De wraakactie van Groninger TikTok Tammo in Friesland mag niet doorgaan
De ‘wraakactie’ van TikTok Tammo gaat niet door. Vandaag klinkt het Friese volkslied uit de Martinitoren en als tegenprestatie zou de Groninger vlag onder leiding van TikTok Tammo op de trots van Leeuwarden worden geprojecteerd. Maar dat mag dus niet.
De reden: corona. ,,Ik heb overleg gehad met de gemeente Leeuwarden”, legt Tammo aan Dagblad van het Noorden uit. ,,En tsjah, het kon gewoon niet. Ze vonden het risico te groot dat er veel volk op af zou komen.”
Het geld dat Tammo met zijn actie ophaalde gaat – volgens plan – wel naar de Voedselbank.
‘Botter, stoet en gruine käse’
De actie in Groningen gaat wel door: het Friese volkslied klink dinsdag uit de klokken van de Martinitoren. Tammo komt daarom met een oproepje voor de Friezen.
,,Alles moet online ja”, zegt hij. ,,Daarom roep ik alle Friezen op om tóch een beetje over hun Friese eer heen te stappen en een filmpje naar mij te sturen waarin ze hun typische Friese zinnetje in het Gronings zegg’n.”
Tammo bedoelt natuurlijk ‘Bûter, brea en griene tsiis, wie dat niet zeggen kan, is geen oprechte Fries’. Hij geeft vast een voorzetje: ,,Botter, stoet en gruine käse. Wel dat nait zeggen kin, kin gain Grunneger wezen”.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM106
Gewone fiets bijna twee keer zo gezond als e-bike: zoveel calorieën verbrand je per uur
-
Veldbestormer bij gestaakt duel FC Groningen - Ajax weer op vrije voeten
De man die zondag tijdens het duel tussen FC Groningen en Ajax het veld oprende, is volgens een politiewoordvoerster vrijgelaten. De 27-jarige Groninger zorgde er mede voor dat de wedstrijd werd stilgelegd na 7 minuten. Hij rende het veld op met een spandoek nadat fans van FC Groningen rookbommen op het veld hadden gegooid.Groningen -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. -
met Video
Grote brand op schip bij chemiepark in Farmsum onder controle
De grote brand die vrijdagochtend uitbrak op een schip in de buurt van het Chemie Park Delfzijl in het Groningse Farmsum is onder controle. Er zijn geen gewonden gevallen.Farmsum -
Voetbalvereniging Noordster in Oude Pekela neemt maatregelen na vernielingen
Voetbalverenging Noordster in Oude Pekela heeft de laatste tijd te maken met vernielingen op het sportpark. Het bestuur ziet zich genoodzaakt maatregelen te nemen.Oude Pekela
-
Arjen Lubach en Martijn Koning onderdeel van comedyprogramma op Lowlands
Groningen -
-
-
Vandaag redelijk bewolkt weer in Groningen
Het wordt vandaag bewolkt maar droog in Groningen. 's Middags stijgt de temperatuur tot 15 graden en is de wind matig, windkracht 4. Vanavond is het helder en koelt het af tot ongeveer 11 graden. -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord.