Werk aan bomen en struiken langs de trambaan in IJsselstein van start
In IJsselstein beginnen maandag de werkzaamheden in de groenstroken langs beide zijden van de trambaan. Het werk, in opdracht van de provincie Utrecht, wordt uitgevoerd door een aannemer en vindt plaats aan de Prins Willem Alexanderdijk, Randdijk en Poortdijk.
Zo’n twee weken geleden kondigde de gemeente nog aan dat er in genoemde straten 77 bomen het loodje zouden leggen, omdat ze een veiligheidsrisico vormen voor ov-reizigers en voorbijgangers. Dit gebeurde op verzoek van de provincie. Een week later was dit alweer achterhaald en werd een eventuele kap met minimaal een jaar uitgesteld. Bewoners hadden te horen gekregen dat het toch niet zo’n vaart liep en dat goed onderhoud ook voldoende is.
Volgens de gemeente IJsselstein worden bomen en struiken nu zo gesnoeid dat ‘de veiligheid gegarandeerd kan worden’. Hiervoor wordt ook een hoogwerker ingezet. Het werk is voor het broedseizoen dat op 15 maart begint afgerond.
Er wordt door de aannemer gewerkt in zogenaamde werkvakken. Hierdoor kan het verkeer erlangs en kunnen woningen bereikbaar blijven. Werken in de openbare ruimte geeft altijd overlast, aldus de gemeente, die vraagt om geduld en begrip.
Gratis onbeperkt toegang tot Showbytes? Dat kan!
Log in of maak een account aan en mis niks meer van de sterren.Lees Meer
-
PREMIUM
Polderbewoners vertrouwen beloftes geluidsnormen windmolens niet; ‘heel Rijnenburg gaat overlast ervaren’
Utrecht -
PREMIUM
FC Utrecht-topscorer Douvikas koestert zijn ploeggenoten: ‘Zonder hen ben ik niets’
Mede dankzij zijn doelpunt tegen FC Emmen (3-2) van zondag, is Tasos Douvikas de eerste eredivisie-topscorer ooit namens FC Utrecht. Gedeeld met Xavi Simons weliswaar, maar toch: een held is hij in Galgenwaard. ,,Ik ben de mensen hier enorm dankbaar.”Utrecht -
PREMIUMColumn
Jerry over het ‘minder aantrekkelijk’ zijn van Utrecht: ‘We leggen het af tegen Leiden en zelfs Amstelveen’
De Singel is weer rond, waardoor er een halo van groen rond de oude bisschopsstad ligt. Op het water een parade van pleziervaartuigjes. In Utrecht is het bijna 365 dagen canal pride. We zijn de beste fietsstad van de héééle wereld.Utrecht -
Getest: Dit is de beste wasmachine voor grotere huishoudens
Wat is de beste wasmachine voor een gezin van 5 personen of meer? En welke heeft de beste prijs-kwaliteitverhouding? De Consumentenbond geeft antwoord. -
PREMIUM
Subsidie om je huis te verduurzamen? Super lastig. Met deze tips lukt het hopelijk wel
Een op de drie huiseigenaren krijgt het niet voor elkaar subsidie aan te vragen voor het verduurzamen van de eigen woning. Het hele aanvraagproces voor de Investeringssubsidie voor duurzame energie (ISDE) is voor veel huiseigenaren onbegrijpelijk, ontoegankelijk en zeer tijdrovend. Met deze tips wordt het iets eenvoudiger.
-
140 appartementen gepland op Randdijk in IJsselveld-Oost, tegenover moskee
IJsselstein -
-
-
Utrechtse kunstenaar Paul Klemann exposeert ‘droom-schilderijen’ in Centraal Museum
Het schilderij van de Domtoren die weer wil vastgroeien aan de Domkerk is één van de meer bekende werken van Utrechter Paul Klemann. ‘Ik droom nog steeds van Utrecht’ is de titel van een zaterdag geopende expositie van zijn werk in het Centraal Museum.Utrecht -
PREMIUMEnergierekening
Harmen: ‘Mijn huis had energielabel C, maar dat was misschien een beetje optimistisch’
Harmen Visser (28) uit Eindhoven heeft twee verschillende energiecontracten omdat dit voor hem voordeliger is. Hoeveel geld besteed jij aan energie in huis? Hoe probeer je de kosten omlaag te brengen? Deze vragen stellen we elke week aan een Nederlander.