Parkeren ambtenaren bij nieuw stadskantoor Hengelo baart college zorgen
HENGELO - Het college van B en W erkent nu dat de bouw van het stadskantoor parkeerproblemen kan opleveren. De gemeente houdt komende weken onder het eigen personeel een enquête naar de parkeerbehoefte als zij in het najaar van 2019 verhuizen van het huidige gehuurde stadskantoor aan de Hazenweg naar het nieuwe stadskantoor.
Inwoners van de binnenstad hebben al eerder aangegeven zich zorgen te maken over de toename van de parkeerdruk in de binnenstad als het stadskantoor klaar is en als ook het stadhuis is gerenoveerd.
Pro Hengelo diende naar aanleiding van die zorgen een initiatiefvoorstel in om parkeeroverlast te voorkomen. Ook werd er een politieke markt georganiseerd, waar inwoners hun zorgen konden uiten richting politiek en college. Het college geeft nu aan die zorgen te delen.
700 ambtenaren
Onder het stadskantoor zijn straks 67 parkeerplaatsen voor de pakweg 700 ambtenaren. Op voorhand lijkt dat bij lange na niet genoeg. De gemeente wil een bedrijfsmobiliteitsplan maken. Samen met Twente Mobiel wordt onderzocht hoe de medewerkers op dit moment naar het werk gaan en hoe zij verwachten naar het nieuwe stadskantoor te gaan.
In een toelichting schrijft het college: „Het nieuw te bouwen stadskantoor in de binnenstad is met openbaar vervoer veel beter te bereiken dan het huidige stadskantoor aan de Hazenweg. Bovendien ligt het centraler.”
Fiets pakken
Daarom verwacht de gemeente dat meer medewerkers het openbaar vervoer nemen of de fiets pakken, zoals eerder gebeurde toen vrijwel alle medewerkers nog in het centrum gehuisvest waren. Het terugdringen van autogebruik past in het beleid van de gemeente, ook om de eigen medewerkers gezond en fit te houden door beweging.
Wethouder bedrijfsvoering Claudio Bruggink beseft dat inwoners van de binnenstad met zorg kijken naar de terugkomst van de ambtenaren naar de binnenstad. „Die zorg erkennen wij en nemen we serieus. Daarom stond al een mobiliteitsplan in de planning. Als blijkt uit ons onderzoek dat we problemen verwachten, zetten we ons maximaal in op het voorkomen van parkeeroverlast door parkerende medewerkers’, aldus de wethouder.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUMEnergierekening
Robert: ‘Afgelopen jaar verbruikten we 21.000 kWh aan stroom en wekten we 18.900 kWh op’
Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander. Vandaag: Robert Schrijvers (53) uit Maria Hoop in Limburg. -
PREMIUM
Anja Senger uit Oldenzaal hield zelf de regie in handen, tot het einde: ‘Mensen, vier het leven’
Op het laatst was ze haar eigen dokter, haar eigen verpleegkundige en zelf de patiënt. „Een topteam.” Maar niet opgewassen tegen het geweld dat kanker heet. Afgelopen woensdag overleed Anja Senger. Ze werd maar 52 jaar. Dit is haar verhaal dat de levenslustige Oldenzaalse vertelde kort voor haar overlijden.Hengelo, Beckum -
Stomdronken Enschedeër botst tegen boom en belandt met auto in sloot
Een dronken automobilist uit Enschede is in de nacht van zaterdag op zondag in Ahaus gewond geraakt bij een eenzijdig ongeluk.Enschede -
PREMIUM
‘Ga niet met de hogedrukspuit over het terras met groene aanslag’
Last van algen op tegels, schutting en bloempotten in de tuin? Wacht even met de hogedrukspuit, zegt hovenier Bert Moelee van De Tuinexpert. Hij heeft een betere oplossing. -
PREMIUM
Oplichter Johan S. nog niet vervolgd, dus slaat hij opnieuw toe in Twente: ruim 12.000 euro foetsie
Ken je het verhaal van nep-cateraar Johan S., de oplichter die ruim een jaar geleden tientallen bedrijven en particulieren in Twente dupeerde? Die is daar nog niet voor veroordeeld en maakt via een nieuw cateringbedrijf nieuwe slachtoffers in deze regio. „Ik krijg nog ruim 6000 euro van hem.”Hengelo
-
PREMIUM
Punt achter faillissement Supermarkt ADA in Enschede, maar waarom is er nog een winkel open?
De onderzoeken zijn afgerond, het boek kan na twee jaar worden gesloten. Er wordt een punt gezet achter het faillissement van Supermarkt ADA in Enschede.Enschede -
-
-
Motorrijder gewond na botsing met automobilist in Markelo
Een motorrijder in Markelo is zondag gewond geraakt nadat ie in botsing was gekomen met een automobilist. Op een tankstation langs de N752/Rijssenseweg draaide de automobilist de weg op, nét op het moment dat de motorrijder eraan kwam.Markelo -
PREMIUM3
Open Huizen Dag: zo prik je door de verkooptrucjes heen
Wil je meerdere huizen die in de buurt te koop staan bekijken? Dat kan op 1 april tijdens de Open Huizen Dag van NVM. Met de tips van Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis ga je goed voorbereid op huizenjacht.
In samenwerking met indebuurt Hengelo