Protestactie Pegida met barbecue in Gouda niet doorgegaan
De aangekondigde protestactie van anti-islamorganisatie Pegida in Gouda is vanavond niet doorgegaan.
Volgens de politie, die massaal op de been was, is alleen op de Raam in de binnenstad een man weggestuurd die zich uitgaf als sympathisant van Pegida en 'No islam, just freedom' riep.
Pegida wilde oorspronkelijk een barbecue houden voor de moskee op de Raam. Burgemeester Milo Schoenmaker verbood dit en bood het plein achter de Agnietenkapel als alternatief aan. De organisatie nam hier echter geen genoegen mee en kondigde aan dat vanavond om 21.30 uur een protestactie zou worden gehouden bij de moskee aan de Dunantsingel. Er waren hier veel politie en buurtbewoners op straat, maar er kwam geen protestactie.
Pegida heeft voor morgen een grote demonstratie in Rotterdam aangekondigd.
Up-to-date blijven van het laatste nieuws uit Gouda en omgeving? Schrijf je in voor de dagelijkse nieuwsbrief.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
De digitale krant
-
PREMIUM
Wethouders kunnen aan de slag in Gouda, en deze plannen staan nu zwart op wit
De afspraken voor Gouda hebben ze zwart op wit. Zelf stonden de wethouders al in de startblokken en nu kan de Goudse wethoudersploeg ook echt aan de slag. -
Kan 't goedkoper?
We betalen minder voor een fles allesreiniger, maar het kan nóg goedkoper
De prijzen stijgen, ook die van onze boodschappen. Elke week bekijken we één product. Betaal je er meer voor en is er een manier om te besparen? Vandaag: allesreiniger. -
podcast
Corina: ‘Ik was blij met de diagnose, er is geen grotere hel dan onverklaarbare kinderloosheid’
Een zwangerschap leidt niet altijd tot een blakende, gezonde baby: per jaar verliezen in Nederland zo’n 25.000 vrouwen een ongeboren kindje. In de podcast Miskraammonologen, een productie van Ouders van Nu, AD en de regionale titels, hoor je de persoonlijke verhalen van deze vrouwen. -
Energierekening
Valentijn (38): ‘Een groot deel van mijn energiekosten wordt vergoed door mijn werkgever’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Valentijn (38) uit Leeuwarden.
-
INDEBUURT.NL
Eropuit! 9 x deze leuke activiteiten wil je niet missen in Gouda
-
groentje
Lees hier alle verhalen over onze 17-jarigen uit het Groene Hart
-
PREMIUMGroene Hart in 1982
Deze briesende stier die alles aan zijn horens dreigt te spietsen, is het symbool van verzet van de dorpelingen
Getergd. Zo ziet de stier eruit langs de provinciale weg N228 bij Montfoort. Alsof een Spaanse toreador net een puntig voorwerp in de strak gespannen huid heeft gestoken, waardoor het briesende en snuivende gevaarte met een zwiepende staart in de richting van de stad dendert. Klaar om alles wat op zijn pad komt aan de horens te spiesen.