Peelgemeenten krijgen vier ton om digitalisering in het mkb te stimuleren
HELMOND - De Peelregio heeft van het Rijk vier ton gekregen voor digitalisering en innovatie. Het geld is onder meer bedoeld om leerlingen kennis te laten maken met techniek en medewerkers van bedrijven bij te scholen.
Delen per e-mail
Staatssecretaris Mona Keijzer reikte dertien cheques uit voor zogenoemde mkb-deals verspreid over het hele land. De Helmondse wethouder Serge van de Brug heeft digitaal het geld in ontvangst genomen namens de Peelgemeenten.
Robotisering en stages
Bedrijven in de regio worden warm gemaakt voor nieuwe digitale toepassingen zoals robotisering. Doel is 5000 medewerkers bij te scholen op het gebied van digitalisering. Daarnaast is het de bedoeling 26.000 leerlingen met praktijkopdrachten, stages en evenementen op het gebied van techniek te laten ervaren hoe belangrijk technische beroepen zijn.
Peel Digitaal is een gezamenlijk initiatief van de regiogemeenten in de Peel en het midden- en klein bedrijf (mkb). Partners in deze samenwerking zijn Innovatiehuis de Peel, Stichting High Tech Helmond-De Peel, Smart Industries Fieldlab De Peel, Regiegroep Onderwijs en Arbeidsmarkt Helmond-De Peel, de gemeenten Helmond, Deurne, Gemert-Bakel, Laarbeek, Asten en Someren.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Horeca van De Cacaofabriek in Helmond in nieuwe handen: ‘We gaan geen soep uit een pakje serveren’
HELMOND - De horeca in De Cacaofabriek in Helmond komt in handen van ondernemerskoppel Barry van den Beuken (57) en Jacqueline de Bar (58). Het stel wil gaan werken met streekproducten en zorgen voor meer sfeer in het gebouw. -
Tennis in coronatijd: icoon Sjeng Schalken duikt plots op in Helmond
HELMOND - Een buitenbaan op een winderige middag in januari, het is natuurlijk wat anders dan een kolkend Ahoy. -
Video Ouderwets snoep scheppen in de ‘zoetwarensupermarkt’: De Zoete Inval naar vier keer zo groot pand
HELMOND - Snoepwinkeltje De Zoete Inval heeft ondanks de coronacrisis een nieuwe, vier keer zo grote zaak geopend. De inrichting is nostalgisch en in de schappen liggen nog altijd ouderwets kermissnoep, Oud-Hollands schepgoed, chocola en zoete cadeaus. Alleen is het nu veel meer en per thema uitgestald. -
PREMIUM
1,5 meter afstand bewaren? Deze slimme blauwe lijn loopt met je mee
Je loopt een drukke ruimte binnen. Zeg, een stationshal of een beurs. Wanneer een andere bezoeker nadert, verschijnt er plotseling een blauwe streep op de vloer. Komt die persoon binnen de 1,5 meter afstand, dan komen er kronkels in de lijn. Als de afstand weer 1,5 meter is, trekt de lijn recht. Kunstenaar Jólan van der Wiel ontwikkelde het idee met Nick Verstand. In innovatiecentrum Civon in Ulft is inmiddels een werkende versie van het ‘smart distancing system’ te zien. -
Pingwin meet de diepte van de sluizen
HELMOND - Pingwin heeft woensdag de hele dag tussen de sluizen 8 en 9 gevaren om bodemonderzoek te doen.
-
AUTOTEST Test Citroën C3: strijd tegen de tand des tijds
Eigenzinnig design en comfort zijn van oudsher belangrijke pluspunten van de Citroën C3. Maar kan de huidige, vier jaar oude generatie de concurrentie nog wel aan? -
PREMIUM
dupe partnertoets Pascalle mag nergens meer knippen, maar op steun hoeft ze niet te rekenen
Ze had zich het jubileum wel anders voorgesteld. Pascalle Thüss uit Hengelo komt al 25 jaar bij de mensen thuis, voor een knipbeurt of haarspoelinkje. Nu zit ze thuis, duimen te draaien. Op steun vanuit een van de regelingen van het Rijk hoeft ze niet te rekenen. De partnertoets nekt haar. -
PREMIUM
Agenda’s van Primera liggen nu bij de Plus: ondernemers De Bus helpen elkaar een handje
HELMOND - De Plus-supermarkt in winkelcentrum De Bus in Helmond helpt de gelockdownde collega Primera een handje. De ‘buren’ mogen in de supermarkt hun agenda’s en kalenders van 2021 aanbieden. Die moeten anders allemaal de container in.
In samenwerking met indebuurt helmond