, op slechts 3 seconden van Carapaz. Mikel Linda is op 1.05 minuten de nummer drie.
Bekijk de reacties van Thymen Arensman en Koen Bouwman.
Geen grote voorsprong
De kopgroep van vier renners kreeg al snel toestemming van het peloton. De ploegen van met name de sprinters Arnaud Démare en Mark Cavendish hoopten op een massasprint. Het viertal kreeg daarom ook geen heel grote voorsprong, slechts zo’n 2 minuten.
Met de beklimming van de steile Muro di Ca’ del Poggio op zo’n 50 kilometer van de finish, werd de voorsprong van de kopgroep iets groter, maar niet meer dan 3 minuten. Toch kregen de renners van Quick-Step - Alpha Vinyl en Groupama-FDJ het gat met de koplopers niet meer dicht.
Almeida naar huis
Voor João Almeida kwam er abrupt een einde aan de Giro. De Portugees, vierde in de stand, werd afgelopen nacht wakker met keelpijn en testte vanochtend positief op het coronavirus. Zijn podiumdroom ging zo in rook op.
Morgen en zaterdag moet er in de Giro weer serieus geklommen gaan worden. De eerste grote wielerronde van het jaar wordt zondag afgesloten met een individuele tijdrit in Verona.
Bekijk hier alle klassementen:
Bekijk hier al onze video’s over wielrennen.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Met video
Thymen Arensman grijpt net naast ritzege in loodzware Mortirolo-etappe
Thymen Arensman is er net niet in geslaagd om zijn eerste etappe in een grote ronde te winnen. De DSM-renner kwam luttele seconden tekort om Jan Hirt van de winst af te houden. De Nederlanders lieten zich in de zestiende etappe van Salò naar Aprica goed van voren zien. -
Podcast | Terugblik op de Giro: over plezier, aanvallen en de winst van Hindley
Elke dag tijdens de Giro bespreken Thijs Zonneveld en Hidde van Warmerdam de etappe van de dag. Vandaag de afsluitende tijdrit in Verona die werd gewonnen door de Italiaan Sobrero. Gevolgd door drie Nederlanders. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.
-
Jumbo-Visma moet schakelen na mislukte Giro-klassementen: ‘Dit hadden we niet verwacht’
Wielerploeg Jumbo-Visma begon de Ronde van Italië met drie kopmannen, maar na de eerste week speelt geen van hen meer een rol in het algemeen klassement. Dat betekent dat de ploeg nu moet schakelen om er alsnog een geslaagde Giro van te maken. -
Biniam Girmay houdt geen blijvende schade over aan kurkincident en mag training hervatten
De Eritrese wielrenner Biniam Girmay kan de training een dezer dagen hervatten. Zijn ploeg Intermarché-Wanty-Gobert meldt dat nadat de ritwinnaar uit de Giro d’Italia in België nadere onderzoeken heeft ondergaan en geen blijvende schade overhoudt aan het incident. -
Giro d'Italia
Ciccone soleert bergop naar fraaie zege, aanvalslust Bouwman beloond met bergtrui
Giulio Ciccone heeft de lastige vijftiende etappe in de Giro d’Italia gewonnen. De Italiaan van Trek-Segafredo was bergop met afstand de sterkste van een grote kopgroep, waarin aanvankelijk maar liefst acht Nederlanders zaten. De aanvalslust van Koen Bouwman wordt beloond met de blauwe bergtrui, die hij overneemt van Diego Rosa.