Vervoersdienst AutoMaatje kan door in Helmond
HELMOND - Helmonders kunnen ook in 2020 gebruikmaken van vervoersdienst AutoMaatje. Welzijnsorganisatie LEVgroep blijft de service coördineren, zonder extra geld van de gemeente.
AutoMaatje is bedoeld voor mensen die in een isolement dreigen te raken doordat ze niet meer mobiel zijn en die te weinig geld hebben voor het openbaar vervoer of een taxi. Het gaat veelal om ouderen. Voor een bedrag van 30 cent per kilometer kunnen zij zich laten vervoeren door een vrijwilliger. Ze kunnen dan bijvoorbeeld toch naar de dokter en leggen meteen nieuwe contacten.
Helmond was in september 2017 de eerste Brabantse plaats met AutoMaatje. De gemeente gaf een subsidie van 37.000 euro, de LEVgroep zette het project mede op en coördineert vraag en aanbod. Een nieuwe geldvraag werd een halfjaar geleden door het stadsbestuur afgewezen. Reden: er werd minder gebruikgemaakt van AutoMaatje dan was voorzien. Mede daardoor bedroeg de subsidie omgerekend vele euro’s per rit. Dat vonden B en W te gortig. Bovendien was de financiële bijdrage volgens hen een opstartsubsidie geweest.
Verontwaardiging
Het besluit van het stadsbestuur leidde tot verontwaardiging, met name bij de ouderenbonden en de politieke partijen 50Plus en CDA. Zij gingen zich hard maken om AutoMaatje voor Helmond te behouden. Wethouder Harrie van Dijk (Lokaal Sterk) kon deze week mededelen dat de vervoersdienst ook na de jaarwisseling beschikbaar blijft.
Volgens directeur Jasper Ragetlie van de LEVgroep kan AutoMaatje gewoon bekostigd worden uit het totaalbedrag dat de gemeente aan zijn organisatie verstrekt. Er is volgens hem wat ruimte ontstaan, bijvoorbeeld doordat bepaalde projecten zijn afgerond. Daarnaast zijn de kosten van de coördinatie omlaag gegaan doordat sommige taken zijn ondergebracht bij vrijwilligers.
Het project helemaal op vrijwilligers laten draaien is geen optie, stelt Ragetlie. „Dat heeft onder meer te maken met continuïteit; je wilt niet dat een dienst stilvalt als iemand ineens stopt. Bovendien profiteren organisaties meer van vrijwilligers als die worden aangestuurd door een betaalde kracht.”
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
Zo duur wordt autorijden straks als nieuwe milieuplannen doorgaan
De overheid wil de overschakeling naar elektrisch rijden versneld doorvoeren door drie verschillende tarieven in te voeren bij de kilometerheffing. De eigenaar van een Kia Picanto op benzine is straks tot acht keer duurder uit, zo blijkt uit een nieuw rapport. -
belastingaangifte
De aftrekposten slim verdelen: zo zet je je fiscaal partnerschap goed in
Het is weer zover: sinds 1 maart kun je de aangifte inkomstenbelasting doen over het jaar 2022. Wij helpen je op weg bij je belastingaangifte. Vandaag: hoe werkt fiscaal partnerschap? -
PREMIUM
Stekker uit AutoMaatje in Helmond
HELMOND - Helmonders kunnen waarschijnlijk nog maar een paar weken gebruikmaken van vervoersdienst AutoMaatje. De gemeente wil de subsidie per 1 juni stopzetten. De ouderenbonden en de politieke partijen 50Plus en CDA laten het er niet bij zitten. -
AutoMaatje binnenkort in Breda: voor 30 cent per kilometer uit de eenzaamheid
HELMOND - Als mevrouw Donna Gehlen-Vetter (85) uitstapt, dringt het tot haar door. Dit was geen gewoon taxiritje van thuis aan de Jupiterlaan naar wijkcentrum Westwijzer. Zo'n veertig mensen wachten haar op. Die applaudisseren als zij met wethouder Nathalie van der Zanden naar de ingang loopt. -
PREMIUMGeld & Geluk
Stephanie en zoon Freek: ‘Zijn er 6000 euro per jaar op achteruit gegaan na zijn 18de verjaardag’
Om voor zoon Freek te zorgen, krijgt Stephanie een deel van zijn persoonsgebonden budget. Het geld dat hij met beleggen verdient, zet hij opzij. In deze Mezza-rubriek vragen we lezers naar hun relatie tussen Geld en Geluk.
-
PREMIUM
Helmond gaat de hoogte in bij station met 2000 nieuwe woningen, bedrijfjes en veel groen
HELMOND - Tweeduizend woningen erbij, met hoogbouw tot twintig etages. Verdubbeling van het aantal werkplekken, dat nu op 1800 ligt. En groen, veel groen. Zo komt het gebied rond het Helmondse station er in 2040 uit te zien.Helmond -
-
-
PREMIUM
Nuenen moet snel besluiten hoe hoog gebouwd mag worden, want de vraag naar woningen is groot
NUENEN - Het wil niet vlotten met een antwoord op de vraag: hoe hoog mag een woongebouw zijn in Nuenen? Terwijl de woningnood groeit, denkt de gemeente hier al bijna anderhalf jaar over na. Inmiddels begint de tijd te dringen.Nuenen, Gerwen en Nederwetten -
AutoMaatje Helmond kan voorlopig door
HELMOND - Helmond gaat bekijken of de sociale vervoersservice AutoMaatje behouden moet blijven en zo ja hoe. Dat zegde wethouder Harrie van Dijk (Lokaal Sterk) dinsdagavond toe aan de gemeenteraad. Vooralsnog blijft het project draaien.
In samenwerking met indebuurt helmond