Groningers willen gaskraan openen om Poetin te dwarsbomen: grootste bereidheid in bevingsgebied
Een meerderheid van de Groningers is bereid de gaskraan verder open te zetten om minder afhankelijk te zijn van Russisch gas, blijkt volgens Dagblad van het Noorden uit een enquête door Enigma Research onder inwoners van de provincie. Opmerkelijk genoeg is de bereidheid onder mensen die wonen in gebieden waar aardbevingen plaatsvinden als gevolg van gaswinning groter dan onder inwoners buiten het bevingsgebied.
Liefst 83 procent van de ondervraagden vindt dat Nederland moet stoppen met de import van Russisch gas. Ruim zes op de tien Groningers zijn van mening dat daarvoor de gaskraan in de eigen provincie verder open mag, tot maximaal 12 miljard kuub per jaar. Het Staatstoezicht op de Mijnen (SodM) heeft altijd gezegd dat de gaswinning tot dat maximum relatief veilig kan als alle huizen in Groningen versterkt zijn. Dat is op dit moment nog niet zo. SodM vindt vooralsnog dat de winning zo snel mogelijk naar nul moet, schrijft de krant.
Negen op de tien geënquêteerden willen dat de gasopbrengsten ten goede komen aan Groningen. Daarmee kan een fonds worden gevuld waarmee het herstel van aardbevingsschade wordt gefinancierd.
Volgens Dagblad van het Noorden gaat het om een representatief onderzoek dat deze week is uitgevoerd onder inwoners van de provincie Groningen die 20 jaar en ouder zijn. Uit het totaal aantal van 3000 respondenten is een representatieve steekproef gehaald met een omvang van duizend Groningers, aldus de krant.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Speciaal rockbiertje van Groningse illustrator belandt in koelkast Guns N’ Roses
Een mooie verrassing voor de Groningse illustrator Dimitri Jansma donderdag. Voor het optreden van Guns N‘ Roses in Groningen werd zijn illustratie gebruikt voor het biertje in de koelkast van de bekende rockband. -
PREMIUM
Dankzij een kwartiertje rennen vliegt de conditie van deze kinderen vooruit én zijn ze rustiger in de klas
Hijgend, puffend en zwetend stuiven de scholieren over het schoolplein: ze zijn al zeker vijf keer de school rond geweest. Drie keer per week rennen ze in een kwartiertje de Daily Mile van zo'n anderhalve kilometer. Met resultaat: leerlingen lopen na drie maanden gemiddeld zo'n vijftig procent harder. -
met video
Staatssecretaris Van den Burg: ‘Het gaat zo niet langer in Ter Apel’
Het kabinet hoopt voor de komende dagen een oplossing te vinden voor de opvangcrisis, die tot grote problemen leidt voor asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. ,,Zoals het nu gaat in Ter Apel gaat het niet langer”, zegt staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel). Maar het is onduidelijk of er een oplossing in zicht is. -
PREMIUMVijf vragen
Overname grootste kerncentrale van Europa is geen reden voor paniek in Nederland
De grootste kerncentrale van Europa is na felle beschietingen in handen gekomen van de Russen. Hoe gevaarlijk is dit en heeft het ook gevolgen voor ons land? Vijf vragen. -
Tijd voor een nieuwe laptop? Dit is onze favoriet van het moment
We zitten aan het begin van de zomervakantie, maar voor je het weet begint een nieuw schooljaar en heb je een nieuwe laptop nodig. Na wekenlang testen hebben we onze favoriet van circa 900 euro geselecteerd.
-
PREMIUM
Goud altijd aangeven en geen kunst ouder dan 100 jaar: hier moet je op letten bij souvenirs
De mini Spaanse gitaar die op de Ramblas in Barcelona nog zo schattig leek, belandt een paar jaar later als made-in-Chinaprul in de container. Zonde. Aan wat voor aandenken beleef je plezier? En wat mag je eigenlijk meenemen? -
PREMIUM
Boeren en tuinders zijn gefrustreerd: 'Prijs ging in een jaar tijd tien keer over de kop’
MADE - Gegoochel met de stikstofdepositie, oplopende energieprijzen en maatschappelijke onderwaardering. Zie daar de frustraties van de agrarische sector in een notendop. CDA-Kamerleden Derk Boswijk en Henri Bontenbal horen het aan in Made. -
Onderzoeker: NAM stopte rapport over snellere bodemdaling in la
Er was al in de jaren tachtig wetenschappelijk onderzoek voorhanden dat een versnelling voorspelde in de bodemdaling als gevolg van de gaswinning in Groningen. Meetgegevens bevestigden dat die ook optrad, maar de Nederlandse Aardolie Maatschappij (NAM) liet tegenonderzoek doen waaruit zou blijken dat de bodemdaling wel een rechte lijn zou volgen. Kritiek daarop werd niet wereldkundig gemaakt.
In samenwerking met indebuurt Groningen