Verkeersregelaar op de motorkap? ‘Dat mag niet’
BoefjesDe zware jongens halen de voorpagina's, de boefjes niet. Serena Hofman doet elke week verslag van een doodnormale rechtszaak.
,,Nou bedankt, hoor. En een fijne dag". Met die woorden - doorspekt met cynisme - neemt een 63-jarige man uit Gouda afscheid van de Haagse politierechter. Hij heeft net werkstraf van 70 uur gekregen voor het bedreigen en mishandelen van een verkeersregelaar.
Op 8 februari 2018 gaat het mis op de Goudse Kattensingel. De verdachte heeft die dag een afspraak in het ziekenhuis. ,,Ik begrijp dat u haast had?", concludeert de politierechter vragend. ,,Nee hoor", werpt de man tegen. Hij gaat verzitten op zijn stoel en buigt een beetje naar voren. ,,Ik was ruim op tijd.''
,,Ik heb een stopteken netjes opgevolgd", vertelt hij verder. ,,Ik stond achter een vrachtwagen en de verkeersregelaar begon een gesprek met de chauffeur, die was uitgestapt. Ik ben ook uitgestapt. 'Mag ik erdoor', vroeg ik. Maar ik werd drie tot vier keer genegeerd.” Daarop wil hij achteruit en linksaf de Van Swietenstraat in. ,,Moet ik soms over je heenrijden' zei ik, maar dat bedoelde ik niet bedreigend", houdt de Gouwenaar vol tegen de rechter.
Maar voordat hij goed en wel kan afslaan, ligt de verkeersregelaar ineens op de motorkap. Die geeft uit boosheid een flinke klap op het autoraam van de Gouwenaar. ,,Sindsdien word ik boos op elke automobilist die niet gelijk luistert", zegt het slachtoffer op zijn beurt. ,,Ik kon het niet meer aan en heb nu een andere baan."
Gefilmd
Vanaf een bootje, dat in het water naast de Kattensingel ligt, is het hele incident gefilmd. Op de beelden is niet te verstaan wat er wordt gezegd. ,,Maar duidelijk is dat u de verkeersregelaar raakt en hij naar de grond gaat", zegt de rechter nadat hij de beelden heeft afgespeeld. ,,Naar een verkeersregelaar moet worden geluisterd", meent de officier. ,,Als we doen waar we zelf zin in hebben, staat het verkeer op zijn kop." Hij vraagt om 90 uur werkstraf voor bedreiging en mishandeling.
,,Het letsel aan de knie kan ook op een ander moment zijn ontstaan", werpt de advocaat van de verdachte tegen. ,,En van iemand met een publieke taak mogen wij een 'wat dikkere huid' verwachten." Maar daar gaat de rechter niet in mee. ,,De verkeersregelaar had een publieke taak", zegt hij vlak voor het vertrek van de Gouwenaar. ,,Hij stond daar voor u, voor mij, voor alle verkeersdeelnemers. Dit is asociaal verkeersgedrag: anders kan ik het niet zeggen."
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Na zeven jaar eíndelijk weer een bieb in het dorp (en je kan er ook terecht voor een kop koffie en een krant)
Linschoten, Montfoort -
PREMIUM21
Drukte bij de energievergelijkingssites: vast contract afsluiten of toch nog even wachten?
Drukte bij de energievergelijkingssites. Vandaag is de laatste dag dat je onder gunstige voorwaarden een vast contract kunt afsluiten. Vanaf morgen geldt de hogere opzegboete. Twee experts geven advies wat nu verstandig is om te doen: nog even wachten of toch een contract afsluiten? -
1
Bodegraafsestraatweg als mooie boulevard voor villa's en verkeer over Plaswijckweg met kleine tuinen? Nee!
Het plan om de Bodegraafsestraatweg autoluw te maken, ten koste van andere straten in Gouda, kan op kritiek rekenen. Net als de oproep van SP-voorvrouw Iris van de Kolk tegen huisjesmelkers. Maar het is niet allemaal azijn in de lezersbrieven. Linda van der Galiën steekt de loftrompet over het interview met Hans van der Weijden.Gouda -
Celstraf voor ontspoorde romance tussen daklozen in Gouda
De relatie tussen Michel S. (44) en zijn vriendin, die beiden in het daklozencircuit in Gouda rondhingen, ontspoorde in scheldpartijen en fysiek geweld op straat. Twee weken geleden moest de man hiervoor terecht staan bij de Haagse rechtbank.Gouda -
PREMIUM6
Hoe ontstaat MS? ‘Meeste mensen krijgen eerste verschijnselen rond hun 30ste’
Vandaag is het Wereld MS Dag. Wat zijn de symptomen van MS - voluit multiple sclerose - en kun je ooit genezen van deze chronische auto-immuunziekte? Prof. Dr. Guy Laureys, neuroloog in het Universitair Ziekenhuis Gent, geeft uitleg over het ziekteverloop. ,,Er is een genetische component, maar ook omgevingsfactoren kunnen het risico op MS vergroten.”
-
3
Invasie van campers op pleintje: handhaven is dweilen met de kraan open
Gouda -
-
-
Renovatie Snelle Sluis kan ruim 3 miljoen gaan kosten: ‘Op dit moment is er nog veel onzeker’
De renovatie van de Snelle Sluis tussen de Hollandsche IJssel en de Ringvaart, gelegen tussen Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel, kan 3 miljoen euro gaan kosten. Dat blijkt uit een inspectie van de sluis, die in januari 2021 werd gehouden en waarvan de uitkomst nu bekend is gemaakt.Gouda -
PREMIUMMet video2
Klushuis werd gemiddeld 111.000 euro meer waard, maar is het nu nog de moeite?
Een oud huis kopen, opknappen en vervolgens met veel winst weer doorverkopen. Dat doen onervaren klussers in het nieuwe televisieprogramma De moeite waard?!. Maar is het ‘flippen’ van een huis in deze tijd, met dalende huizenprijzen en hoge rentes, nog wel rendabel?